Astroloji

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Zodyak’ın yedinci burcudur. Rengi pembedir. Terazi burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz… Terazi Burcu olanlar 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Terazi burcunun elementi nedir? Terazi burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Terazi burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Terazi burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Terazi burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.

Element: Hava
Niteliği: 
Öncü
Renk: 
Pembe ve yeşil
Şanslı günü: Cuma 
Yönetici gezegenVenüs

Güçlü Yönler: Düşünceli, açık fikirli, sosyal olarak gelişmiş, merhametli.
Zayıf Yönler: Kararsız, yüzeysel, manipülatif, tartışmalardan kaçınma 

TERAZİ BURCU OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

 1. Düşünceli: Terazi burçları ince ruhlu ve düşünceli bir kişiliğe sahiptirler. Partneri veya arkadaşı için gerçekten ince düşünce ondan sorulur. Asla birini yarı yolda bırakmaz ve arkadaşı için elinden geleni yapar. Eğer ortamda ince düşünülmüş bir hediye varsa o kesin bir Terazi burcundan çıkmıştır. 

2. Açık fikirli: Terazi burçları açık fikirlidir. Kolay kolay karşısındaki insanı eleştiri yağmuruna tutmaz. Terazi burcuyla rahatlıkla düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz çünkü o sizin söylediklerinize eleştirel olarak bakmayacak o durumu ve sizi ilk önce anlamaya çalışacak.

3.Sosyal kelebek: Terazi burçları tam olarak sosyal kelebektir. Bir Terazi burcu ile aynı ortama girdiyseniz etraftaki herkesle arkadaş olmaya hazır olun çünkü o rahatlıkla bir ortamda sosyalleşebilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilir. 

4. Merhametli: Terazi burçlarının merhameti o kadar gelişmiştir ki onlara göre her şeyden önce merhamet gelir. Merhametli tavırlarını herkese gösterebilirler onlara kötülük yapan biride olsa bunu hemen affeder ve merhamet sergilemeye başlarlar.

5. Kreatif: Terazi burcu için sanat en önde gelir onlar kreatif zekalarını her işte sergilemeye bayılır. Sanat onlar için olmazsa olmazdır bu yüzden her yaptıklarında her aldıklarında veya her işte öncelikle sanat gözünü gösterir. 

TERAZİ BURCU OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

1. Kararsız: Terazi burcu kadar kararsız başka bir burç daha var mı bilemeyiz ama terazi burcunun ne kadar kararsız olduğunu söylememize gerek bile yok. Kararsızlığı ile ünlüdür. Bir yere gitmek için bile karar vermek onlar için çok zordur! 

2. Manipülatif: Terazi burçları manipüle etmesini çok iyi bilir. Bir olayın kendi istedikleri gibi olması için ellerinden geleni yaparlar eğer olmuyorsa da karşısındakini manipüle ederek bunu elde edebilir. Bir bakmışsınız haksız olan sizsiniz. 

3. Tartışmalardan kaçınma: Tartışmaya asla gelemez onlar için her zaman huzur dolu bir ortam olması lazım bu yüzden Terazi burcu ile tartışmak inanılmaz derecede zordur. Terazi burcu rahatsız olduğu durumları bile söylemekten kaçınır bu yüzden içlerinde her zaman kin tutabilirler. 

4. Duygusal: Terazi burçları duygu yüklü kişiliklerdir. Neye ve kime kırılacaklarını kestirmek çok zordur. Bu yüzden onlarla konuşurken veya onlara karşı bir şey yaparken iki kez düşünmenizde yarar var. Terazi burçları Yengeç burçları gibi duygusallıklarını çok göstermezler bu yüzden Terazi burçlarının duygusal olup olmadığını anlamakta zordur. Onlar genelde içlerinde yaşarlar. Tabi ki duygusallık olumsuz bir özellik değildir ancak bazen duygusallık derecesi  karşısındaki insanlar için zor anlar yaşatabilir.

TERAZİ BURCU ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

Aslan Burcu
İkizler Burcu
Kova Burcu
Oğlak Burcu

TERAZİ BURCU ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Koç Burcu
Yay Burcu
Balık Burcu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu