Pratik ve kolay ev temizliği

Pratik ve kolay ev temizliği
20 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 439 kez okundu.

Dünyanın her yerinde aynı olan ev temizliğinde deterjan, parfümlü yer yüzeyi ilaçları ve çamaşır suları ihtiyaç haline gelen vazgeçilmez birer temizlik malzemeleridir. Ev temizliği ile alakalı bilinmesi gereken önemli tüyoları sizlerle paylaşıyoruz. En kolay ve doğru ev temizliği nasıl yapılır?

Her evde temizliğin göz önünde bulundurulmasıyla birlikte kendine has kurallarıyla hatta sırasıyla temizlendiği bir gerçektir. Kraliyet Ailesinde, en fazla objenin perde ve neredeyse avizelerden ibaret olduğu bu malikanede temizliğe perdeler ve avizelerden başlanmaktadır. Kraliyet Ailesi geleneğince ev temizliği nasıl yapılır? Pratik ve kolay yoldan yapılan ev temizliğine farklı ve yeni adımlar nelerdir?


PRATİK EV TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?
– Siz de temizliğe perdeler ve avizelerden başlayabilirsiniz. Perdelerin hoş kokması için ayrıca sevdiğiniz kokulardan da sıvı deterjan koyduğunuz bölüme ilave edebilirsiniz.
– Avizeleri gül sabunu yıkanmış bir bezle temizledikten sonra parlatmak için gül kokulu vazelin uygulayabilirsiniz. Hem çabuk tozlanmasına engel olacak hem de sıcaklığın etkisiyle güzel kokular ortaya çıkaracaktır.

Mutfak temizliğinde önem vermeniz gereken önemli konu lavabo, parke ve sürekli kullanılan makinelerin temizliğidir. Lavabonun kuru kalmasına dikkat ediniz. İçerisine kokulu misketler atarak mutfağa güzel koku yayılmasını sağlayabilirsiniz. Bulaşık, tost makinesi gibi benzeri aletleri kullandıktan sonra temizleyiniz. Kötü kokuların oluşmasına engel olacaktır.

Parkeler evin iç huzurunu ortaya çıkaran ve hijyenin varlığını sağlayan eşyalardır. Parkeler ne kadar temiz ve parlak olursa ev o kadar güzel kokar ve güzel görünür. Parkeleri temizledikten sonra sevdiğiniz bir kokuyu eşit miktarda parkenin üzerine şişe yardımıyla püskürtün. Koku daha kalıcı olacak ve ruhunuza ferahlık katacaktır.

Uyarı: Zemin kuruduktan sonra üzerinden bir kez daha temizlik daha yapabilirsiniz. Ancak zemin ıslakken yaptığınız ikinci temizlik çok kalıcı olmayabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |

malatya escort