Kuru Ciltler İçin Güzellik Sırları

Kuru Ciltler İçin Güzellik Sırları
21 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 293 kez okundu.

Kuru cilt bakımı daha zor ve uğraştırıcı olabilir, istediğiniz nem dengesine ulaşmak için pahalı kremler kullanılır ya da evde maskeler yapılır. Kesin ve kalıcı çözümler için yazımızı mutlaka okumalısınız. Kuru ciltler için güzellik sırları ile cildiniz ışıltılı bir görünüme kavuşacak ve nem dengesini koruyacak.

Kuru Ciltler İçin 8 Güzellik Sırrı

Nemlendirici: Özellikle soğuk havalarda evden çıkmadığınız günlerde bile cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Etkili ve kaliteli bir nemlendirici kullanımı cildinizin kuru ve pul pul görüntüsünü azaltacak ve zamanla ortadan kaldıracaktır. Makyaj öncesi kullandığınız bazların nemlendirici etkisinin olmasına dikkat edin ve her makyajdan önce cildinizi nemlendirin.

Dayanıklı Makyaj Malzemeleri: Dayanıklı olmaları için özel üretilen formüller cildinizi kurutacak ve uzun süre nefes almasını engelleyecektir. Cildinizin güzelliği için dayanıklı makyaj ve kozmetik malzemelerini kullanmayı bırakmalısınız.

Peeling: Cildinizdeki ölü derileri temizleyerek makyajın daha doğal durmasına yardımcı olacaktır aynı zamanda cildinizin yenilenmesi için gerekli ortamı sağlamış olacaksınız. Uzun süredir peeling yapmıyorsanız haftada iki kere olarak başlayabilir daha sonrasında bire düşürebilirsiniz.

Tahriş edici ürünler: Cildinize iyi bakarak kuru cilt görünümünden uzaklaşabilirsiniz. Aldığınız ürünlerde sabun ve sülfat bulunmamasına dikkat ediyorsanız ayrıca nane, okaliptüs ve alkolün bulunmamasına da önem gösterin. Kozmetik ürünlere daha çok para vermek cildinizi daha güzel yapmayacaktır, bilinçli ve seçici alışveriş yaparak cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Makyaj uygulamaları: Cildinize makyaj uygularken hafifçe vurmak ürünün cildinize daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Ancak oldukça nazik ve yavaş hareketlerde bulunmalısınız.

Su tüketimi: Cildinize dıştan iyi bakmak kuru cilt için çözüm önerileri sağlasa da etkili olmayabilir. Su, vücudunuz için en iyi ve dengeli nemlendirici kaynağıdır. Gün içinde tüketebildiğiniz kadar su için ve kısa sürede cildinizin güzelleştiğine şahit olun.

Sıcak su: Duş esnasında ya da yüzünüzü yıkarken sıcak su kullanmayın, sıcak su cildin nem dengesini bozabilecek en güçlü etkenlerden biridir. Ilık ve soğuk su ile cildinizi yıkamak daha etkili bir nem kaynağı sunacaktır.

Süt: Ilık süte batırdığınız pamuklar ile yüzünüzü temizleyin bu sayede kuru ciltler için güzellik tavsiyesi konusunda aradığınız sonuca ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |