Kurumuş Yemek Kalıntıları Nasıl Temizlenir

Kurumuş Yemek Kalıntıları Nasıl Temizlenir
27 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 207 kez okundu.

Tezgahta veya ocakta biriken tencere, tavalarda kuruyan yemek kalıntılarını çıkarmak oldukça zordur. Bu duruma karşı yapılabilecek bazı pratik yöntemleri sizler için paylaşıyoruz.

Yemek yaptıktan sonra unutulmuş olan yemek kırıntılarının daha sonradan çıkarılması güç olabilir. Yemek kalıntıları herhangi bir eşya üzerinde yapıştığı zaman inatçı bir iz haline dönüşebilir. Bu durumda uygulanması gereken bazı yöntemler mevcuttur. Yemek kalıntılarına uygun formül nelerdir? Yemek kalıntısına en etkili ve kesin çözüm için hangi yolları deneyebilirsiniz?

Kurumuş yemek lekeleri nasıl temizlenir

KURUMUŞ YEMEK KALINTILARI NASIL TEMİZLENMELİ?

– Kabın içine pişirme sodası, tuz ve sitrik asidi ilave ediniz. Pişirme sodası yemek kalıntılarının çözülmesini sağlayabilir. Sitrik asit ise hazırlayacağın temizlik malzemesinin köpürmesini ve daha derinden temizlenmesini sağlar.

– Sprey şişesinin içine yeterli miktarda su doldurunuz. Malzemeleri olduğu kabı bu sprey şişesine doldurunuz. Malzemeler ıslak kum kıvamını alana kadar şişeyi çalkalayınız.

– Nemli kum kıvamına gelen malzemeyi yemek kaşığıyla alınız ve elinizde sıkarak top haline getiriniz. Malzemeyi top şekline getirdikten sonra bir yerde gece boyunca bekletiniz.

– Gece boyunca bekleyen topları kaba koyunuz. İhtiyaç gerektiği takdirde su solu kabın içerisine bu toplardan ilave edebilirsiniz. Kirli bir tava veya tencerenin içerisine atabilirsiniz.

– Daha sonra kirli suyun içerisinde beklettiğiniz bu topların dağılmasını bekleyiniz. Ve suyun içerisinde beklettiğiniz bulaşıklarınızı ertesi sabah yıkayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |