GüzellikModaSaç Bakımı

Ombre Nedir? Nasıl Uygulanır? Türleri Nelerdir?

Ombre nedir? Popülerliğini kaybetme belirtisi göstermeyen ombre saç, son yirmi yılın en büyük saç rengi trendlerinden biri oldu. Ancak ombre ve balyaj veya diğer saç boyama teknikleri arasındaki fark nedir? Saç renginizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz konusunda uzman tavsiyeleri de dahil olmak üzere ombre kılavuzumuzu okuyun.

Ombre Nedir 

Moda ve güzellik için her zaman bir ölçüt olan Fransa, “ombre” (“om-bray” olarak telaffuz edilir) kelimesinin geldiği yerdir. “Gölgeli” anlamına gelen, daha koyu bir temel rengin uzunluklar boyunca kademeli olarak açıldığı, genellikle ortasından başlayarak güneş öpücüğü etkisi veren bir saç boyama tekniğini tanımlar.

Farklı Ombre Türleri:

Ombré’nin daha ince bir versiyonuna sombré denir. Sombre saç modelinde iki ton arasındaki kontrast daha yumuşaktır. Başka bir varyasyona renk erimesi denir. Renk eritmede, her bir saç telinde iki veya üç saç rengi tonu kullanılabilir ve her bir ton, saç rengi fırçasının kenarı ile birbirine karışır gibi görünecek şekilde karıştırılır. Ombré gibi, doğal görünümlü saç rengi tonları veya gökkuşağının eğlenceli renklerinden herhangi biri ile renk eritme yapılabilir!

Ombre Nedir
Ombre Nedir

Ombre size göre mi?

Saçınızla dikkat çekmeyi seviyorsanız, kişisel tarzınızla yaratıcı ve maceracıysanız, devam edin! Başlamak için saçınızın sağlıklı olduğundan emin olun, aksi takdirde saç renginiz donuk görünecek ve çabucak solacaktır. Gerekirse, ombré saç renginiz için salona gitmeden önce saçınızın durumunu iyileştirmek için sağlıklı, iyileştirici bakım uygulamaları ve saç maskeleri kullanarak biraz zaman ayırın!

Ombre ve Balyaj Arasındaki Fark Nedir? 

Renklendirme teknikleri söz konusu olduğunda en yaygın yanlış anlamalardan biri, ombre saç ve balyaj arasındaki farktır.

Ombré saç, daha koyudan daha açık olana kusursuz bir renklendirme tekniğidir, balyaj ise bir vurgulama tekniğidir.

Başka bir saç boyama tekniği, ombre saçın daha yumuşak ve daha incelikli bir versiyonu olan ve kökler ve uç renkler arasında daha az görünür bir geçiş olan “kasvetli” (“somb-ray”)’dir. Son olarak, genellikle ombre saçla karıştırılan daldırma boyama, koyu ve açık renkler arasında çok az veya hiç ince bir geçişe sahiptir. Adı farkı hatırlamanıza yardımcı olacaktır: dip boya, saçınızı başka bir renge batırmışsınız gibi görünür.

Ombre Görünümleri İçin Renk İlhamı

Ombre saçlar için en tanınabilir renk kombinasyonu, altın uçlara dönüşen orta kahverengidir. Ama bu senin tek seçeneğin değil. Doğal olarak daha koyu saçlara sahip olanlar, esmer kilitleri ince bir şekilde modaya uygun bir kül veya hatta sıcak kumral gölgeye dönüşen kasvetli bir rengi tercih edebilirler. Ve zaten sarı saçlı olanlar için, altın köklerin giderek çarpıcı platin uçlara dönüştüğü bir ombre’den sizi hiçbir şey durduramaz!

Ombre Saç Nasıl Şekillendirilir

Ombre saçınızı gerçek anlamda sergilemek için, doğal görünümlü kıvrımlar uzunlukları boyunca renklerin evrimine dikkat çektiğinden, saçınızı şekillendirmenin en iyi yollarından biri gevşek dalgalardır. Bunun için, saçların doğal dalgalı kullanmanızı öneririz. Bunun için şekillendirici kremler veya saç köpüğü kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak, saçınızı yüzünüzden uzak tutmayı tercih ediyorsanız, güzel bir örgü de saçınızın farklı tonlarını göstermek için mükemmel bir yol olabilir, çünkü her bölüm üst üste gelir ve renk kontrastlarını vurgular.

Ombre saç: Her zaman değer vereceğimiz zamansız bir saç rengi trendi!

Balyaj Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İsterseniz Balyaj Nedir? Nasıl Uygulanır? Dezavantajları Nelerdir? Adlı Yazımıza Göz Atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu