GüzellikMakyaj

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaş rengi açma işlemi nasıl yapılır? Eğer saç rengini sık sık değiştirenlerdenseniz, muhtemelen kaşlarınızı da boyatarak saç renginize uyumlu olmasını sağlıyorsunuz. Eğer koyu tonlar deniyorsanız, doğrudan boya ile koyu yapabileceğiniz kaşlarınızı açık bir renk yapmak için açmak gerekebilir. Aslında açık renk saç ve koyu renk kaş uyumunu model Cara Delevingne’dan görüp çok sevmiş olsak da kendinize bu tezatlığı yakıştırmadıysanız bazı yöntemlerle kaşlarınızın rengini açmayı deneyebilirsiniz.

Bu yöntemler, evde boyama, açıcı kullanma gibi işlemler de olabilir, doğal ürünler kullanarak da kaş rengi açma işlemini yapalirsiniz. Sizin için deneyebileceğiniz tüm kaş açma yöntemlerini araştırdık. Yazımızı okumaya devam edin.

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaş rengi nasıl açılır?

Kaş rengini açmanın en güvenilir ve pratik yolu aslında bir uzmandan yardım almaktır. Fakat evde kendiniz denemek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemler arasından size en uygun gelen seçeneği uygulayabilirsiniz.

Kaş boyaları

Kendi kaş renginiz koyuysa kaş boyası kaşlarınız üzerinde etki etmeyebilir. Fakat zaten kumral açık kahve gibi kaş rengine sahipseniz, daha açık tonda uyguladığınız kaş boyası istediğiniz sonucu almanızı sağlayabilir. Açık bir renk elde etmek için kaş boyalarının içinde yer alan açıcıları boyaya oranla birkaç damla daha fazla kullanmayı de deneyebilirsiniz.

Hidrojen peroksit

Geçmiş yıllarda çoğu insanın saçlarına doğrudan oksijenli su olan hidrojen peroksiti sürerek saçlarının rengini açtığını hatırlayanlar var mı? Saç boyamadan önce açıcı olarak kullanılan hidrojen peroksitle kaşlarınızın rengini de açabilirsiniz. Gözlerinize gelmediğinden emin olduktan sonra bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza sürün ve birkaç dakika bekletin. Ardından bol su ile iyice durulayın. Durulama sırasında da peroksitin gözlerinize gelmemesi için önden bir pamuk yardımı ile temizleme yapabilirsiniz.

Eğer sonuç beklediğinizden fazla açık renkte olduysa, bir kaş boyası da kullanarak dilediğiniz rengi elde edebilirsiniz.

Papatya suyu

Özellikle harika bir doğal saç rengi açıcı olarak kullanılan papatya suyunu, kaşlarınızın rengini açmak için de kullanabilirsiniz. Papatya suyu kullanıldıktan sonra genellikle güneşe çıkmak gerekir. Bu yüzden havanın buna uygun olduğu bir gün seçmeyi deneyebilirsiniz. Fakat bu yöntemle siyah kaşlarınızın birden sapsarı olmayacağını söyleyelim. Papatya suyu genellikle saç ve kaş renklerini aşamalı olarak açar. Birkaç kez kullanmanız gerekebilir. Ayrıca bazı kaynaklar papatya suyuna bal eklemenin etkisini arttıracağından da bahsediyor. Doğal bir nemlendirici olan bal kaşlarınızı aynı zamanda besleyebilir. Herhangi bir zararı olmadığı için bal ile karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Limon suyu

Limon suyunun renk açıcı özelliği olduğunu daha önce duymuşsunuzdur. Bu yöntemi kaşlarınızda da deneyebilirsiniz. Fakat limonun asidik etkisi güneş ile temasında cildi tahriş edebileceği için kullandığınız limon suyu kadar ölçüde su ile seyreltme işlemi yapmadan kullanmayın.

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Bal

Bal papatya suyunda da bahsettiğimiz gibi çoğu kaynakta kaşların rengini açabilen içerikler arasında kabul ediliyor. Kullananlar da balın etkilerinden oldukça memnun. Eğer evinizde bir balkon varsa şahane çünkü bal kullanıp mutlaka güneşe çıkmanız gerekecek. Kaşlarınıza doğal ve süzme bir baldan bir miktar sürün ve güneşin olduğu bir gün balkonunuzda biraz vakit geçirmeyi deneyin.

Sirke

Sirke de tıpkı limon suyu gibi kaşlarınızın renginin açılmasını sağlayabilir. Fakat yine limon gibi asidik etkileri olduğu için çok uzun süre bekletildiğinde cildinizi tahriş edebilir. Eğer sirke kullanacaksanız sadece kaşlarınızın üzerine uyguladığınızdan emin olun. Beyaz sirke seçin ve sirkeyi mutlaka su ile seyreltin. Kullandıktan sonra 10-15 dakikadan fazla bekletmeyin.

Kaş kalemleri

Eğer sık sık saç renginizi değiştiriyorsanız, kaşlarınıza makyaj yaparak rengini değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. Bunun için birçok kaş kalemi ve kaş farı mevcut. Dilediğiniz renkleri kullanarak kaşlarınızı boyayabilir, aralardaki boşlukları doldurabilirsiniz. Tabii kaşlarınız çok koyu ve gürse kaş kalemleri ve farları ile farklı bir renk elde edemeyebilirsiniz. Fakat seyrek ve çok koyu olmayan kaşlarınız için kendinize bir kaş kalemi edinmenizde fayda var.

Kaş rengi açarken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle eğer yukarıdaki doğal ürünlerden birini kullanacaksınız o ürünlere karşı alerjiniz olmadığından emin olun. Eğer alerjik reaksiyon gösterirseniz kaşlarınızın altındaki cilt kızarıp sivilcelenebilir. Ayrıca kaşıntı kızarıklık gibi durumlar da ortaya çıkabilir.

Kullanmadan önce bir yama testi yaparak alerjiniz olmadığından emin olabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız ürünü kolunuzun iç kısmına uygulayın ve bekleyin. Beklediğiniz süre için kızarma, kaşıntı, karıncalanma gibi durumlar yaşarsanız kullanmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu