Yaşam

Seksi Nasıl Olunur? Seksi Görünmek için 15 Öneri

Seksi olmak yalnızda dış görünüşle değil kişiliğinize de yatırım yapmakla mümkündür. Eğer seksi olmak veya görünmek istiyorsanız hem iç güzelliğinizi hem de dış güzelliğinizi kullanmayı bilmelisiniz. Peki seksi görünmek için neler yapmalısınız? İşte 15 öneri…

Gülümsemek

Bir gülüş aslında bir insanı en çekici yapan özelliktir. Gülmek herkese yakışacağı gibi birini seksi de gösterebilir çünkü gülmek enerjinizi yükseltirken kendinize olan güveninizi de artıracaktır.

Etkili bakışlar

Etkili bakışlar her zaman işe yarar! Derin bakışların sırrını kimse göz ardı etmemeli. Ayrıca etkili bakmak sizinde özgüveninizi yerine getirirken karşınızdaki insanı da kolay etkilemenizi sağlar. 

Zekanın gücünü asla yadsımayın

Zeka bir insanı seksi yapan en önemli özelliklerden biri. Zekanızı göstermekten asla çekinmeyin. Eğer çekici olmak istiyorsanız mutlaka zekanızı kullanmanız gerekir. 

Bir kaç kıyafet hilesi 

Seksi görünmek için bir kaç ipucuya ihtiyacınız ve kıyafet hilesine ihtiyacınız olabilir. Biraz dekolte tarzınızı komple değiştirirken havanıza da hava katabilir. 

Güzel kokular

Çekici görünmek istiyorsanız o zaman güzel kokmanız gerektiğiniz asla unutmamalısınız. Çekici bir koku geçtiğiniz veya bulunduğunuz yerde iz bırakırken insanların hafızasında da yer edinecektir. 

Topuklu ayakkabı 

Topuklu ayakkabının gücünü bir düşünün tabi her zaman giyinmenize gerek yok ama özel günlerde topuklu ayakkabı sizi olduğunuzdan daha seksi yapacaktır. 

Kusurlarınızı sevin 

Kusurlarınızı sevin ki özgüveniniz olduğu ortaya çıksın. Uzun güzel bacaklarınız varsa aynı zamanda büyük kulaklarınız varsa hem sevdiğiniz hem de sevmediğiniz yerlerinizi göstermekten de çekinmeyin. 

İç güzelliğinize odaklanın

Kötü karakter olmak sadece filmlerde seksi olabilir gerçek hayatta bunun varlığına yer yoktur. İyi olun ki insanlar aslında önce içinizdeki iyiliği görsün zaten iç güzelliğiniz dış görünüşünüzü de etkileyecektir. 

Bakımlı saçlar

Saç ve cilt bakımınızı asla eksik etmeyin unutmayın kendinize bakmak önce kendinize olan saygınızdan geçer ki bu da başkalarının size saygı duyması gerektiğini gösterir. Saçlarınız aslında sizi seksi yapacak en önemli unsur diyebiliriz bu yüzden saçlarınıza önem verin ve onları etkilemek istediğiniz kişi için kullanın. 

İç çamaşırın gücü 

Kendinizi seksi hissetmeniz için aslında iç çamaşırlardan başlayabilirsiniz. Birkaç iç çamaşır hem kendinizi seksi hissetmenizi sağlayacak hem de her an oluşabilecek olaya hazırlanmanızı! 

Kıyafetlerde doğru renk seçimi 

Ten renginize göre giyeceğiniz kıyafet rengini belirlemek doğru renk tonuyla doğru hamleler demektir. Bazı renkler sizi daha soluk gösterirken bazı renkler size sıcak bir hava katacaktır bu da sizi olduğunuzdan daha çekici gösterecektir. 

Kırmızı ruj 

Bir kırmızı ruj ile tüm havanızı değiştirebilirsiniz. Kırmızı ruj sizi kesinlikle daha seksi gösterecektir. Ayrıca kırmızı ruju yalnızca özel günlerde kullanmanıza gerek yok günlük bir Fransız makyajıylada havanızı komple değiştirebilirsiniz. 

Hayatı sevin 

Bulunduğunuz konumu, hayatınızı sevin böylelikle enerjinizi yükselticeksiniz ve etrafınıza daha güzel ışıklar saçacaksınız. Hayatınızı sevmek hayattan keyif almanızı sağlarken sizide olduğunuzdan daha çekici gösterecektir. 

Hobi edinin

Kendinizi geliştirmek, yapmak istediğiniz size zevk veren şeylere yönelmek sizi olduğunuzdan daha seksi yapacaktır. Sevdiğiniz hobileri düşünün ve bunun üzerine gidin. Hem de yeni şeyler denemeniz için bir kapı aralanmış olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu