GüzellikSaç Bakımı

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Nelerdir

Yuvarlak yüze saç modelleri bulmak çok önemlidir. Yuvarlak yüzlü kadınlar, saçlarınızı kısa kullanmamanız gerektiğini söyleyen güzellik tavsiyeleri duyacaksınız. Bu doğru değil. Yüzünüzün şekli ne olursa olsun kısa saç kullanabilirsiniz ; sadece doğru saç kesimini bulduğunuzdan emin olmak istiyorsunuz.

Size daha oval şekilli, daha uzun bir yüz görünümü verirken saç yapınızla uyumlu olanlardır. Bu, ister peri ister bob olsun, herhangi bir kısa uzunlukta yapılabilir. Anahtar, yüzünüzü ince ve uzatan stilde öğeler bulmaktır . Bu , doğru yerlere hacim ekleyerek, hatta sadece parçanızı değiştirerek , yandan süpürülmüş patlamaların açılarıyla yapılabilir . Glamsquad baş eğitimcisi Marcus Hoey, “Derin bir yan kısım oluşturmak ve bir kıvırma değnek ile sallamak, bir tarafı kulağın arkasına sıkıştırdıktan sonra yüzü açacak ve saçınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır” diyor .

1.Kırpılmış Peri

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Hoey, “Kırpılmış peri, yuvarlak yüz şekilleri için en sevdiğim keskin stillerden biri” diyor. “Kesik, yanlarda ve arkada sıkı ve başın üstüne ve yuvarlaklığına doğru daha kare. Bu, şekli uzatarak yükseklik yaratır ve aynı zamanda yüzü inceltir.”

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 2.Kıvırcık peri

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Peri, kalın, doğal dalgalı saçlı kadınlarda en iyi sonucu verir (burada görüldüğü gibi Joey King gibi). İnce saçlarınız varsa ve bir peri istiyorsanız, şekillendirici bir ürün kullanarak hacim eklemeniz gerekecek. İşin sırrı, üstüne hacim eklemektir. Bunu yapmak yüzünüzü daha uzun gösterecek ve yanlarda neredeyse hiç kıl olmadığı için yüzünüz yuvarlaktan çok oval görünecektir.

Bir peri kesimi yaptırmadan önce, her dört ila altı haftada bir kesmeniz gerektiğini bilin, bu yüzden bu bir taahhüttür.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 3.Kör, Uzun ve Yüzün Çevresinde Katmanlı

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Aktris Taraji P. Henson’ın favorisi olan bu saç kesimi, oynama şeklinize bağlı olarak yumuşak veya dramatik olabilir. Marjan bununla ilgili olarak “Süper şık, parlak teller saçınızın cilalı görünmesini sağlıyor” diyor, “Ve köprücük kemiğinizin altından başlayan katmanlar baş şeklinizi uzatıyor. Bu kesim için orta kısmı seviyorum çünkü öndeki daha kısa katmanlara izin veriyor. yüzünü çerçevelemek için.

4.Uzun Kabarık Katmanlar

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Vaccaro, “Uzun saçlı bir kızsanız ve boyunuzla evliyseniz, bunu tamamen anlıyorum” diyor. “Gözlere dikkat çekmek ve daha kabarık bir stil yaratmak için stilistinizin uzunluğun birkaç santim üzerinde uzun katmanlar oluşturmasını sağlayın. Bu, uçlardaki ağırlığın alınmasına yardımcı olur ve genellikle saça daha fazla hareket ve hacim verir. ” Elizabeth Olsen’in vurgulanmış, katmanlı ‘bu görünüm için davayı yapmaktan daha fazlasını yapıyor.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 5.Bob

Yuvarlak yüze saç modelleri

Yuvarlak bir yüz için uzun bob mükemmel bir seçimdir. Ne çok uzun ne de çok kısa ve uzunluğu size farklı stiller için oynamanız için biraz saç ve yüzünüzden uzak tutmak istiyorsanız geri çekme yeteneği sağlar. Güney Koreli aktris Lee Ji-eun gibi, bobunuzu tam olarak bu uzunlukta, çenenizin hemen altında tutmaya çalışın. Şekli tanımlamak için başınızın üstüne ekleyerek hacmi de aklınızda bulundurun.

6.Kırpılmış Peri Kesimi

Yuvarlak yüze saç modelleri

Marjan, bu kesimi özellikle köşeli çene hatlarına sahip kişiler için önermektedir. “Ön taraftaki bir yandan süpürme, kesimi hassas tutarken, kırpılmış arka ve yan kısımlar boynu uzatır.”

Bu kesimi standart bir periden ayırt etmek için, “Stilistinize, uçları yumuşak tutmak için (makas kullanmanın aksine) bir ‘makaslı tarak’ tekniğini kullanarak yanları ve arkayı kırpmasını söyleyin. Daha fazlası için üst kısmı bir jilet veya makasla kesin. Dolgunluk ve yüzün etrafındaki yumuşaklık için uzunluğu öne doğru tutun.”

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 7.Dokulu lob

Yuvarlak yüze saç modelleri

Nazik dalgalar yüzün yuvarlaklığını da saptırır, bu nedenle Lana Condor’un burada yaptığı gibi doğal dalgalarınızı oynamak isteyebilirsiniz. Bunu saçınızı kuruturken tarayarak yapabilirsiniz. Bunu yükseltmek istiyorsanız, büyük bir bigudi etrafında saçını sarın..

8.Omuz Boyu Kabarık Katmanlar

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Alt kısımdaki doku gözlerinizi aşağıya çektiği için, şarkıcı Jordin Sparks’ta olduğu gibi, katmanlı bir saç kesimi yüzünüzü uzatır. Marjan, stilistinize “sesi kökte tutmasını ve uçlara doğru hareket etmesini” söylemenizi öneriyor ve “fön çekerken daha fazla hareket için uçları tekstüre ettirin” gerektiğini de ekliyor.

9.Katmanlı ve Günlük

Yuvarlak yüze saç modelleri

Chrissy Teigen gibi farklı bir şey isteyen ama orta uzunlukta saçlarını sevenler için bu kesim tam size göre. Hoey, “Uzunluğunuzu koruyabilirsiniz, ancak dudak ve çene bölgesi arasına yüzün çevresine sadece birkaç kısa parça eklemek, ön saç çizgisindeki saçın ağırlığını hafifleterek size boy kazandırır” diyor. “Bunlar az bakım gerektirir, ancak stilinizi tazelemeye yetecek kadar ekler. Arkadaki katmanlara gelince, yalnızca en kısa katmanın boyunuzdan yaklaşık üç inç daha yüksek olmasını istersiniz. Bu, tepede yükseklik oluşturmayı şekillendirmeyi kolaylaştıracaktır. “

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 10.Yandan süpürülmüş lob

Yuvarlak yüze saç modelleri

Marjan’a göre, “Yan süpürme, dikkati yuvarlak bir yüzün simetrisinden uzaklaştırırken, çenenin altındaki uzunluk gözü aşağıya doğru çekerek uzar.” Bu kesimi elde etmek istiyorsanız, “Stilistinizin, parçanın nerede olması gerektiğine dair bir kılavuz olarak bir yüz özelliğini kullanmasını sağlayın – iris veya kaşın kemeri veya kenarı genellikle iyi bir ölçüdür. . Kuaförünüzden, çenenizin 3 cm altından köprücük kemiğinize kadar herhangi bir yere isabet eden bir uzunluk isteyin ve katmanların uçlara odaklanmasını ve yüz çevresinde daha az ortaya çıkarmasını isteyin.

11.Kısa ve Kıvırcık (veya Dokulu)

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Kırılması gereken bir diğer kural da kıvırcık saçların kısa kesilmemesi gerektiğidir. Doğru kesimle, aktris Jill Scott’ın kısa bob’u gibi, aynı anda hem sevimli hem de seksi olabilir. Çıkarmak için, sesi azaltmak için çok sayıda katmana ihtiyacınız olacak. Marjan, “birçok doku, saçın yüzünüzü çerçevelemesine izin verir, kökte bir kaldırma ve gözlerinizi ve dudaklarınızı vurgulayan dalgalar ile” diyor.

Buklelerinizi bu kadar kısa kesmeyi seçerseniz, onu şekillendirmek için biraz çalışmaya hazır olun. Asi bukleleri ehlileştirmek için stilistinizden bazı ipuçları almak isteyeceksiniz ve sıçramanız için fark edilmeye hazır olun. Stilistinizden bunu istiyorsanız, onlara “kesimin mantarlaşmasını veya yuvarlaklaşmasını önlemek için” saçınızın ağır kalmasını istediğinizi söyleyin.

12.Kutu Bob

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Kutu bob, en iyi şekilde hassas kesimdir. Hoey, “Kör bir şekil ve önden arkaya katmansız düz bir çizgi” diyor. “Uçlarından doku istediğinden emin ol. Bu kesim yüzün kenarlarını inceltir ve çenenin altında uzunluk oluşturarak yüz şeklini uzatır. Bu kesim genç, profesyonel ve modaya uygun hepsi bir arada.”

Boy kaybetme konusunda gergin olanlar çenenin 5 cm altından başlanmasını isteyin.

13.Klasik Bob

Yuvarlak yüze saç modelleri

Fazla hacmi olmayan ince saçlar için klasik bob en iyi seçeneklerden biridir. Saçın tamamı bir uzunlukta kesilir, ancak bu en iyisi kulağın hemen altında ve çenenin üstündedir.

Bu, Cameron Diaz’ın kanıtladığı gibi, sadece rolünüzü değiştirerek değiştirebileceğiniz bir stil. Yanlara doğru ayırın ve bir kısmının alnınızı örtmesine izin verin veya yüzünüzde zayıflama çerçevesi için ortadan aşağı doğru ayırın. Daha rahat, mussy tarzını tercih ederseniz harika ve doğal dalgalarla çok hoş olabilir.

14.Orta Parçalı Omuz Boyu

Jenna Coleman’ın kestane rengi bukleleri, omuzlara çarpan, orta kısmı olan ve köklere biraz hacim veren bir kesimle harika görünüyor. Ölü merkez kısmından daha doğal bir görünüm elde etmek için Coleman’dan bir ipucu alın ve biraz merkezden uzaklaşın – burnunuzun her iki tarafında yaklaşık yarım inç.

15.Orta Boy Lob

Çenede herhangi bir künt kesim yuvarlaklığı vurgulayacaktır, bu nedenle biraz daha uzun gitmek idealdir. Burada Queen Latifah’ta görüldüğü gibi, orta uzunlukta bir lob, yüzü daha az yuvarlak görünecek şekilde çerçevelemeye yardımcı olur.

Yuvarlak yüzlü olanlar, özellikle kısa bir boyuna sahipseniz, genellikle çene boyu boblardan kaçınmak isterler.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 16.Mezun Bob

Yuvarlak yüze saç modelleri
Yuvarlak yüze saç modelleri

Kademeli bob, rahat, az bakım gerektiren bir kesim veya hatta Gigi Hadid modelinde olduğu gibi biraz daha derli toplu bir kesim isteyen insanlar için mükemmeldir. Çene altı uzunluğunu korur, ancak sırtı biraz daha kısa keser. Arkadan sivrilen ama yine de katmanlar içerdiği gerçeği, saça boyut ve hareket katıyor.

Bu uzunluktaki boblar herhangi bir saç dokusu için işe yarayabilir – doğal dalgalarda olduğu kadar düz saçta da güzel görünür.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 17.Gevşek Dalgalı Lob

Vaccaro, bir dönüşüm arıyorsanız, biraz merkezden ayrılmış bir lob seçin, diyor Vaccaro. “Çenenin bir inç altına ve köprücük kemiğinizin çevresine isabet eden bir uzunluk harika çünkü dikkati çene/çene çizgisinden uzaklaştırıyor.” Görünümü Gemma Chan gibi şekillendirmek için Vaccaro, “Saçlara daha tuzlu/bozulmamış bir görünüm kazandırmak için Glamsquad’ın Beachy dalga spreyini püskürtürken yandan süpürülmüş bir lobda gevşek yumuşak dalgalar oluşturmak için bir düz ütü almayı seviyorum” diyor.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 18.Hacimli Yap

Mindy Kaling’in uzun dalgaları bir ifadedir ancak evde mükemmel şekilde yapılabilir. Vaccaro, ” Glamsquad’ın Tam Etkili Hacim Veren Mousse’u kullanırken, müşterilerime maksimum hacim için köklerini zıt yönlerde kurutmak için tipik olarak saçlarını baş aşağı çevirtiyorum ” diyor. “Daha sonra bazı gevşek kabarık dalgalar oluşturmak için 4 cm büyük fıçı saç maşası ile bitiriyorum.”

19.Uzun Katmanlı Lob


Vaccaro, “Yüz çerçeveleme açıları çok az olan ve saç dokusuna dayalı olarak yalnızca birkaç çok uzun katmana sahip yuvarlak yüzler için lobları seviyorum” diyor. Kerry Washington’un lobunun alt kısmında birkaç dalgalı katman var, ancak bunun dışında oldukça standart bir kesim.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 20.Hacimli Peri

Yuvarlak yüze saç modelleri

Vaccaro, “Pikiler pek çok kadında çok güzeldir, ancak onları giymek özgüven ister” diyor. “Tipik olarak, onunla birlikte gelen bazı saç kesimi bakımı var.” Olduğu söyleniyor, harika bir periye giden en iyi yol, aktris Ginnifer Goodwin’in yıldız kesimini elde etmekten geçiyor. Vaccaro, “Yüzü uzatmak için stilistinizin arka ve yan kısımlarını kısaltırken üst kısmı biraz daha uzun tutmasını sağlayın” diyor. “Bu kesimi oluşturmak için bir kesme makinesi veya tarak üstü makas tekniği kullanıyorum.”

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 21.Yan Parçalı Bob

Yuvarlak yüze saç modelleri

Kirsten Dunst’ın klasik ve parçalı bob’unun bir tarafında ayrılık var. Görünümü çene uzunluğunu veya biraz daha uzun tutmak, size birçok stil seçeneği ve rolünüzü değiştirerek drama eklemek için yeterli uzunluk sağlar.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 22.Islak Görünümlü Bob

Yuvarlak yüze saç modelleri

Ryan Destiny’nin ıslak görünüm stili oldukça kolay bir şekilde elde edilebilir. Sadece saçınızı havluyla kurulayın ve ardından kalıcı nemli bir görünüm elde etmek için ürünleri karıştırın. 

23.Kabarık sarışın lob

Kate Upton’ın kabarık, dokulu lobu için saç kıvırma yoluna gidebilir veya hafif nemli saçları birkaç saat boyunca iki veya üç büyük örgüye sokarak işleri kolaylaştırabilirsiniz. Örgüleri çıkardıktan sonra, doğal bir dalga ile kalacaksınız (eklenen etki için doku veya hacim spreyi ekleyin).

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 24.Ağartılmış Doğal Peri

Kiersey Clemons’taki bu ağartılmış görünüm hem modaya uygun hem de şık ve klasik bir kesime kişilik katmanın harika bir yolu. Tabii ki, ağartma saçlarınız için zararlı olabilir, bu nedenle kilitlerinizi korumaya özen göstermelisiniz. 

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 25.Kıvırcık Bob

Janet Jackson’ın Eski Hollywood, retro dalgalı bob görünümü, önce saçı “S” şeklinde bir kür şeklinde şekillendirip ardından bir kurutucu ile ayarlayarak elde edilir. Vaccaro’nun belirttiği gibi, bunun gibi kısa ama tarz bir görünümün çok özel saç ürünlerinin kullanılmasını gerektirdiğini unutmayın. “Bu kesimi şekillendirmek için bir pomad/macun seviyorum” diyor. 

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Güzellik Bölümünden Daha Fazla Benzer İçeriğe Göz Atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu