GüzellikSaç Bakımı

Şarap Kızılı Saç Rengi Hakkında Her Şey

Şarap kızılı saç rengi cazibesi denildiğinde bazılarımız için akan sular duruyor. Kızıl saç renginin gösterişi, çekiciliği ve güzelliği nedeniyle her kadın hayatının bir döneminde saçlarınızı kızıl yaptırmayı düşünmüş olabilir.

Eğer siz de hayatınızın o dönemindeyseniz şahane! Deneyebileceğiniz birbirinden farklı kızıl saç renkleri arasında en çok tercih edilen şarap kızılının tüm detaylarını keşfetmeden kuaföre gitmeyin.

Hafif koyu ve sıcak kızıl tonları arasında olan şarap kızılı, en canlı kızıl saç renkleri arasında. Şarap kızılı nasıl bir renktir, kimlere yakışır gibi detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

Şarap Kızılı Saç Rengi Hakkında Her Şey

Şarap kızılı nasıl bir renk?

İçerisinde kumral, kahve ışıltılar barındıran şarap kızılı, aslında kızılın sıcak tonları arasında kabul edilir. Koyu kızıl tonlarda olan şarap kızılı saç rengi içinde bordo yansımalar barındırması nedeniyle diğer kızıl renklere göre daha mat seçenekler arasındadır. Güneş gördüğünde, bakır yansımalar da taşıyan bu renk en sevilen kızıl saç renklerinden biri.

Şarap kızılı saç rengi kimlere yakışır?

Sıcak ve mat bir tonda olması nedeniyle genellikle herkese yakışmasıyla bilinir. Fakat eğer açık bir ten renginiz varsa, kızılın çok daha açık tonlarına yönelmeniz daha enerjik ve canlı bir görünümde olmanızı sağlar. Bakır kızıl, turuncu, ateş kızılı gibi tonlar açık ten renginiz ile harika bir uyum sağlar.

Şarap kızılının bordo alt tonları nedeniyle açık ten renklileri biraz solgun gösterme durumu olabilir. Bu yüzden şarap kızılının en çok yakıştığı kişiler genellikle buğday ve koyu kumral ten rengine sahip kişiler olarak kabul edilir. Ayrıca daha koyu bir ten renginiz varsa, yani esmerseniz de hiç düşünmeden şarap kızıl saç rengini tercih edebilirsiniz.

Şarap Kızılı Saç Rengi Hakkında Her Şey

Şarap kızılı çabuk akar mı?

Şarap kızılı saç rengi hakkındaki çabuk akar efsaneleri maalesef ki doğru. Aslında bunu şu şekilde düşünebilirsiniz. Saçınızı hangi renge boyatırsanız boyatın, boyama sonrasındaki birkaç yıkamada saç fazla boyayı dışarı atar. Bu kızıl gibi koyu bir renkte olunca, daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Yani boyama sonrasında birkaç yıkama saçlarınızın aktığını görürseniz bu sizi endişelenmesin. Bir süre sonra saç renginiz tamamen oturacaktır.

İlk boyamadan bir süre sonra saç renginizin tamamen oturması için kuaförünüz cila yapmak isteyebilir. İkinci boyama ile tam olarak istediğiniz rengi elde etmeniz mümkün. Ayrıca saçlarınızın bakımına da ekstra özen göstererek saç renginizi koruyabilirsiniz.

Şarap kızılı saç bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle, boyama sonrası saçlarınızı çok sık yıkamamanız gerektiğini söyleyelim. Haftada maksimum 2 olacak şekilde, duş rutininizi güncelleyebilirsiniz.

Duşta saç tipinize ve saç ihtiyacınıza yönelik bir şampuan ve saç kremi seçmeniz de oldukça önemli. Bu noktada Elidor Şampuanlarının birbirinden farklı saç ihtiyaçlarına yönelik serilerinden ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz.

Ayrıca saçlarınıza haftada en az 1 kez duştan önce nemlendirici ve besleyici bir bakım maskesi yapmayı da ihmal etmeyin. Bu noktada Elidor’un 5 dakikada saçlarınızı besleyen maskelerinden kullanabilirsiniz.

Saçınızı boyattıktan sonra da ısı ile şekillendirici aletlerin kullanımını azaltın ya da mutlaka ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanın. Isı saç uçlarınıza zarar verebilir ve saçınızın doğal yapısını bozabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu