Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?
24 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 381 kez okundu.

Kusursuz bir makyaj yapmak için profesyonel bir makyaj sanatçısı olmanıza gerek yok, biraz bilgi ve pratik ile yüzünüzde harikalar yaratabilirsiniz. Kusursuz makyaj ile tüm çevrenizde dikkat çekebilir, yüzünüzde beğenmediğiniz noktaları kapatabilirsiniz.

Yüz Şekli

Yüz şeklinizi öğrenmek için yapacağınız en doğru ve pratik yol bir adet biometrik fotoğrafınıza noktalar koymaktır. Alnınız ile saçınızın birleştiği yere, karşılıklı olarak ikişer tane şakaklarınızın saç diplerine, karşılıklı olarak kulaklarınızın bittiği ve yüzünüzün başladığı bölgeye, çene bölgenizin başlangıç noktalarına iki tane ve son olarak çenenizin uç kısmına nokta koyun ve tüm noktaları birleştirin. İdeal yüz tipi oval olarak kabul edilir ve kontürünüzü oval yüz şekline göre yapabilirsiniz. Eğer yüzünüz doğuştan oval şekildeyse gerçekten şanslı kesimdesiniz.

Kaşlar

Büyük gözlere sahip olan kişilerin ince kaşlardan kaçınması gerekir aynı zamanda gözleriniz küçükse kalın kaşlardan uzak durmalısınız. Kaşlarınızla gözleriniz arasındaki mesafe genişse kaşlarınızı kalın yapabilir diğer türlü ince kaşlarınızla dikkat çekebilirsiniz. Kaş şekliniz yüzünüzü tamamlayan en önemli unsurdur o yüzden ayna karşısında denemeler yaptıktan sonra en doğru kaş şeklini seçebilirsiniz.

Eyeliner

Düzgün bir biçimde eyeliner çekmek çoğu zaman çok zordur özellikle iki gözü denk getirmek için uzun süreler harcanabilir. En kolay şekilde eyeliner çekmek için bir adet tel toka ve jel eyeliner ihtiyacınızı karşılayacaktır. Tel tokanın açılan kısmını gözlerinizin bittiği yere yerleştirin ve içini doldurun. Her iki göze de aynı işlemi uyguladıktan sonra göz pınarlarınızdan itibaren çizgi çekebilirsiniz.

Kirpikler

Rimel seçerken sadece markasını ve fiyatını göz önünde bulundurmayın. Kirpiklerinizi uzun ya da hacimli gösterme tercihinize göre rimel seçiminiz de değişecektir. Kirpiklerinize en uygun rimeli seçtikten sonra dilerseniz kıvırıcı yardımıyla daha kıvrık kirpiklere sahip olabilir, etkili bakışlarınızla dikkat çekebilirsiniz.

Dudaklar

Dolgun dudaklar makyajın en önemli tamamlayıcısıdır. Dudak kalemini, dudak çizgilerinden taşırarak kullanmayı sevmiyorsanız farklı yöntemleri deneyebilirsiniz. Dudakların orta kısmına beyaz göz kalemini uygulayarak orta kısma aydınlık katabilirsiniz daha sonra parlatıcınızı sürerek dolgun dudak görünümüne en kolay şekilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |