Yaşam

Yılbaşı Filmleri: Evde İzleyebileceğiniz Filmler

Yılbaşı filmleri yılbaşı gecesinin vazgeçilmezidir. Yeni yıla geri sayım yaptığımız, her yerin kırmızı çiçekler ve ışıklarla süslendiği, yılbaşı ağaçlarının kurulmaya başlandığı belki de yılın en güzel zamanına girdik. Sizin bu yılbaşı gecesi planınız da evde vakit geçirmek ise, yapabileceğiniz birçok eğlenceli aktivite var. Bunlardan ilk akla geleni de tabii ki yılbaşı filmleri izlemek. İster sevdiklerinizle olun ister tek başınıza pijamalarınızı giyip, sıcak çikolatanızı hazırlayın ve bir battaniye altına girip seçtiğiniz filmi açarak yeni yıl ruhunun keyfini çıkarabilirsiniz. İşte birbirinden farklı temalarda yılbaşı filmi önerilerimiz.

Yılbaşı Filmleri: Evde İzleyebileceğiniz Filmler

Romantik Noel filmleri

Yılbaşı gecesinin en vazgeçilmez ve keyif veren türü şüphesiz romantik filmler. Seçtiğiniz filmi, şimdiden bir yere not almayı unutmayın. Hatta biraz daha romantik hissetmek için, seçtiğiniz filmin DVD’sini edinmeyi ve yılbaşı gecesine kadar gözünüz önünde bir yerde bekletmeyi de deneyebilirsiniz.

Serendipity (Tesadüf)

Eğer bu filmi izlemediyseniz, hiç düşünmeden şimdi ekran görüntüsü alabilirsiniz. Sara ve Jonathan yılbaşı hediyesi için, bir dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar. Satın aldıkları eldivenin kime ait olacağına karar vermek üzere bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. Birkaç yıl sonra ikisi de başka insanlarla evlenmek üzeredirler. Ancak akıllarına yıllar önce beraber geçirdikleri güzel akşam gelir ve birbirlerini bulmaya çalıştıkları bir süreç başlar.

Edward Scissorhands (Edward Makas Eller)

Edward Scissorhands’i yatan mucit, işini tam olarak bitiremeden ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle bırakmak zorunda kalmıştır. Münzevi bir yaşam süren genç, Peg Boggs’in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlayacaktır. Filmin atmosferi yılbaşı ruhunu sonuna kadar yaşamanızı sağlayacak.

The Holiday (Tatil)

Cameron Diaz, Jude Law, Kate Winslet ve Jack Black’in başrollerde olduğu The Holiday filmi, aşk hayatlarıyla yüzünden mutsuz iki kadının Noel tatili için İngiltere’nin küçük bir kasabasında ve Los Angeles’ta bulunan evlerini değiş tokuş yapmasıyla başlıyor. Seçiminiz bu filmden yanaysa eğlenceli bir gecenin sizi beklediğini söyleyebiliriz.

Animasyon yılbaşı filmleri

Her yaştan kitleye hitap edeni renkleri, çizimleri ve anlattıkları konu ile insanın içini ısıtan animasyonlar da tabii ki yılbaşı filmleri listelerinde yerini alıyor.

The Polar Express (Kutup ekspressi)

Geçmişteki kötü hatıraları nedeniyle artık Noel babaya olan bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. Bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru yol almaktadır.

Disney’s A Christmas Carol (Yeni Yıl Şarkısı)

Scrooge inatçı, cimri ve huysuz bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen paylaşmayı bilmez. Onu mutlu etmek neredeyse imkansızdır. Noel akşamı üç hayalet onu ziyaret eder ve Scrooge’a eskiden nasıl bir insan olduğunu, bugününü ve değişmediği takdirde gelecekte onu nelerin beklediğini göstermeye başlarlar.

The Nightmare Before Christmas (Noel Gecesi Kabusu)

Hem korku hem animasyon filmi olan The Nightmare Before Christmas da Tim Burton klasiklerinden bir diğeri. Kabuslar kasabasında yaşayan Tony’nin yolu, bir şekilde noel ruhunun doyasıya yaşandığı bir şehre düşer ve Tony, burayı çok sever. Kendi kasabasını da güzelleştirmek isteyen Tony, kabuslar kasabası sakinlerinin direnişi ile karşılaşır.

Yılbaşı Filmleri: Evde İzleyebileceğiniz Filmler

Yılbaşı temalı korku filmleri

Tabii korku ve gerilim severleri de atlamıyoruz. Yeni yıl temalı korku filmleri ile hem yeniyıl ruhu yaşayabilir hem de adrenalin dolu saatler de geçirebilirsiniz. Tercih sizin.

Black Christmas (Kara Noel)

70 yapımı olan bu film Noel partisi hazırlığındaki kızlar yurdunun kana susamış bir psikopat ile karşı karşıya kalmasını konu ediniyor. Yurttaki öğrenciler birer birer ölürken, geriye kalanlar canlarını kurtarmak ve katili bulmak için savaşırlar. Gerilim dolu bir gece için Black Christmas doğru bir tercih olabilir.

Anna and the Apocalypse (Anna ve Kıyamet)

Anna küçük kasaba hayatının sıkıcılığından bıkan ve lisenin bitmesi için gün sayan bir genç kızdır. Ama bir gün uyandığında, kafasındaki bütün hayaller ve planlar sabah uyandığında dünyanın sonunun geldiğini görmesiyle yerle bir olur. Zombiye dönüşmüş kardan adamlar, Noel babalar, elfler ile dolu bu film sizi oldukça gerebilir.

Yılbaşı macera filmleri

Macera severler için de birkaç önerimiz var. Heyecan duyacağınız anlar yaşamak istiyorsanız, listenize aşağıdaki önerileri ekleyebilirsiniz.

Evde Tek Başına

Bir yılbaşı filmleri listesinde olmazsa olmaz bir film varsa o da Evde Tek Başına serisidir. Dilerseniz tüm seriyi bile izleyebilirsiniz. Ailecek Fransa tatiline çıkan McCallister ailesi çocukları Kevin’i yanlışlıklaevde bırakıyor. Aslında bu duruma sevinen Kevin, Noel arifesini evde tek başına geçiriyor. Eve girmeye çalışan hırsızlar ile tek başına mücadele eden 8 yaşındaki Kevin’in maceralarını anlatan seri ile eğlenceli bir noel gecesi geçirebilirsiniz.

Bad Santa (Yeni Yıl Soygunu)

Noel Baba ve yardımcısı görünüşlü iki dolandırıcı, Noel arifesinde soygun için alışveriş merkezlerine girerler. Fakat bu yolculukları esnasında karşılaşacakları 8 yaşındaki bir çocuk, Noel’in anlamını keşfetmelerine yardımcı olur. Hem içinizi ısıtacak hem de sizi heyecanlandıracak bu film macera sevenlerin izlemesi gereken seçeneklerden.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu