Moda

Saç Kesim Trendleri: 2022 Sobahar

Saç kesim trendleri nelerdir? Sonbaharı kucaklarken saçlarınızda da bir değişiklik yapmak istiyor musunuz? Cevabınız evet ise o zaman bu sene moda olan 8 kesime bir göz atmalısınız. Bu sezon saç kesim trendleri hangileri olacak? 8 farklı saç modeli ile saçlarınızı yeniden şekillendirin!

Uzun, sıcak ve güneşli günlerin sayılı olduğunun farkına vardığınızda, yaz mevsiminin hüznü genellikle Ağustos’un ortasında başlıyor. Fakat saçlarınızla bu hüznü bozabilirsiniz! 2022-2023 Sonbahar mevsim trendlerini saçlarınızda da yakalayabilirsiniz. Sezonun trend modellerini takip ederek bu sonbahar siz de istediğiniz değişikliğe kavuşabilirsiniz. Bu sezon hangi saç modelleri trend? İşte 8 model…

Perçemler & Uzun katlar kesimi

Herhangi bir uzunluk kaybetmeden bir değişiklik yapmak istiyorsanız, saçınıza uzun katlar vererek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu saç kesimin en iyi yanı da hemen hemen her saç ve yüz tipine gidebilecek bir saç kesimidir. 

Aslan yelesi saç kesimi

Bir zamanlar beğenilmeyen bu saç kesimi şimdi moda haftası podyumlarında ve kırmızı halılarda karşımıza çıkıyor. Bu kesimde uzun ve kısa farklı oranlarda saç bırakmak saçın modelini daha da ortaya çıkarıyor. Yüz şeklinizi odak noktasına almak istiyorsanız bu saç kesimi tam size göre! 

Kahküllü kıvırcık bob kesimi

Bu kesim, dalgalı ve kıvırcık saçlı herkes için mükemmel. Bu stili kendinize uygun hale getirmek için saçlarınızı olduğundan daha kabarık yapmanız.

Undercut model kesimi

Bir zamanların en popüler saçı! Rihanna ile ünlenen bu saç modeli herkesin bir dönem arzu edilen saç kesimi oldu. Şimdi o dönemlere tekrar dönüş yapıyoruz. Rihanna, Cara Delevingne gibi ünlülerde ortaya çıkan bu kesimi bu sonbahar da tekrar deneyebilirsiniz. 

Bixie model kesimi

Bixie saç kesimi bu yıl yeniden ortaya çıkan 90’lar görünümleri arasında yerini alıyor. Bob ve pixie model arasında bir geçiş olan kesim, kısa bir uzunluk istemeyen ancak geleneksel pixie kullanmak istemeyen herkes için idealdir.

Shag model kesimi

Shag kadar çok yönlü saç kesimi çok az bulunur, bu yüzden bu sezonda da büyük bir saç trendi olmaya devam ediyor. Bu kesim Billie Eilish’i çağırıştırıyor. Rock&Roll enerjisini barındırmak istiyorsanız bu saç kesimi tam size göre! 

Yüzü çerçeveleyen kat kesimi

Saçınızı uzatma sürecindeyseniz veya sadece mevcut uzunluğunuzu yenilemek istiyorsanız, şekil ve hareket için yüzü çerçeveleyen katlar ekleyebilirsiniz. Jennifer Aniston’ın, Friends dizisindeki saçı bu kesimin tam karşılığı diyebiliriz. 

Hibrit bob kesimi 

Bu senenin popüler diğer kesimi ise kısa saç kesimleri diyebiliriz. Saçınız kabarık değilse bu kısa kesim tam size göre olabilir. Hem fazla kısaltmadan saçlarınızda değişiklik yapabilirsiniz hem de fresh bir görünüm elde edebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu