Astroloji

Merkür Retrosu Nedir? Ne Zaman?

Merkür Retrosu ne zaman başlıyor? Sorusu astroloji ile ilgili olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Astrolojide; ulaştırma, anlaşma, iletişim ve konuşmayı temsil ediyor. Geri harekette bulunduğu dönemlerde kopukluklara ve sorunlara neden olabiliyor. 2022 yılında dört kez tekrarlanacak Bu kez İkizler burcunda geri hareket edecek. İşte, Merkür Retrosunun burçlara etkileri…

Tarihi gökyüzü ve astroloji olaylarını yakından takip edenler tarafından merak ediliyor. Şans, bolluk ve bereketi simgeleyen Jüpiter gezegeninin Koç burcuna geçmesinin ardından Merkür gerileyerek İkizler burcundaki hareketini sürdürecek. İletişimi, anlaşmaları ve elektronik aletleri simgeleyen Merkür geri gittiği dönemlerde sorunlara ve kopukluklara işaret etmektedir. Aşk, arkadaşlık, iş ve ikili ilişkilerde etkisini gösteren Merkür retrosunun tarihleri, ne zaman başlayıp ne zaman biteceği araştırılıyor.

MERKÜR RETROSU NEDİR?

Merkür Retro’su yani gerileme anlamına gelen olayların bütününe denmektedir. Bir gezegenin geri harekette olması demek, aslında yörüngesinde yavaşlaması ve dünyadan bakıldığında da geri gidiyor gibi olmasından kaynaklanır. Bir gezegen gerilediği zaman astrolojik olarak dinlenme, yerinde sayma durumundadır.

MERKÜR RETROSUNUN ETKİLERİ NELERDİR?

Merkür Retrosunun yönettiği alanlar, aktiviteler iyi çalışamaz ve bir çok alanda kargaşalar ortaya çıkar. Merkür Retroları senede iki veya üç kez olabilir. İletişim gezegeni olduğu için hayatımızda önemli rol oynamaktadır. Merkür’ün yönettiği alanlar sadece iletişim değildir.

En önemlileri; iletişim, düşünce, haberleşme, yazma, teknoloji, seyahatler, ticaret, reklam, kitap ,senaryo ve yazılı kaynakları da yönetir. Merkür Retro’su İletişim gezeni varsayıldığı için, gündelik yaşantımızı bütünüyle etkileyebilir.

Tüm burçlar aslında bakarsanız bundan az da olsa etkilenecektir. Diğer yandan hayatımızdaki karışıklığa son vermek için Merkür retrosunun olduğu zaman mükemmel bir zamandır. Her şey kötüye gidiyor gibi görünse de hayatımızdaki fazlalıklardan kurtulabileceğimiz bu dönemi iyi değerlendirmemiz gerekir. Merkür retrosunun olduğu dönemde sık sık yanlış anlaşılmalar, iletişim kopuklukları ve aksaklıklar yaşanabilir. Ayrıca teknolojik aletlerde sorunlar yaşanabilir, bilgilerde sorun çıkabilir.

MERKÜR RETROSU NE ZAMAN?

Her yıl iki veya üç kez gerçekleşen retro 2022 yılında 4 kez gerçekleşecek. En yakın Merkür Retrosunun 11 Mayıs ile 4 Haziran arasında gerçekleşemesi bekleniyor. 2022 Merkür Retrosunun tarihleri:

15 Ocak Merkür Retrosu

11 Mayıs Merkür Retrosu

10 Eylül Merkür Retrosu

30 Aralık Merkür Retrosu

11 MAYIS – 4 HAZİRAN MERKÜR RETROSU

4 Haziran günü sona ermesi beklenen retro, Boğa ve İkizler burcunda gerçekleşecek. 2022 yılının 2.retrosunda, yanlış anlaşılmalardan dolayı gerginlikler yaşanabilirken bazı iletişim becerilerinde körelme de gözlemlenebilir. Bu dönemde gerçekleşen tartışmalarda sert tavırlardan uzak durulmalıdır.

11 Mayıs – 4 Haziran Merkür Retrosu’ndan etkilenecek burçlar:

  • Kova
  • Balık
  • Aslan
  • Başak

11 EYLÜL – 3 EKİM MERKÜR RETROSU

10 Eylül tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek retro, 3 Ekim günü Başak burcunda tamamlanacak. Bu dönemde çevrenizde ilişkiler, iş, ail eve arkadaşlık alanlarında iletişim problemleri yaşanabilir. Gerektiği durumlarda içinize kapanabilir veya soğuk bir iletişim tarzı benimseyebilirsiniz. Kararsızlıklar ve alınganlıklar yaşayabileceğiniz tehlikeli bir dönem olarak değerlendirilebilir.

11 Eylül – 3 Ekim Merkür Retrosu’ndan etkilenecek burçlar:

  • Yengeç
  • Oğlak
  • İkizler
  • Yay

30 ARALIK – 19 OCAK MERKÜR RETROSU

30 Aralık günü başlayacak 2022’nin son retrosu 19 Ocak 2023 tarihinde son bulacak. Gerileme döneminde bunalmış hissedebilir ve 2023 yılına kasvetli bir ruh haliyle giriş yapabilirsiniz. Retro döneminde yanlış anlaşılmalar, ruhsal bunalımlar ve tartışmalar gündemzinizde olabilir. Yakınlarınızı karşı daha hoşgörülü davranabilirsiniz.

30 Aralık’ta Merkür Retrosu’ndan etkilenecek burçlar:

  • Koç
  • Terazi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu