AşkEvlilikİlişkiler

Mutlu Bir Evlilik İnşa Etmek İçin Gerekenler

mutlu bir evlilik

Mutlu bir evlilik kurmak için iki kişi gerekir. Pek çok kadın bu gerçeğin farkındadır, ancak Bay Doğru’da ne arayacaklarını her zaman bilemezler.

Kriterleriniz asgari bir gelir, boy, zeka veya görünüm içerebilir. Belki iyi bir mizah anlayışı olmalı ve köpekleri sevmelidir.

Partnerinize ilgi duymak ve ortak şeylere sahip olmak önemli olsa da, bir ilişkiyi gerçekten yürüten şeyin ne olduğuna daha fazla dikkat etmelisiniz. Nihayetinde, birbirinizle ilişki kurma şekliniz, onun niteliklerinden daha önemlidir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki evli çiftlerin% 40-50’si boşandı. COVID-19 salgını , boşanma oranını artırıyor gibi görünüyor ve evlilik söz konusu olduğunda iyi bir karar vermenin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Kadınlar hayatları boyunca mutlu bir evlilik hayaliyle beslenirler ve çoğu bir ilişki bulmak ve yerleşmek için acele eder. Ancak yaptığınız seçim, geleceğinizin istikrarını belirleyen evliliğinizin başarısı için inanılmaz derecede önemlidir.

İşte evlilikte iyi bir karar vermek için atılması gereken en önemli adımlar:

1- Kendinizi Tanıyın

İlişkiler müzakere gerektirir. Ne kadar mükemmel bir eşleşme olursanız olun, siz ve eşiniz asla aynı şeyleri istemeyeceksiniz. Ve bu kesinlikle iyi bir şeydir. Ancak, neyi sevdiğinizi ve ne istediğinizi bilmiyorsanız, daha sonra pişman olabileceğiniz seçimler yapmaya başlayabilirsiniz.

Öyleyse kendinize şu soruları sorun:

Kendini iyi tanıyor musun? Güçlü ve zayıf yönlerinizi biliyor musunuz? Bir ilişkide pazarlık konusu olmayan durumlarınız nelerdir? Doğru ilişki için kendinde neyi değiştirmek istiyorsun?

Sizin için neyin önemli olduğu konusunda çok net değilseniz ve kendiniz için nasıl ve ne zaman ayağa kalkacağınızı bilmiyorsanız, ilişkiniz yolunda gidebilir. Kendini bilmek, özellikle bir erkeği ilk tanıdığında çok önemlidir. Gerçekten seninle ilgilenip ilgilenmediğini ve gerçekten ne kadar iyi bir eşleşme olduğunu anlamana yardımcı olabilir. Örneğin, onu memnun etmeye daha fazla odaklanırsanız, sizi memnun etmekte iyi olup olmayacağını söyleyen ipuçlarını kaçırabilirsiniz. Nasıl kendiniz olacağınızı öğrenmek, kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır.

2- Kimya Yeterli Değil. İlişkinizin Kalitesi de Önemlidir.

Aranızda bulunan kimya mutlaka mutlu ve kalıcı bir ilişkinin göstergesi değildir. Partnerinizle iyi ve kötü zamanlarda yaşayacaksınız ve ilişkinizin başarısı, ortaya çıkan sorunları çözme yeteneğinize bağlı olacaktır.

Önemli olduğunda iletişim kurabiliyor musunuz? Zaman zaman sana saygı duyacak mı? Bazen ona saygı duyacak mısın? Benzer iletişim tarzlarınız mı var veya biriniz problemleriniz hakkında konuşmak istiyor, diğeri onlardan kaçınmak istiyor mu? Kadınlar, erkekler anlayışlarında doğru olmasa bile, partnerleri olumsuz duygularını anlamak için çaba sarf ettiklerinde ilişkilerinde daha tatmin olurlar.

3- Önemli Sohbetler Yapın

Boşanmanın önde gelen nedenlerini araştırırsanız farklı sonuçlarla karşılaşırsınız. Danimarka’da yakın zamanda yapılan bir araştırma, boşanma kararını verme sebebi olarak en çok sevgi ve yakınlık eksikliği, iletişim sorunları, sempati eksikliği, saygı ve güvensizlik ve uzaklaşma vb. olduğunu gösteriyor. Bir uzmana danıştığınızda, size asıl nedenin uyumsuzluk olduğunu, ardından sadakatsizlik ve para sorunları olduğunu söylerler. Elbette, işler genellikle bu kadar basittir ve bu faktörlerde birden fazla nüans vardır. Ancak, sonuç olarak, ilişkinizi etkileyebilecek önemli şeyler hakkında konuşmanın gerekli olduğunu farkedersiniz. İyi bir seçim yapıp yapmadığınızı bilmenin en iyi yolu budur.

Çocuk istiyor musunuz? Nerede yaşamak istersiniz? Partnerinizin borcu olması sizin için bir sorun mu ? Yüksek ihtimalle, bu önemli sohbetler evlendikten sonra bitmez; ilişkiniz boyunca ortaya çıkması gereken konuları müzakere etmenize yardımcı olurlar.

Mutlu Bir Evlilik İçinde Çok Şey Barındırır…

Unutma, iyi bir ilişki mükemmeli aramak değildir. İnsanlar mükemmel değildir ve seçtikleri ilişki de değildir. Ancak mutlu ilişkiler içinde olanların ortak bir yanı varsa bu kesinlikle devam edebilmesi için çok çaba sarfediyor olmalarıdır. Kendinizi tanımak, iletişim kurabilmek ve kalıcı bir evlilik inşa etmek için inandığınız şeylere karşı çıkmaktan korkmamak gerekir.

Mutlu bir evlilik yapmak için kendinizde veya ilişkinizde ne üzerinde çalışmanız gerekiyor? Aşağıda bize bir yorum bırakın veya Aşk bölümünde bu konuyla ilgili daha fazla ilginizi çeken içeriklerimize göz atın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu