Türk Kadını Hayatının 6 Yılını Mutfakta Geçiriyor!

Türk Kadını Hayatının 6 Yılını Mutfakta Geçiriyor!
20 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 310 kez okundu.

Evlerin vazgeçilmez ve en çok kullanılan alanı her zaman mutfaklar oluyor, özellikle kadınlar mutfakta daha çok vakit geçiriyor. Bazı kadınlar mutfakta vakit geçirmeyi çok seviyor ve zamanının çoğunu burada dolduruyor ancak bazı kadınlar mutfakta yapılacak olan işleri görev olarak görüyor ve en kısa sürede işlerini tamamlamak istiyorlar.
Yapılan araştırmalar ise oldukça dikkat çekici bilgileri sunuyor buna göre Türk kadını hayatının altı yılını mutfakta geçiriyor. Araştırmanın detaylarına göre kadınlar günde ortalama bir saat boyunca mutfakta vakit geçiriyor ve bir yılda 365 saate denk gelen bu süre dünya ortalamasının oldukça üstüne çıkıyor.

Kültürlere Göre Fark Oluyor

Araştırmanın dikkat çeken diğer bir tarafı ise Amerikalı kadınların hayatlarından üç yılını mutfakta geçirmesi oluyor. Buna göre Amerikalı kadınlar, Türk kadınlarının yarısı kadar mutfak işlerine vakit ayırıyor bu durumda ise kültürler fark edici sonuçların yaşanmasını sağlıyor.
Türk örf ve adetlerine hatta yemek kültürüne göre kadınların en çok vakit geçirdiği alanlar mutfak oluyor özellikle ev hanımları sabah iş ya da okul telaşı ile başlayan mutfak süreçlerini akşam meyve ya da çay saati ile tamamlıyor. Aynı zamanda kültürümüzde sıklıkla yer alan altın ya da dolar günleri de kadınların mutfakta daha çok vakit geçirmesini sağlıyor.
Amerikalı kadınlar ise daha kolay yemekler yapmayı tercih ediyor ve bu sayede mutfakta daha az zaman geçirebiliyor.
Kadınların mutfakta yaptığı temizlik ve hijyen işlemleri de araştırmanın sonucunda büyük rol oynuyor. Mutfakta daha az zaman geçirebilmek için kadınların mutfak tezgahını, dolaplarını ve mutfakta sıklıkla kullanılan ve en çok kirlenen alanları değiştirmesi ve daha az kirlenen malzemeler ile mutfağını yenilemesi gerekiyor. Bu sayede temizlik işlerinin çoğu daha kolay bir hale gelecek kadınlar ise kendilerine ve sevdiklerine daha çok vakit ayırabilecek.
Türk kadınları mutfakta vakit geçirmeyi sevse de sevmese de kendileri için en doğru ve güzel olanı mutlaka yapacaklardır ancak sevdiklerine vakit ayırmak ve onlarla birlikte mutlu anılar biriktirmek mutfakta vakit geçirmekten daha etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |