Astroloji

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Zodyak’ın ilk burcudur. Rengi kırmızıdır. Koç burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz… Koç Burçları 21 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında doğmuşturlar. Peki, Koç burcunun elementi nedir? Koç burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Koç burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda koç burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde koç burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim. 

KOÇ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Ateş
Niteliği: Öncü
Rengi: Kırmızı
Şanslı günü: Salı
Yönetici gezegeni: Mars 

Güçlü yönleri: Dürüst, cesur, özgüvenli, tutkulu, kararlı, lider, hevesli
Zayıf yönleri: Agresif, sabırsız, huysuz, dengesiz, inatçıdır, kararsız

Koç Burcunun Özellikleri

KOÇ BURCU OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

 1. Kararlıdır:  Kafasına koyduğu şeyin sonuna kadar gitmek ister. O işi başarana kadar yapar. Girdiği yoldan veya karar verdiği düşünceden kolay kolay vazgeçmez. İnatçıdır. Kararlarının sonuna kadar arkasında duran koç burcu inatçılığı ile bilinir fakat bu özelliklerini olumlu yönden de kullanabilirler. Eğer istedikleri bir şey varsa onu elde edene kadar çabalarlar. 
 2. Güler yüzlüdürler: Bir koç burcunun enerjisi kolay kolay tükenmez. Girdikleri her ortamda güler yüzlü olmalarıyla bilinirler. Girdiği ortamında enerjisini değiştirir ve o enerjiyi yükseltir.
 3. Dürüsttür: Dürüstlüğe çok önem verir. Yalandan nefret eden koç burçları yalan söylemeyi de asla beceremezler. Eğer koç burcuysanız bu özelliğiniz bazı durumlarda sizi zorlayabilir çünkü yalan söylemeye çalıştıkça kendinizi daha çok ele verirsiniz. Etrafınızdaki insanlarda bu özelliğinizi çok iyi bilir. 
 4. Kin Tutmaz: Asla kin tutamaz. Sinirleri her zaman gelip geçicidir. Aniden sinirlenir fakat aynı anda da o siniri biter. Eğer bir koç burcuna yanlış bir şey yaptıysanız ondan içtenlikle özür dilemeniz yeterli olacaktır çünkü o zaten çoktan yaptığınız yanlışı unutmuştur. 
 5. Vicdanlıdır: Koç burçları vicdanıyla bilinir. Yardımsever olan koç burçları her zaman yardım etmeye hazırdır. Eğer yardım edebilecek durumdaysa elinden gelen fazlasını yapan koç burcunun yardım edemeyeceği durumlarda da hemen yardım edebileceği ortamı yaratır. Eğer başınız sıkıştıysa hemen bir koç burcu tanıdığınıza söyleyin o sizin için her şeyi yapacaktır.
 6. Cesurdur: Koç burçları her zaman cesaretiyle bilinirler. Hiçbir şeyden kolay kolay korkmaz. Eğer onlara yapamazsın dediğiniz bir şey varsa bunu tekrar düşünün çünkü koç burcunun yapamayacağı bir şey yoktur. Koç burçları kolay kolay hiçbir şeyden korkmazlar. Cesareti sayesinde atılgan olan koç burcu her zaman ön planda olmayı sever.
 7. Liderdir: Lider özelliğiyle bilinir. Zodyak’ın ilk burcu olan koç burçları liderlik yapılarıyla ön plandadırlar. Genelde kimsenin düşünmediği açıdan bakan koç burçları liderliklerini bu alanda da kullanabilirler. Eğer bir organizasyon varsa bunu emin olun koç burcu olan biri yapacaktır. 
 8. Hırslıdır: Tutkulu ve hırslı bir burçtur. Örneğin, eğer koç burcu bir çocuğunuz varsa ve bir sınavda düşük bir not aldıysa bunu hırs haline getirecek ve diğer sınavda en yüksek notu almak için elinden geleni yapacaktır. Her zaman en iyisi olmasını ister. O yüzden bir koç burcuna asla yapamazsınız demeyin o bunu kesinlikle hırs yapacak ve onu en iyi şekilde yapacaktır. 
 9. Tutkuludur: Koç burçları sevdiği bir işi tutku ile yaparlar. Eğer tutkuyla yapmazsa bunu üstün körü yapacaktır. O yüzden eğer tutkuyla bir işe atılıyorsa emin olun onu en iyi şekilde yapacaktır. Bu tutkuları onlara çabuk sıkılganlığı da getirse tutkuları sayesinde kafalarına koyduklarını başarırlar.

KOÇ BURCU OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

 1. Agresiftir: Bir koç burçları agresif yapıdadırlar. Ateş elementi ile yönetilen koç burcu ilk girdikleri ortamda bile soğuk duruşundan agresif olarak algılanır. Aslında sinirleri saman alevi gibidir ama bunu anlamak için onunla vakit geçirmeniz gerekir. 
 2. Sabırsızlardır: ‘Sabır’ kelimesi koç burcunun sözlüğünde olmayan bir kelimedir. Koç burcu görüp görebileceğiniz en sabırsız burçlardan biridir. Eğer bir şeyin olmasını istiyorsa o şeye hemen ulaşmak ister. Beklemek onlara göre değildir. Bu yüzden bekletilmeyi de hiç sevmez. 
 3. Dengesizdir: Koç burçları dengesizdirler. Sizinle beş dakika boyunca gülebilir ama bir bakmışsınız aniden suratı asılmıştır veya modu düşmüştür. Hareketli oldukları için stabil modda kalamazlar bu yüzden aslında dengesizlikleriyle bilinirler.
 4. İnatçıdırlar: İnanılmaz derecede inatçıdır. Onları karar verdikleri yoldan asla vazgeçiremezsiniz. O yolun onlar için kötü olduğunu söyleseniz bile onlar bunu yaşayarak görmek isterler çünkü koç burçları kafalarına koyduklarını illa yapacaktır. 
 5. Kararsızdır: Her girdiği ortama uyum sağlayan bir burçtur bu yüzden uyum sağlamak istediği için genelde karar veremez. Herkesi memnun etmek isteyen koç burçları kararsız yapısıyla karar vermekte güçlük çekerler. 


KOÇ BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

İkizler Burcu
Aslan Burcu 
Terazi Burcu
Yay Burcu
Akrep Burcu

KOÇ BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Başak Burcu
Balık Burcu
Kova Burcu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu