Keratin Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Keratin Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?
25 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 314 kez okundu.

Saçların sürekli olarak boyanması ya da şekillendiriciler ile ısı görmesi nedeniyle saçlar canlılığını ve parlaklığını kaybeder, yıpranır ve dökülmeler başlar. Bu işlemlere ara veremiyorsanız saç botoksu yani keratin bakımı yaptırabilir, canlı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.
Keratin, bir çeşit proteindir ve birbirine bağlanan sıkı dokular saçları oluşturur. Fön, maşa, boya gibi işlemler saçın keratin yapısını bozar ve deformeler başlar. Saçlar deforme olduğunda şekil almaz, kabarır ve nemini kaybeder. Kullanılan saç bakım ürünleri yeterli olmadığı takdirde ya da kalıcı bir çözüm arandığında keratin bakımı nedir diye soran kadınlar, gerekli bilgilere sahip olduktan sonra keratin bakımı yaptırabilir.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç botoksu adıyla da bilinen keratin bakımının profesyonel bir yerde yapılması gerekiyor. Bitkisel yağ ve saç ürünlerinin geçici çözümlerinden sıkılan kadınlar keratin bakımı ile güçlü, parlak ve canlı saçlara sahip olabilir. Keratin bakımı üç ay boyunca saçı korur ve besler ancak evde yapılması oldukça zordur ve dışardan yardım alınması gerekir. Özel şampuanı, ilacı ve özel bir uygulama şekli vardır.
Keratin bakımı nasıl yapılır sorusunu soran kişiler için ayrıntılı bilgiler:
• Saç, özel şampuanla yıkanır ve bir süre saçlarda bekletilir,
• Bekleme süresinde saç pulları birbirinden ayrılır ve durulanır,
• Pullara bir fırça yardımı ile keratin uygulanır ve yaklaşık 20 dakika bekletilir,
• Saçlar durulanır ve nazik hareketler ile fön çekilir. Fön uygulaması sırasında baskı yapılmaması gerekir dolayısıyla saç düzleştiricileri bu aşamada tavsiye edilmez.

Keratin Bakımı Avantajları Nelerdir?

Saçlar parlak ve canlı görünümleriyle ışığı en doğru şekilde yansıtır. Saç kabarmalarının ve elektriklenmelerin önüne geçilir ve saçlar hacim kazanır.
Keratin bakımı ile saçlar düzleşebilir dolayısıyla kadınlar için sürekli düzleştirici kullanma derdi bulunmaz. Keratin bakımını erkekler de yaptırabilir ve doğal parlaklığa kavuşabilir.
Keratin bakımı, bitkisel yağ ve kozmetik ürünler gibi günlük ya da haftalık çözümler sunmaz.
Eğer saç bakımınız konusunda tereddüt yaşıyor ya da saç bakımı için gerekli vakti bulamıyorsanız keratin bakımı yaptırabilir, uzun süre sağlıklı ve güçlü saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |