Vazelin Yüze Sürülür mü ? Vazelinin Yüze ve Cilde Faydaları Nelerdir?

Vazelin Yüze Sürülür mü ? Vazelinin Yüze ve Cilde Faydaları Nelerdir?
31 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 419 kez okundu.

7’den 70’e herkesin mutlaka evinde bulundurduğu yoğun krem şeklinde olan vazelin geçmiş yüzyıllardan günümüze kadar geldi. Genellikle kuruyan ellere çözüm olduğu bilinen vazelinin yüze de faydaları olduğunu bilir muydunuz? Daha önce vazelin hakkında hiç duymadığınız bilgiler haberimizin detaylarında…

Ham petrolden üretilen yoğun kıvamlı, renksiz mineral yap olan vazelin, Robert Chesebrough adlı bir kimyager tarafından keşfedilmiş bir maddedir. Genellikle herkesin evinde mutlaka bulunan vazelinin ömrü uzattığını iddia ederek  Robert Chesebrough 1 kaşık yediği söylenmiştir. Ancak bunu kesinlikle denemeyiniz. Birçok losyon, el kremi, yüz bakım ürünlerinde bulunan vazelin herkes tarafından bilindiği üzere kuruluğu giderek pul pul dökülmelerin önüne geçer. Vazelinin cilde faydaları bununla kalmıyor. Daha önce hiç duymadığınız vazelinin yüze ve diğer faydalarını sizler için mercek altına aldık.

Vazelinin cilde faydaları

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre vazelinin içerisinde yüksek miktarda doğal yağ bulunuyor. Bu özelliğinden dolayı kaş ve kirpik uzatmada oldukça başarılı bir ürün. Kaş şeklinizin düzgün görünmesini sağlamak istiyorsanız vazelini benmari usulü eritip her gece yatmadan önce kaşınıza sürün. Bunu yaparken kreminin iyice erimiş olmasına özen gösterin. Çünkü katı kıvamda olan vazelin kaşların dökülmesine neden olabilir. 

Özellikle kış aylarında kuruyan tüm bölgelere gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz vazelin, çatlayarak kuru hale gelen dudaklara uygulandığında; kurumuş ve çatlamış dudakları nemlendirir, onarır, bakımı sağlayarak pürüzsüz yumuşak hale gelmesine yardımcı olur.

Gün içerisinde dağılan ya da karışık duran kaşlarınızı sabitlemek için vazelini kullanabilirsiniz. Kaş jeline benzer yapıda olmasıyla kaşları sabitleyen vazelini özgürce kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |