Müstakbel Kayınvalidenizle İlk Buluşma

Müstakbel Kayınvalidenizle İlk Buluşma
25 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 367 kez okundu.

Sevdiğiniz kişinin annesi ile tanışmak stres ve gerginliğe neden olabilir ancak size verdiğimiz ipuçları doğrultusunda hareket ederseniz tanışma randevunuz rahat ve mutlu bir şekilde sonlanacaktır. Özellikle ülkemizde gelin – kayınvalide çatışmalarını göz önünde bulundurursak, sevgilinizin annesi ile samimi bir ilişki kurmak uzun vadede işinize yarayacaktır. Kayınvalide ile ilk tanışma hakkında bilinmesi gerekenleri sizin için listeledik.

Sevgilinizin Annesi İle İlk Buluşmada Nasıl Davranmalısınız?

İlk buluşma hayatınız boyunca unutulmayacak anlara sebep olabilir, güzel geçen buluşmalar kahkahalar ile hatırlanır.

♦ Kendi İle İlgili Sorular Sorun: Utangaç ya da çekimser bir yapıda olan insanlar bile kendilerine direkt yöneltilen soruları cevaplamaktan hoşlanır. Sevgilinizin annesi ile kuracağınız samimi ve mutlu ilişkiler sevdiğinizin de hoşuna gidecektir, ayrıca çocukluk anılarını dinlemek hoş anıların yaşanmasını sağlayacaktır.
♦ Yardım Teklifinde Bulunun: Özellikle evde geçen buluşmalarda yardım teklifleri iyi bir intiba bırakmanızı sağlayacaktır. Masa hazırlamada, yemek ya da pasta servisinde yapacağınız yardımlar size güzel sonuçlar ile dönecektir. Ancak yardım teklifinde bulunmadan işleri yapmamanız dikkatli ve kibar tavırlı olduğunuzu düşündürecektir.
♦ İltifat Edin: Evde beğendiğiniz bir eşya ya da sevgilinizin annesinin taktığı fulara doğrudan itiraf edin, özel olarak iltifat edildiğinde karşınızdaki kişi oldukça mutlu olacaktır ve yeni diyalogların kurulmasını sağlayacaktır.
♦ Heyecanlanmayın: Heyecanlanıp sustuğunuz zaman sevgilinizin annesi yanlış şeyler düşünebilir, kendinizden ve hayallerinizden bahsedin, konuşmaktan vazgeçmeyin ve iletişim halinde olun.
♦ Hediye: El emeği ile yaptığınız bir atkı, çanta ya da kek, pasta gibi hediyeleri verebilir veya sevdiği bir içeceği, çantayı satın alabilirsiniz. Hediye vermek insanları mutlu etmenin en kolay çözümlerinden biridir ve aranızdaki ilişkinin somut bir hatırası olabilir. Uzun yıllar sonra bu hatıra ile mutlu olabilir, ilk gün heyecanı yaşayabilirsiniz.
♦ Teşekkür Edin: Randevunuz her ne şekilde bitmiş olursa olsun birkaç gün sonra arayın ya da mesaj atarak teşekkür edin. Teşekkür ederken hal hatır sormayı da ihmal etmeyin bu sayede sevgilinizin annesi ile kurduğunuz ilişki uzun süreli olabilir ve sevdiğiniz tarafından takdir edilebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |