Yaşanılan İhanetler Nasıl Atlatılır?

Yaşanılan İhanetler Nasıl Atlatılır?
23 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 367 kez okundu.

Sevdiğiniz, güvendiğiniz ve sırtınızı güvenle yasladığınız kişilerin ihanet etmesi elbette kolay kolay unutulmaz ve atlatılması için uzun zamanlar gerekebilir. İhanet yaşamak en zor dönemlerin ve depresyonların başlangıcıdır. Ancak pozitif ve mutlu hayatınıza geri dönmek, yeniden güçlü olmak için yapacağınız küçük ama etkili adımlar vardır. İhanet nasıl atlatılır konusunda size vereceğimiz tavsiyeler ile hayata daha güzel gözlerle bakabilirsiniz.

İhaneti Atlatmanın Yolları

♦ Yüzleşin: Size ihanet eden herkesle yüzleşin, acılarınızı paylaşın ve hangi zor durumlarla karşı karşya geldiğinizi anlatın. İhanet eden kişi ya da kişiler de sizin durumunuzu anlamlı, sorumluk duygusu yaşamalıdır. Yüzleşerek aklınızda olan tüm fikir ve düşünceleri, yaşadığınız hayal kırıklıklarını ve kötü anılara sebep olduklarını anlatın.

♦ Duygularınızı Kabullenin: Yaşanılan ihanetler sonucunda öfke, kırgınlık, üzüntü ya da moral bozukluğu yaşamanız oldukça normal ve olağan bir durumdur. İhaneti kabullenmek ve atlatmak için duygularınızı kabullenin. Ne yaşadığınızı, ne düşündüğünüzü aynada kendinize anlatın ve dimdik ayağa kalkmak için çaba gösterin.

♦ Sakinlik: Elbette ihanetten sonra ağlamanız ve öfkeyle bağırmanız sizi güçsüz yapmaz ama artık ağlamayın. Sakin ve kararlı adımlar atmak için mantık çerçevesi içinde düşünün ve arkadaşlarınızla duygularınızı paylaşın. Bu zamanlarda kabuğunuza çekilmek doğru bir davranış olmayacaktır, kötü anılarınızdan ve fikirlerinizden arınmak için huzurlu ve mutlu olmalısınız.

♦ Özgüven: Ağlama, depresyon ve eve kapanma dönemlerinden kurtulmanın en kolay ve hızlı yolu ne kadar muhteşem bir insan olduğunuzu düşünmektir. Yeteneklerinizi, ilgi alanlarınızı ve hobilerinizi gözden geçirin en iyi olduğunuz konulardan tekrar başlayın. Özgüven kazanmak ihaneti atlatmak için en doğru yoldur.

♦ Sosyal Faaliyetler: Unutmayın, ihanet yaşamak sizi asla pes ettirmemeli. Arkadaşlarınızla dışarı çıkın, seyahat planları yapın ve sinemaya gidin. Yeni maceralara atılmak, ihaneti unutturacaktır. Siz, her zaman en güçlü ve en muhteşem insansınız.

♦ Öfkelenmeyin: Kendinizi toparladığınız ve iyileştiğinizi hissettiğiniz anda gelen öfke nöbetlerini sakinlikle karşılayın. Sinir ve kızgınlık; zihinsel ve bedensel sağlığınız için asla işe yaramayacak aksine size zarar olarak geri dönecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |