Yaşam

Netflix Türk Dizileri

Netflix ’te türk dizileri sayılarının artmaya başlamasıyla izleyecek bir şeyler olsa da aynı zamanda kararsızlık yaşamanıza neden oluyor. Özellikle yerli yapımlar, son zamanların en fazla dikkat çekenleri. Artık ülkemizde de çok kaliteli yerli yapımlara Netflix üzerinden kolayca erişebiliyoruz. Söz konusu Netflix yerli olduğunda ne izleyeceğinizi bilmiyor ve izleyecek yeni bir şeylere ihtiyaç duyuyorsanız yazımız tam size göre.

En iyi Netflix Türk dizileri için okumaya devam edin.

Netflix Türk Dizileri

Netflix yerli dizi önerileri

Yerli Netflix dizilerini izlemeye hazır mısınız? Komedi, aşk, gerilim, fantastik ve daha fazlası… Netflix yerli dizi önerileri arasında her zevke hitap edebilecek bir seçenek bulabileceksiniz.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Yeni Netflix Türk dizileri dendiğinde ilk akla gelenlerden biri Pera Palas’ta Gece Yarısı. Başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’yı izlediğimiz dizi alışılagelmişin aksine fantastik bir kurguya sahip. Hikayede Tarihi Pera Palas Oteli ile ilgili bir yazı hazırlarken kendisini bir anda geçmişte bulan gazeteci Esra’nın, Türkiye’nin kaderini değiştirebilecek bir komployu durdurması gerekir. Soluksuz izleyeceğiniz bu yerli yapımla ilgili eleştiriler olsa da mutlaka bir şans verilmeli.

Kulüp

Netflix Türk yapımı diziler listemizin bir diğer önerisi ise Kulüp. Son zamanlarda izlemediyseniz bile binlerce kez sohbetine denk gelmişsinizdir. Yayınlandığı andan itibaren herkes tarafından çok beğenilen yapımın başrollerinde Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci var. Hikaye ise 1950’lerin kozmopolit İstanbul’unda bir annenin, sorunlu geçmişi nedeniyle yetiştiremediği asi kızıyla yeniden arasını düzeltmek için bir gece kulübünde çalışmasıyla başlıyor.

Aşk 101

Netflix Türk dizileri listesi yapılır da Aşk 101’e yer vermemek olur mu? Geçtiğimiz yıl içerisinde 2. sezonu yayınlanan bu gençlik dizisi, gerçekten çok sevildi. Başrollerinde Pınar Deniz, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu gibi sevilen oyuncuları gördüğümüz dizide, öğretmenlerinin bir basketbol koçuna aşık olmasını sağlayan dört isyankar ve bir örnek öğrencinin hep beraber arkadaşlığı ve aşkı öğrenmeleri konu ediliyor. Henüz izlemediyseniz çok şanslısınız, iki sezonu soluksuz izleyeceksiniz demektir.

Netflix Türk Dizileri

Atiye

Netflix Türk dizileri arasında farklı senaryosuyla dikkat çeken bir yapımla karşınızdayız. Başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger’i izlediğimiz dizi yayınlanan iki sezonuyla da çok dikkat çekti. Çünkü hikayesi oldukça fantastik. İstanbul’da bir ressam, çıktığı kişisel yolculukta Anadolu’daki arkeolojik bir alana dair evrensel sırları ve buranın kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarıyor.

Fatma

Netflix yerli dizi listemizin bir diğer önerisi olan Fatma’da, sevilen oyuncu Burcu Biricik var. Aynı zamanda Uğur Yücel ve Mehmet Yılmaz Ak’ı da harika performanslarıyla gördüğümüz dizide temizlik işlerine giden Fatma, kayıp eşi Zafer’i ararken beklenmedik bir kaosun içine çekilir. Fatma ise kimsenin şüphelenmediği bir “temizlikçi” olduğunu anlar.

Bir Başkadır

2020 yapımı Bir Başkadır, muhtemelen bildiğiniz gibi Berkun Oya imzası taşıyor. Çok eski tarihli olmamasına rağmen şimdiden gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri arasında gösterilen yapımda hayatları, hayalleri ve korkuları farklı olan insanların yolları kesiştiğinde sınırların nasıl ortadan kalktığını ve birbirlerinin hayatlarına nasıl dokunduklarını görüyoruz. Başrollerde ise performanslarıyla sayısız övgü toplayan Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit gibi isimler var.

50 m²

Geçen yıl vizyona giren gerilim dizisi 50 m² de sevilen yerli Netflix dizilerinden. Başrollerinde Engin Öztürk, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt gibi sevilen isimleri gördüğümüz dizinin hikayesinde, karanlık bir adamın kirli işlerini yapan Gölge, geçmişine ait sır perdesini aralamaya çalışırken işler karışır ve kendisini birden farklı bir kimlikle küçük bir mahallede bulur.

Netflix Türk Dizileri

Rise of Empires: Ottoman

2020 yılında bir sezon olarak yayınlanan Rise of Empires: Ottoman için bir savaş belgeseli diyebiliriz. Netflix Türk yapımı diziler arasında dikkat çeken yapımın başrollerini Charles Dance, Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün gibi ünlü isimler paylaşıyor. Hikayede ise tahmin edeceğiniz gibi Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis’i fethetmek üzere destansı bir sefere çıkıp tarihin akışını değiştiriyor.

The Protector: Hakan Muhafız

Yerli Netflix dizileri listemizin bir diğer önerisi Hakan Muhafız’ın başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü var. Dizinin hikayesinde ise günümüz İstanbul’unda yaşayan ve kadim bir gizli birlikle bağını keşfeden genç bir adamın, şehri ölümsüz bir düşmandan kurtulmak için atıldığı macerayı izliyoruz. Eğer siz de aksiyon ve macera dizilerini seviyorsanız bu diziye mutlaka şans verin deriz.

Börü

2018 yılında tek sezon olarak yayınlanan Börü, Netflix’teki Türk dizilerinden biri. Dizinin başrollerinde Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın gibi oyuncuları görüyoruz. Türkiye’nin dört yanında tehlikeli görevlere çıkan özel harekat polisleri hem çatışmada hem de evlerinde tehlike ve trajediyle yüzleşiyorlar. Aksiyon ve macerayı soluksuz yaşayacağınız bu yapımı daha önce izlemediyseniz listenize ekleyin.

46 Yok Olan

2016 yılında tek sezon olarak yayınlanan 46 Yok Olan, soluksuz izleyeceğiniz bir gerilim dizisi. Dizinin başrollerinde sevilen isimler Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Allen ve Melis Birkan var. Dizinin hikayesi ise bir genetik profesörünün, komadaki kız kardeşi için tıbbi ve şamanik çareleri bütünleştiren bir tedavi denemesi sonucunda sarsıcı bir yan etkinin ortaya çıkmasıyla başlıyor.

Masum

2017 yılında bir platformda yayına giren Masum, artık Netflix’te de mevcut. Yine Berkun Oya imzası gördüğümüz bu harika dizinin başrollerinde Ali Atay, Haluk Bilginer ve Nur Sürer gibi usta oyuncuları seyrediyoruz. Dizinin hikayesinde ise şehirden uzak bir kasabada yaşayan emekli bir polis ve ailesinin, şok edici sırlarla dolu bir cinayete -tabiri caizse- gırtlaklarına kadar batması konu alınıyor.

Fi

Yayınlandığı dönemde yoğun ilgi gören Fi, en çok izlenen Netflix Türk dizileri arasında ilk sıralarda. İki sezon olarak yayınlanmış olan dizinin başrollerinde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür var. Dizinin hikayesi, ünlü ve çapkın bir psikiyatrın, bir dansçıya duyduğu tehlikeli takıntının peşinden koşarken karanlık geçmişini gizlemeye çalışmasıyla başlıyor. Henüz izlemediyseniz çok şanslısınız. Çünkü Fi, gerçekten tekrar tekrar izlenebilecek kalitede bir dizi.

Netflix Türk Dizileri

Mehmetcik Kûtulamâre

2018 yapımı Mehmetcik Kûtulamâre bir drama dizisi. Dizinin başrollerinde Kaan Taşaner, Serdar Gökhan ve Eva Dedova var. Hikayede ise 1. Dünya Savaşı sırasında bir grup kararlı askerin Osmanlı topraklarını İngiliz işgaline karşı savunmak üzere verdikleri savaş anlatılıyor. Eğer tarih ve drama dizilerini seviyorsanız bu diziyi listenize ekleyin deriz.

Kardeş Payı

2014’te yayınlanan ve iki sezondan oluşan Kardeş Payı başlangıçta bir TV dizisiydi ve çok seviliyordu. Bir süredir ise Netflix’te yer alıyor. Başrolde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Seda Bakan’ı izlediğimiz komedi dizisi, keyifli zaman geçirmek için harika bir seçenek. Dizinin hikayesinde büyük hayallerin peşinden koşan tesisatçı kardeşler Metin ve Ali’nin hayatı, dünyayı değiştirecek bir icada imza atmalarıyla kökten değişiyor.

Avlu

İşte sevilen bir TV dizisi daha. Avlu, TV’de yayınlandığı dönemde de çok sevilmişti. Eğer izlemediyseniz Netflix üzerinden hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Dizinin başrollerinde sevilen oyuncular Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse gibi isimleri görüyoruz. Hikayede ise fedakar bir annenin ev içi çatışma sonrası kendini hapishanede, kızıyla yeniden bir araya gelme hayaliyle hayatta kalmak için savaş verirken bulması konu ediliyor.

Kördüğüm

Artık pek çok Türk TV dizisini dijital platformlarda bulmak mümkün. Kördüğüm de bunlardan biri. Başrollerinde İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin, Alican Yücesoy gibi isimlerin yer aldığı üç sezonluk dizi, araba takıntısı olan iki zengin iş adamının yolları idealist bir çocuk doktoruyla kesişmesiyle başlıyor. Denkleme aşkın girmesiyle ise üçlünün hayatları sonsuza dek değişiyor. Eğer daha önce TV’de izlemediyseniz Kördüğüm’e başlayabilir, soluksuz bir hikayeye kapılabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul

Sevilen TV dizisi Diriliş Ertuğrul, artık Netflix’te. Tarihi dizileri seviyorsanız ve daha önce izlemediyseniz bu yapımı kesinlikle kaçırmayın. 5 sezonluk dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Serdar Gökhan, Hülya Darcan gibi isimler yer alıyor. Ekran başında tarihi bir maceraya atılacağınız dizi Mehmet Bozdağ imzası taşıyor.

Kaçak Gelinler

Kaçak Gelinler’i izlemediyseniz bile mutlaka TV’de denk gelmişsinizdir. Bu çok eğlenceli dizinin başrollerinde Selin Şekerci, Açelya Topaloğlu, Deniz Baysal var. Netflix’te iki sezon şeklinde izleyebileceğiniz dizinin hikayesi toplumun farklı kesimlerinden üç kaçak gelinin yolunun İzmir’de kesişmesiyle başlıyor. Kader ortaklıklarına İstanbul’da devam eden üç kadın, birlikte yepyeni bir hayata yelken açıyor. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için sizi yormayacak bir yerli dizi arıyorsanız Kaçak Gelinler tam size göre demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu