Güzellik

Parfüm Nasıl Sıkılır?

Parfüm nasıl sıkılır? Parfüm sıkmak ilk bakışta çok basit ve kolay bir iş gibi görünse de gerçekler pek öyle değil… Parfümün kalıcı olmasını sağlamak için parfüm sıkarken dikkat etmen gereken noktalar vardır. Rastgele parfüm sıktığında, kokunun kalıcı olmadığını fark edebilirsin. Peki, parfüm nasıl sıkılır? Parfümü daha kalıcı hale getirmek için seninle paylaşacağımız püf noktalarına dikkat etmelisin. Doğru parfüm sıkmayı öğrendikten sonra uzun süre parfüm kokusunu üzerinde taşıyabilirsin.

Parfüm Nasıl Sıkılır?

Doğru parfüm uygulaması nasıl olur anlatıyoruz!

Parfüm sıkarken mutlaka cildine sıkmaya dikkat etmelisin. Kıyafete parfüm sıkmak, saça parfüm sıkmak gibi uygulamalar doğru değildir. Kıyafetin veya saçının kendi kokusuyla parfüm karışabilir ve tam istediğin kokuyu elde edemeyebilirsin.

Parfümün güzel kokması ve yürüdüğün her yerde kokunun da seninle birlikte gelmesi için nabız noktalarına parfüm sıkmalısın. Bileklerin ve dirseklerin iç kısmındaki nabız noktaları, göbek deliğinin altı, kulak arkasındaki nabız noktası ve dizlerin arka kısmı parfüm sıkmak için uygun bölgelerdir. Peki neden nabız noktalarına parfüm sıkmalı? Çünkü nabız atan damarlar cilt yüzeyine en yakın olan damarlardır. Bu da ekstra vücut ısısı yayılmasını sağlıyor ve parfüm kokusu da tüm vücuda yayılmış oluyor.

Parfümün kalıcı olması için kıyafetlerin üzerine sıkmamalısın. Ayrıca parfümü cildine uzaktan sıkmak ve parfüm sıktığın yeri ovalamak parfümün kalıcılığını azaltacaktır. Nemsiz kalan ciltlerde parfüm kokusu net anlaşılmaz, bu nedenle parfüm sıkmadan önce cildini nemlendirmelisin.

Parfüm nasıl püskürtülmeli?

Parfüm Nasıl Sıkılır?

Parfüm sıkmanın çok kolay olmadığını söylemiştik! Parfümü direkt cildine uygulamak yerine daha iyi bir önerimiz olacak. Parfümü cildine sıktığında tek bir noktada yoğunlaşıyor ve koku orada kilitleniyor. Her yere eşit dağılması için parfümü havaya sıkıp içinden geçmeni öneriyoruz. Elindeki parfümü bir adım ileri doğru sık ve altından geç. İlk uygulamada sana ilginç gelebilir ama bu teknik sayesinde gün boyu parfüm kokusunu üzerinde taşıyacaksın.

Cilt tipine göre parfüm seçimi nasıl olmalı?

Parfümün nasıl koktuğu cilt tipine göre değişkenlik gösterir. Sende çok güzel kokan bir parfüm, arkadaşının cildinde bambaşka bir koku yaratabiliyor. Bunun sebebi cilt tipin ve cildinin ne kadar yağlı olduğudur. Parfümün daha kalıcı olması için cilt tipine uygun bir parfüm seçmelisin. Nasıl mı?

Kuru ciltler için parfüm seçerken baskın kokulara yönelmeli. Misk, ağaç kokular, çiçeksi ve aromatik notalara sahip olan parfümler kuru ciltlere uygundur. Çünkü bu tip yoğun notalar kokunun ciltte daha uzun süre kalmasını sağlar.

Yağlı cilde sahip olanlar ise çok şanslı! Çünkü parfüm kokusu yağlı ciltlerde daha uzun süre kalıcı olabiliyor. Hafif çiçek ve narenciye kokuları yağlı ciltlere çok yakışıyor. Eğer daha yoğun ve baskın kokuları seviyorsan bir fıs sıkman bile yeterli olacaktır.

Cilt tipin için parfüm seçerken vücut ısısını da dikkate almalısın. Isının yüksek olduğu vücutlarda parfümler daha yoğun kokar. Soğuk ciltte ise parfüm kokusu daha az hissedilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu