GüzellikSaç Bakımı

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nedir?

Pirinç suyunun saça faydaları nedir? Son zamanlarda en çok duyduğumuz soru olmaya başladı. Bu makalede bu sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Parıltıya, cazibeye ve akıllı pazarlama malzemelerine çekiliyoruz. Peki ya size şu anda dolabınızda harika bir güzellik ürünü olduğunu söylesem?

Saçı güçlendirmek ve güzelleştirmek için pirinç suyunu kullanmak yeni değil. Antik çağlara kadar uzanır Japonya’da saray hanımlarının güzel, yere kadar dökülen uzun saçları olduğu biliniyordu. Onların sırrı pirinç suyuydu.

Bu saç bakımıyla büyülenen bilim adamları ve güzellik severler, pirinç suyunun saçları gerçekten güzelleştirip güçlendiremeyeceğini bulmaya çalıştı. Araştırmalar, pirinç suyunda bulunan bir bileşen olan inositolün hasarlı saça nüfuz edebildiğini ve onu içten dışa onarabildiğini bulmuştur. Hatta saçı gelecekteki hasarlardan korur.

Bu güzellik ürününün en iyi yanlarından biri de yapımının çok kolay olmasıdır. Tek ihtiyacınız olan pirinç ve su. Bu güzellik trendinin “en zor” kısmı aslında pirinç suyunu duşa almayı hatırlamak ve saçınıza eşit şekilde uygulamaktır. Ama merak etmeyin, deneyebileceğiniz harika bir yöntem buldum.

Pirinç suyu saçınızda nasıl kullanılır?

Neye ihtiyacın var:

  • 1 su bardağı pirinç
  • 1 su bardağı su

Nasıl yapılır:

  1. Saçınıza uygulamak istemediğiniz kir veya yabancı maddeleri çıkarmak için pirincinizi durulayın ve süzün.
  2. Orta boy bir kapta süzülmüş pirinci suyla karıştırın. Su oldukça bulanık hale gelene kadar karıştırmalısınız.
  3. Pirinci süzün, bu sefer suyu ayırın. Pirinci daha sonra saklayın ya da pişirin!
  4. Pirinç suyunu plastik bir kaba koyun ve üzerini kapatın. Pirinç suyunu 12 ila 24 saat oda sıcaklığında bekletin. Bu, fermente olmasını ve tüm lezzetli vitamin ve minerallerin ortaya çıkmasını sağlar. İpucu: 24 saatten fazla oturmasına izin vermeyin. İlk parti pirinç suyumu iki gün beklettim (benimle birlikte duşa almayı unutmuştum) ve kötüye gitti.
  5. Pirinç suyunu kullanmaya hazır olana kadar soğutun.
  6. Uygulama için seyahat boyu şampuan şişesi veya küçük bir kavanoz gibi küçük bir kabı pirinç suyuyla doldurun. Gerisini buzdolabınızda saklayın.

Pirinç suyunu büyük bir kaptan alıp saçınıza körü körüne dökmek kolay değil (biliyorum, denedim). İşiniz bittiğinde küçük kabı duştan çıkarmayı ve buzdolabına geri koymayı unutmayın!

Pirinç suyunun buzdolabında bir haftaya kadar kalması gerekir, böylece saçınızın harika faydalarından yararlanmak için bolca zamanınız olur.

Bu nasıl kullanılır:

Pirinç suyu durulama sırasında yıkama programınızı değiştirmenize gerek kalmayacak – ister günde bir, ister haftada bir olsun, şampuanlama ve bakımdan sonra kullanın.

Pirinç suyunu uygularken, gerçekten kafa derinize odaklanmaya çalışın ve çıkış yolunuz üzerinde çalışın. İki ila beş dakika bekletin ve sonra durulayın. Muhtemelen saçınızın ne kadar güçlü ve kalın olduğunu hemen fark edeceksiniz.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları
Pirinç Suyunun Saça Faydaları

Pirinç Suyunun Saça Faydaları

İşte bir pirinç suyu durulama kullanma deneyimim.

Bir dakika sonra: Saçlarım şimdiden farklı geldi. Her bir telin etrafında bir çeşit dış kaplama ya da ince bir kabuk varmış gibi görünüyordu, fırçalarken saçlarımı koruyordu. Genellikle dolaşık açıcı fırçamı saçlarımda gezdirirken saçlarım kırılıyor. Ama bu sefer saçlarım kendini tuttu.

Bir gün sonra: İlk pirinç suyu durulamamdan sonraki sabah, en iyi arkadaşım saçlarımın daha parlak ve daha sarı göründüğünü söyledi.

Bir hafta sonra (yaklaşık dört yıkama): Saçlarım daha kalın, daha dolgun ve daha kolay yönetilebilir hissettim. Saçımı fönle kurutmayı denedim, genellikle hemen ardından kafamı çerçeveleyen ani kırık uçlar nedeniyle ASLA yapmam.

Vay… teşekkürler, pirinç tanrıları. Bu, piyasadaki en kolay ve en belirgin şekilde verimli DIY güzellik ürünlerinden biridir. Bu yöntemi merak ediyorsanız, bir deneyin. Sadece pirinç suyunu yanınıza almayı unutmayın.

Pirinç Suyu Nedir ve Saçı Uzatır Mı? Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Güzellik Bölümünden Daha Fazla Benzer İçeriğe Göz Atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu