Yaban Gülü Nedir?

Yaban Gülü Nedir?
22 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 406 kez okundu.

Yaban Gülü Nedir Ve Faydaları Nelerdir? 

Yaban gülünün faydaları oldukça fazladır, C vitamini yönünden oldukça zengin bir bitkidir genel olarak Avrupa, Afrika ve Batı Asya’da yetişmektedir. Yaban gülü bizi soğuk algınlığına ve zararlı enfeksiyonlara karşı sizi bir kalkan hala getirir. Artı olarak idrar söktürücü olarak da etkileri mevcuttur. Bitkinlik, yorgunluk, baş ağrısına karşı doğal bir ve sağlıklı bir ilaçtır, Safra kesişi ve böbrek hastalıklarında oldukça etki etmektedir. Yaban gülünün tedavilerde kullanımından sizlere bahsedeceğiz, olgun kuşburnu bitkileri sonbaharda toplanmaktadır ve kapalı bir yerde kapalı kutularda saklanmaktadır. Bunlar kesilerek parçalanmış 2.5 tatlı kaşığı dolusu kuşburnu alınıp bir bardak içine koyulup kaynayana kadar bekletilmeli daha sonra kısık ateşte 10 15 dk arası bekletilmelidir. Bu tür bitkiler süzülüp saklanıp istediğiniz zaman içebilirsiniz ve bu güzel faydaları Yaban gülünü nereden bulabiliriz. Hiç merak etmeyin size en yakın olan bir aktara giderek alabilir ve kaynatıp içebilirsiniz.
Hastalığınıza doğal ilaç ile karşılık verebilir ve vücudunuzun direncini arttırabilirsiniz. Dağlarda olan bu bitki sayesinde dağlar resmen parfüm kokusunu alabilir ve o bölgede saatlerde kalabilir hatta ve hatta gündüz saatlerinde bu kokuların arasına uzanıp birkaç saat kafa dinleyebilir ve içinizi ferahlatabilirsiniz. Batı Karadeniz’de oldukça yaygındır bu güzel çiçeğin kışın dahi yaprakları asla dökülmüyor ve topraktan o kadar hızlıca büyüyor ki sizde şaşırabilirsiniz ve bu çiçeklerin bir sürü çeşitleri vardır ve dikkat etmeliyiz ki bu topladığımız çiçekler zehirli olabilir, bu sebepten dolayı size yakın olan en yakın aktarlardan direkt olarak almak daha güvenli ve mantıklı olabiliyor.
Diğer bir adı ise kuşburnudur, birçoğumuz bildiğini gibi kuşburnu çok tatlı ve içmesi oldukça keyiflidir ve içmeye doyamayız, bu bitkinin çayından hariç reçellerini de yapabiliriz, Yaban gülünün oldukça çeşitli hala getirebilir ve hastalıklara faydalı çay olarak içebilir içinizi ve kokusu ile etrafınızı rahatlatabilirsiniz. Yaban gülü çiçeklerinin yaprakları armut yapraklarına benzer ve renkleri genellikle kırmızı olmaktadır. Ancak topladığınızda ve toplarken dallarına dikkat ediniz cildinizi kaşındırabilir. Umarım sizlere bu önemli bilgileri verdiğimiz için memnun olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |