Yaşam

San Sebastian Cheesecake Tarifi

San Sebastian Cheesecake, yapımı gerçekten çok kolay olan eşsiz bir tatlıdır. Maun kahverengi üst kısmı ve muhallebi kıvamındaki merkeziyle büyüleyicidir. Şimdiye kadar tattığın hiçbir cheesecake’e benzemiyor.

san sebastian cheesecake

San Sebastian, Avrupa’da yemek yenebilecek en iyi yer olarak bilinir. San Sebastian, Pinxtos (tapas için Bask) ve bu eşsiz cheesecake ile ünlüdür.

Merak etmeyin. Bu, San Sebastian gezimiz ve hayatımı nasıl değiştirdiğiyle ilgili nostaljik olan o uzun gönderilerden biri olmayacak. İnsanların sadece “tarife ulaşmak” istediğini biliyorum.

Başlamak için, harika bir cheesecake yapmak için bildiğiniz her “kuralı” unutun. Artık bu Bask spesiyalitesini yapmaya hazırsınız.

San Sebastian Cheesecake Nedir ve Normal Cheesecake’den Farkı Nedir?

Ummm, aklınıza gelebilecek hemen hemen her şekilde farklı tarif var.Tarif, pek çok cheesecake gibi krem ​​peynirle başlıyor, ancak oradan sonra gerçekten tuhaflaşıyor.

 • Bu tarifte tipik bir cheesecake tarifinden daha fazla yumurta var.
 • Vanilya veya limon gibi tatlar yok ve normalden biraz daha fazla tuz var.
 • Hamur, bir mikser ile yapılabilir , ancak bir mutfak robotunda yapın. Basitçe tüm malzemeleri işlemciye atarsınız ve bir girdap verirsiniz. Bu hamuru karıştırmak için daha kolay bir yöntem.
 • Bu cheesecake in üzerinde kabuk yok.
 • Hamur, içinde yağlı kağıt olan kelepçeli bir tepside pişirilir.
 • Diğer cheesecakeler gibi tepsi suyun içine koyularak pişirilmez.
 • Çok iyi ısınmış bir fırına koyulur ve sadece 25 dakikada pişirilir.

Sonuç ne? Uçtan merkeze kadar soluk sarı ve kremsi bir cheesecake yerine, pastanın üst kısmı koyu kahverengidir ve ortada süper muhallebi kıvamında cheesecake oluşur. Tadı yumurtamsı ve kremsidir ve kahverengileşmiş üst kısmı hafif acı bir tat ekler.

Bu Tarif, Ünlü San Sebastian Cheesecake Tarifinden Uyarlanmıştır

Yemek sitelerinde bir çok tarif gördüm ama bence hiçbiri doğru yöntemleri veya malzemeleri kullanmıyorlar

Tariflerden bazıları un ekledi ve yağlı kağıt kaplamak yerine tepsiye tereyağı sürdüler. Bu cheesecakeler güzeldi ve mükemmel bir dikme şeklinde dilimlenmişti. Ama San Sebastian’da yediğimiz şey bu değil.

Meşhur La Vina Pinxo Bar’da yediğimiz orijinal kek , tatlı ve yumurta gibi tadı vardı. Amerikan cheesecake gibi bir şey değil, bu yüzden tadı çok güzeldi.

Bu tarif, La Vina orijinali olduğu bildirilen hatta bulduğum birinden uyarlandı. Görünüşe göre şef bunu dünyayla paylaşmak için oraya koymuş. Bu ne kadar cömert!

San Sebastian CheesecakeYapmanın Ne Kadar Kolay Olduğunu Görmeniz İçin Fotoğraflarını Ekledim

cheesecake yapimi

Kelepçeli bir tepsiye yağlı kağıdı koyun. En az 2 parmak çıkıntı bırakın. Kağıdın düz durmaması sorun değil.

cheesecake-yapimi-2.

Hamuru tepsiye döktüğünüzde, yağlı kağıt tam yerleşecektir.

cheesecake-yapimi-3.

Kabarcıkları serbest bırakmak için tepsiyi yavaşça birkaç kez masaya vurun. Amerikan cheesecake’in aksine, San Sebastian cheesecake su banyosunda pişirilmez. Koyu kahverengi üst kısmı elde etmek için çok sıcak bir fırına girer.

cheesecake-yapimi-4

Pastayı servis etmek için, soğutulmuş kekten dilimleri kesmeden önce yağlı kağıdı soyun

Orjinal San Sebastian Cheesecake Yapmak ve Servis Etmek için İpucuları:

 • Büyük bir mutfak robotunuz varsa, hamur bununla yapın. Bir mutfak robotunuz yoksa, bir mikser kullanarak hamuru yapabilirsiniz. Hamuru yeterince uzun süre karıştırdığınızdan emin olun, yani pürüzsüz ve parlak.
 • Kelepçeli tepsi olmadan bu tarifi yapamazsınız. Normal peynirli kek, soğutulduğunda normal bir kek tepsisinden çıkacak kadar sertleşir. Ama bu kek o kadar yumuşak ki, soğuduğunda bile yay formu gerekiyor.
 • Hamuru tamamen kaplamak için kelepçeli tavayı iki yağlı kağıt ile hizalayın.
 • Servis yapmadan önce cheesecake soğumalı, böylece kenarlar ve alt kısım dilimler oluşturacak kadar sağlam olur.
 • Servis yapmadan önce yağlı kağıtları çıkarmaya ve altını tepsiye koymaya çalışmayın. Kahverengileştirilmiş yağlı kağıt çarpıcı görünüyor, bu nedenle pastayı kesene kadar yerinde bırakın. Sadece kenarlarını geriye doğru soyun, dilimi alttaki kağıttan kesin ve kaldırın.
 • Gerçek bir muamele için San Sebastian Cheesecake’i iyi bir şekilde servis edin!
san-sebastian-cheesecake-tarifi

Hepinize afiyet olsun. Daha fazla tarif için yemek tarifleri kategorime bakabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu