AşkCinsellik

Seks Yapmak İstememek İçin 8 Neden

sex yapmak istememek

Bir gece seks yapmak istememek için birçok geçerli sebep vardır: İşte çok yoğun bir gün geçirdiniz(uzun banyo > sex), depresyon veya anksiyete ile uğraşıyorsunuz, bu hafta iyi bir uyku almadınız vs.Tüm bunlar, bazen soyunup etrafta dolaşma arzusuna veya enerjisine sahip olmadığınız gerçeğine dayanıyor.

Ancak bir kadının libidosu karmaşık ve çok yönlü olduğu için işin içinde başka sorunlar da olabilir. Bazılarının sorun olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz.Belki vücudunuzda beğenmediğiniz bir şey vardır ya da partneriniz özgüveninizi kıracak bir şey söylemiştir.İşte bilmeniz gerekenler ve işleri tekrar nasıl yoluna koyacağınız ile alakalı ipuçları:

Kin tutuyorsun

Partnerinizle bir süredir birlikteyseniz ve öfkeliyseniz, ona karşı tamamen şehvetli hissetmek zor olacaktır. Bir kadının sevildiğini ve partnerine bağlı olduğunu hissetmesi gerekir.

Kızgınlık, seks sırasında kaçmakta özgür hissetmenizi engelliyor, bu da onu istemenin ve zevk almanın anahtarıdır .

Mary Jo Rapini

Bir filme gitmek gibi birlikte güzel bir şeyler yapmayı ve ardından sorununuz hakkında konuşmayı öneriyoruz. Buzları kırmanın ve dürüstçe sohbet etmenin güzel bir yolunu bulmalısınız.

Vücudun hakkında harika hissetmiyorsun

Listede bunun olması muhtemelen şok edici değildir, ancak akılda tutmaya değer bir maddedir. Partnerinizin vücudunuz hakkında yanlışlıkla söylediği bir şey yüzünden veya ruh halinize girmenizi engelleyen vücut takıntılarıyla uğraştığınız için seksten kaçıyor olabilirsiniz. Kendini kabullenme pratiği yapmak kesinlikle faydalıdır. Ancak Rapini, sağlıklı seçimler yaptığınızda (iyi beslenmek, egzersiz yapmak, stres yönetimi uygulamak) bunun daha kolay olduğunu söylüyor. Daha da iyisi: partnerinizle bu tür şeyleri yapmak, bağınızı güçlendirmek, – anladınız – sizi havaya sokan bir şeydir.

Bir ilişkiden diğerine atlıyorsun

İlginç bir şekilde, daha fazla cinsel partnerin olması sizi daha iyi bir sevgili yapmaz. Bir seri randevuya çıktığınızda , sürekli olarak mükemmel bir partneri aradığınızı söylüyor. İlişkiye girip çıkmak kolay görünüyorsa, altta yatan bir yakınlık korkusuyla da uğraşıyor olabilirsiniz. Ve dinleyin, keşfetmenin ve eğlenmenin %100 yanlış bir tarafı yok. Sen yapıyorsun. Sadece nedenine dikkat et.

Sex yapmak istememek için sebebinin doğum kontrol hapın olduğunu düşünüyorsun

Bu günlerde yatakta pek aktif değilseniz hormonları suçlamak kolaydır. Ama aldığın hap olduğunu düşünüyorsan (ve fiziksel ya da doğum kontrol nedenleriyle ondan kurtulmak istemiyorsan), soğumuş bir seks hayatına mahkum olduğunu varsayabilirsin. Çok uzak değil. Journal of Sexual Medicine’de 2016 yılında yapılan bir araştırma, hormonal doğum kontrolünün uzun süreli çiftlerde libidoda güçlü bir etken olmadığını keşfetti. İlişki faktörlerinin daha fazla fark yaratttığından bahsedildi. Kısacası hap almak yatak odanızın kaderini belirlemez, bu nedenle sorun yaşıyorsanız, gerçek nedeni bulmanın zamanı geldi.

Partneriniz başka kadınlara bakıyor

Partnerinize, önünüzdeki diğer kadınları veya internetteki kadınları kontrol etmek gibi şeyler yaptıklarında hoşunuza gitmediğini kesinlikle söylemelisiniz. Kendinizi kötü hissettirdiğini ve cinsel dürtülerinizi düşürdüğünü ifade edin. Erkekler bunu duyduğunda dinlerler. bunu yapmak kötü bir hareketi değildir – onlara ne istediğinizi söylemek önemli bir şeydir.

Sağlık Sorunları

Tiroid bozuklukları gibi belirli ilaçlar ve altta yatan tıbbi sorunlar  cinsel dürtülerinizi kötü etkiler. Bu gibi durumlarda doktoronuza görünmekte fayda vardır. Cinsel yan etkileri olan bir şey alıp almadığınızı görmek için talimatlarınızı değerlendirebilir ve ayrıca ele alınması gereken tıbbi bir sorun olup olmadığını düşünebilirler. Libidonun sadece “kafanın içinde” olduğunu düşünme.

Partnerin Yatakta Harika Değil

Bu bizi bir sonraki noktamıza getiriyor. Otuzlu yaşlarının ortasında, partnerlerinin harika bir koca ve baba olduğunu, ancak yatakta pek iyi olmadıklarını söyleyen birçok kadın görürüz. Bunun onlar için ne kadar önemli olduğunu değerlendirmeniz gerekir. Şu anda bir aile isteyebilirsin, bu yüzden baba becerileri yatak odası becerilerini kazanır. Çözüm: Yeteneklerinin yerinde olmasına yardımcı olmak için yatak odasında ne istediğinizi söyleyin.

Uzun zamandır birliktesiniz

Uzun vadeli ilişkilerde, erkeklerden daha fazla kadının sıkılma olasılığı yüksektir. Yani sex yapmak istememek kadın için daha olasıdır. Bir seks oyuncak mağazasına gitmek veya fikir aramak gibi yeni şeyler keşfetmeye açık olmak, yatak odanıza yeni, tatmin edici deneyimler getirmenize yardımcı olabilir.

Aşk kategorimizden benzer içeriklerimize göz atın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu