GüzellikMakyaj

Yüz İnceltme Makyaj ile Nasıl Yapılır?

Yüz inceltme makyaj ile nasıl yapılır? Evde yüz inceltme mümkün mü? Evet mümkün hem de hiç bıçak altına yatmadan yüz inceltme yapabilirsiniz. Yuvarlak bir yüzüm var ve neredeyse hiç elmacık kemiklerim yok. Çoğu gün bununla sorunum yok ama bazı günlerde Kim K veya Angelina gibi hissetmek istiyorum – bilirsiniz, öyle keskin bir çene çizgisiyle, sadece ona bakarak bile sizi parçalara ayırabilir. Ve eminim ki yalnız değilim. Google’da ‘nasıl daha ince bir yüz elde edilir’ yazdığınızda 2.570.000’den fazla sonuç var, çünkü yüksek elmacık kemikleri olmadan doğduğunuzda, hiçbir kilo kaybı sizi keskinleştiremez. Ancak makyajın sihri sayesinde çikolatalı lav keki yerken yüzünüzü daha ince göstermeniz mümkün .

Şekillendirme, yüzünüze biraz görsel tanım eklemek için mükemmel olsa da, kaşlarınız ve dudaklarınız gibi genel yüz şekli görünümünüzde rol oynayan daha birçok faktör vardır. Bu nedenle, yüzünüzü daha ince göstermek için aşağıdaki 12 tüyodan yalnızca birkaçını veya tümünü denerseniz de, sonuç büyük olasılıkla düşündüğünüzden daha dramatik olacaktır…

1. Kaşlarınızı büyütün

Dolgun, belirgin kaşlar yüzünüzü uzatırken, ince olanlar aslında daha yuvarlak görünmesini sağlar, bu nedenle kemerlerinizi doğal, ancak evcilleştirilmiş ve ideal olarak oldukça düz tutun.

2.Yüz İnceltme için Koyu halkaları kapatın

Göz çevresindeki koyu gölgeler yüzünüzü daha geniş gösterebilir, bu nedenle iyi bir kapatıcıya yatırım yapın ve göz altı alanınızı aydınlatmak ters etki yaparak yüzü anında kaldıracağından örtün.

3. ‘Allık sandviçi’ yapın

Elmacık kemiklerinizi anında uzatmak ve belirginleştirmek için allığınızın hemen üstüne elmacık kemiklerinize aydınlatıcı ve hemen altına koyu kontür pudrası uygulayın.

4. Yüz İnceltme için Gözlerinizi patlatın

Gözleriniz yüzünüzün odak noktası olduğunda, otomatik olarak daha ince görünecektir, bu nedenle dumanlı gözü mükemmelleştirmeye devam edin .

5. Dudaklarınızı doğal tutun

Kalın dudaklar eğlencelidir, ancak yüzünüzün görünümünü genişletebilir, bu nedenle yüzünüzü daha ince göstermek için bir renk tonu veya parlaklık ile doğal tutun.

Yüz İnceltme
Yüz İnceltme

6. Yüz İnceltme için Çenenizi şekillendirin

Çene kemiğinizin hemen altındaki şekillendirici pudra, gıdıyı nazikçe silerek yüzünüzü anında daraltacaktır. Az miktarda mat bronzlaştırıcıyı çene altından başlayarak kulak memenizin her iki yanına kadar sürmeniz yeterlidir.

7. Elmacık kemiklerinizi şekillendirin

Elmacık kemiği gölgesi yanılsaması yaratmak ve yüzünüzü daraltmak için yanaklarınızı çekin ve içi boş görünen kısım boyunca şekillendirici pudra uygulayın.

8. Alnınızı şekillendirin

Geniş bir alın, şakaklarınıza ve saç çizginizin çevresine koyu renkli bir kapatıcı uygulayarak ve daha sonra yukarıda gösterildiği gibi karıştırmadan önce ortada üçgen bir desende daha hafif bir olanı süpürerek daha küçük görünmesini sağlayabilir.

9. Yüzünüzün ortasını vurgulayın

Kaşlarınızın arasına, burun köprüsüne ve dudaklarınızın hemen üstüne biraz ışıltılı aydınlatıcı pudra uygulamak, dikkati yüzünüzün ortasına çekecek ve böylece daha ince bir görünüm yanılsaması yaratacaktır.

10. Yüz İnceltme için Burnunuzu inceltin

Burnun her iki tarafına uygulanan ve ardından hafifçe karıştırılan şekillendirici pudra veya koyu renkli bir kapatıcı, sahte bir ‘gölge’ oluşturarak burnunuzun anında daha dar görünmesini sağlar.

11. Kedi gözünü doğru yapın

Bir kedi gözü oluşturmak için sıvı eyeliner kullanırken , gözleri kaldırmak ve yüzünüzü daraltmak için gözün dış köşesindeki çizginin karşıya değil hafifçe yukarı doğru gittiğinden emin olun (dışa doğru uzatmak aslında yüzünüzü genişletiyormuşsunuz gibi bir illüzyon yaratacaktır.

12. Yüz İnceltme için Aşk tanrınızın yayını geliştirin

Doğal bir tonda bir dudak kalemi kullanarak, doğal olandan biraz daha yüksek bir aşk tanrısı yayı çizin, bu yüzünüzde uzatıcı bir etki yaratırken aynı zamanda suratınızın daha dolgun görünmesini sağlar.

Makyaj ile Yüze İnceltme Nasıl Yapılır? Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Güzellik Bölümünden Daha Fazla Benzer İçeriğe Göz Atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu