Astroloji

Kova Burcu Özellikleri:

Kova Burcu Zodyak’ın on birinci burcudur. Rengi gök mavisidir. Kova burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz… Kova burcu olanlar 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Kova burcunun elementi nedir? Kova burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Kova burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Kova burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Kova burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim. 

KOVA BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Hava
Niteliği: Sabit
Renk: Menekşe ve gök mavisi
Şanslı günü: Cumartesi
Yönetici gezegen: Satürn ve Uranüs

Güçlü Yönler: Yaratıcı, bağımsız, insancıl.
Zayıf Yönler: Aşırı duygusal, taviz verememe, çabuk sinirlenme, kibirli.

KOVA BURCU OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1.Yaratıcı: İnanılmaz derecede yaratıcıdır. Sanat ondan sorulur diyebiliriz. Yazma konusunda, çizim konusunda veya herhangi bir el işi konusunda inanılmaz yetenekli bir burçtur. 

2. Bağımsız: Bağımsızlığına, özgürlüğüne düşkündür. Birine bağlanması için gerçekten aşık olması lazım fakat bazen o kişi bile sınırlarını aştığı için rahatsız olabilir. Fakat kalbi nereye giderse ayakları da oraya gider bir Kova burcunun

3. İnsancıl: İnsan sevgisi ile bilinir. Kimseye kolay kolay kin besleyemez herkesi olduğu gibi kabul eder ve herkesi de kendi gibi düşünür bu konuda yara alabilir ancak arkadaş edinme konusunda oldukça iyidir. 

4. Bilge: Her konu hakkında her olay hakkında mutlaka bir bilgisi vardır. Zeki olmalarından kaynakları öğrendikleri her şeyi hemen kavrarlar ve buda onlara hayatlarında başarı sağlar. 

KOVA BURCU OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

1. Çabuk sinirlenme: Kova burçlarının olumsuz özelliklerinden biri kolay sinirlene potansiyeline sahiptirler. Onların neye hemen sinirleneceği belli olmazken aslında sakin görüntülerinin arasında yatan agresif yönleri vardır. 

2. Kibirli: Kova burçları kibirlidir. Her zaman kendi dediklerinin, yaptıklarının doğru olduğuna inanır ve başkalarına karşı hemen taviz vermez. Başkalarına yukarıdan bakma özellikleri vardır. 

3. Hayalperestlik: Kova burçlarını sanat yetenekleri aslında hayalperestliğinden gelir ancak bazen bu abartı noktaya gelip ayakları yere basmayan hayallerin peşinden koşma eğilimi verebilir. 

4. Söz tutamama: Kova burçları verdikleri sözden her an dönebilir genelde keyifleri nasıl isterse öyle davranan bir Kova burcu size verdiği sözü istemezse yerine getirmemezlik yapabilir bu yüzden Kova burçları güven konusunda sarsıcı bir etkisi vardır. 

KOVA BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

İkizler Burcu
Yay Burcu
Terazi Burcu

KOVA BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Akrep Burcu
Yengeç Burcu
Aslan Burcu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu