GüzellikMakyaj

Muhtemelen Yaptığınız 20 Makyaj Hatası

İnternet, dünyadaki tüm kadınlar için makyaj konusunda ilham dolu bir alandır.Her kadın internet üzerindeki tüm eğilimleri denemek ister ve bu aslında biraz eğlenceli bir deney gibidir. Ancak, tüm makyaj trendlerinin veya ürünlerinin herkes için uygun olmadığını bilmeniz önemli bir gerçektir.Bunu her zaman unuturuz ve deneyimize dahil ederiz. Ve bunun sonucunda da her zaman makyaj hatası ile karşılaşırız..

Bu hataların üstesinden gelmek için size bazı süper yararlı ipuçları vermek için buradayız ve ayrıca size ne tür makyaj hatası yaptığınızı da anlatıyoruz.

Muhtemelen Yaptığınız Makyaj Hataları

makyaj hatası
muhtemelen yaptığınız makyaj hataları

1- Yüzünüzü Aşırı Yıkamaktan Kaçının

Yüzümüzü yıkamak makyajda ilk ve en önemli adımdır.Yüzünüzü yıkadıktan sonra fondöten uyguladığınızda kuru ve pul pul bir cilt görmek, yüzünüzü gereğinden fazla yıkadığınızın bir işaretidir.Yüzünüzü sabahları sadece 2 kez ve geceleri ikinci kez yıkayın.


2- Nemlendiriciyi Unutmak

Kuru cilde makyaj yapmak büyük bir hatadır.Yüzünüzü donuk ve sıkıcı gösterir. Bu sorunu gidermek için cilt tipinize uygun iyi bir nemlendirici uygulamanız yeterlidir.Ayrıca cilt için gerekli olduğu için nemlendiricinizi asla unutmayın veya atlamayın.


3- Makyaj Bazı Kullanmayı Unutmayın

Makyaj yapmaya başladığınızda astar kısmını unutmayınız. Yüzünüzde bir kalkan oluşturur ,daha iyi bir uygulama sağlar ve daha az ürün israfı demektir.


4- Yanlış Işıkta Makyaj Yapmayın

Hangi tarzın veya trendin size uygun olduğunu bulduktan sonra, her zaman kontrol etmeyi veya bu makyajı doğru ışıklarda yapmayı aklınızda bulundurun. Işıklar çok sönük veya çok parlak olmamalıdır.


5- Yanlış Karıştırma Tekniği

Makyajla mükemmel görünmek istiyorsanız, büyük bir rol oynadıkları için karıştırma tekniğinize dikkat edin. Makyajınız düzgün bir şekilde karıştırılmazsa yüzünüzde bir felaket gibi görünecektir.


6- Ürünü Fazla Kullanmak

Makyajın ilk kuralı malzemeleri doğru miktarda kullanmaktır.Çok fazla malzeme büyük bir hatadır.Fazla miktarda fondöten uygulamak, cildinizin pürüzlü ve pul pul görünmesine neden olur. Bu yüzden olabildiğince az makyaj yapmaya çalışın.


7- Yanlış Kaş Şekli

Makyaj hatalarıyla başa çıkabilirsin ama kaş hatalarıyla ilgilenmeyi bırakmamalısın. Düzgün şekillendirilmiş kaşlar, herhangi bir makyaj yapmadan gözleri öne çıkarabilir.Ancak gür kaşlar o kadar kötü görünür ki göz makyajınızı berbat hale getirebilir. Bu yüzden daima kaş şekline dikkat edin ve size en uygun şekli bulun.


8- Çok Fazla Pırıltı

Pırıltılı göz farı mükemmel bir şekilde uygulandığında cennet gibi görünür. Ama kapağın her tarafına uygulamak kötü bir şeydir. Sadece bir kısmını gözlerin iç köşesine uygulamak en iyi seçenektir.


9- Gözlerin Üzerinde Kalın Astar

Eyeliner esas olarak gözleri belirginleştirmek ve kirpiklere daha dolgun bir görünüm vermek için kullanılır.Her iki kapağa da yukarı ve aşağı eyeliner sürmek, gözlerin daha büyük görünmesini sağlar.Ancak aşırı astar da karışıklığa sebep olabilir.Kalın bir astar uygulamak her zaman iyi görünmediğini söyleyebiliriz.


10- Maskara Hataları

Makyaja yeni başlayan biriyseniz, makyajınızı her yaptığınızda rimel sürmeniz gerekir. Maskaranın iyi olduğunu ve kullanılamayacak kadar eski olmamasına dikkat edin. Aksi halde kirpiklerinizi gür gösterir ve makyajınızı bozar.


11- Fondöten Uyumuna Elde Bakmak

Ten renginizle mükemmel bir fondöten elde etmek, makyaj yapmaya yeni başlayanların karşılaştığı en zor şeydir. Ancak fondöten rengi uyumuna eliniz yardımıyla bakmak pek iyi bir teknik değildir. Doğru sonucu verdiği için fondöten rengini daima çene hattınızda kontrol etmenizi tavsiye ederiz.


12- Dudak Kalemi Hataları

Dudak kalemi ile daima dudaklara kalın bir çizgi çizin. Dudak kalemi renginin ruj rengine uyması gerektiği, her zaman aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir. Farklı renkte bir dudak kalemi ve ruj kullanırsanız, o zaman sizi tuhaf gösterecektir.


13- Yanlış Ruj Rengi Seçimi

Her kadın ruj sürmeyi sever ancak yanlış tonu seçmek tüm görünüşünüzü bozabilir.Koyu bir gölge uygulamak istiyorsanız, makyajınızın açık olduğundan emin olun ve cesur makyaj yapmak istiyorsanız dudaklara hafif bir gölge uygulayın. Bu seni güzel gösterecektir.


14- Aşırı Pudra Kullanımı Önemli Bir Makyaj Hatası

Hepimiz biliyoruz ki, makyajdaki tüm adımları uyguladıktan sonra sonuncusu, her şeyi yerine kilitlemek için yüz pudrası uygulamaktır. Ama bunun seni daha yaşlı göstereceğini biliyor musun? Evet, ince çizgileri ve kırışıklıkları vurguladığı için sizi daha yaşlı gösterecektir. Bu hatayı önlemek için T bölgesine yüz pudrası uygulayın.


15- Palyaço Yanaklardan Kaçının

Doğru uygulama olmadan, bir allık sizi palyaço gibi gösterebilir. Her zaman fazla ürünü fırçadan alın ve döndürme hareketi ile uygulayın. Güzelce karıştırın. Cilt tonunuza uyan allık rengini seçin.


16- Kapatıyıcı Yanlış Uygulamak

Sizi normalden daha yaşlı göstereceği için çok fazla kapatıcı kullanmamanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca, her şey için aynı kapatıcıyı kullanmayın. Pek çok düzeltme için çok sayıda kapatıcı türü vardır, bu yüzden her işlem için en uygun ürünü bulmalısınız..


17- Yanlış Yeri Vurgulamak

Kaşların güzelliğini artırmak için vurgulayıcı kullanın. Her ikisi de güneş ışığında harika çalıştıkları için gümüş veya altın fosforlu kalemleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca göz makyajınızı da güzelleştirir.


18- Makyaj Ürünlerini Çok Uzun Süre Saklamak

Her makyaj ürününün bir son kullanma tarihi vardır. Sadece her ürün farklıdır ve onu saklamak için farklı bir zaman aralığı vardır. Bu yüzden her zaman yüzünüze uygulamadan önce ürünlerin son kullanma tarihini kontrol edin.


19- Hem Gözlerle Hem Dudaklarla Uğraşmak

Sadece gözlerinizle veya dudağınızla ilgilenin, ikisiyle de değil. İkisine de tam makyaj yapmak çirkin görünmenize sebep olur. Öyleyse, drama yaratmak istiyorsanız, o zaman gözlere gidin, ancak cesur görünmek istiyorsanız, o zaman sadece dudaklara gidin.


20- Makyaj İle Uyumak Büyük Bir Makyaj Hatası

Bu bir kadının yapabileceği çok büyük bir hatadır.Makyajınızla uyumak ince çizgilere, kırışıklıklara, sivilcelere ve çok daha fazlasına neden olabilir. Cildinize zarar verir. Makyajı çıkarmak için birkaç dakikanızı ayırın ve sonra uyuyun. Böylece cildiniz hiçbir makyaj ürününden zarar görmez.


Yani bunlar makyajımız ve cildimizle yaptığımız bazı hatalar. Bu hatalardan kaçının, cildinizi ve makyajınızı mükemmel hale getirin.


Güzellik kategorimizden düzenli olarak kısa ipuçlarına göz atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu