Moda

Kaban Kombini Önerileri

Kaban kombini soğuk ayların gelmesi ile birlikte dolaplarımızdan çıkıp giyeceğimiz hem bizi soğuktan koruyan bir kombindir. Kaban doğru şekilde giyildiğinde yani kombini yapıldığında bayanlar için bir tarz yaratmakta uygun olabilmektedir.

Günümüzde çok sayıda kaban modeli bulunmaktadır. Bu modellerin tamamı rengine, kesim tarzına göre farklı kombinler yapılmasına imkan tanımaktadır. Tesettürlü giyimi tercih eden bayanlar, normal tarzı tercih edenler için farklı seçenekler sunulabilmektedir. Doğru noktalara değinerek bu işlem yapılabilir.

Kaban Kombinleri Tesettür Nasıl Yapılmalı?

Tesettür kaban modelleri günümüzde çok özel tarzların ortaya çıkmasına imkan veriyor. Özellikle uzun kabanlar veya diz altı kabanlar özel görünüm için tercih edilebilir. Eşarp, kol çantası ve bot tercihi ile kombini tamamlamanıza imkan veriliyor.

Genelde tesettür kombinleri pantolon tercih edilerek uygulanıyor. Bu rahat bir tarzın oluşmasına imkan veriyor. Genelde iç tarafa “V” yakaya sahip bir beyaz ve renkli bir bluz tercih edilebiliyor. Spor bir görünüm için kot pantolon, ciddi bir görünüm içinse kumaş pantolon tercih edilebiliyor. Çok sayıda farklı renk seçeneğinin bulunması birçok kombin yapılabilmesi açısından elinizi güçlendirecektir.

Kaban Tercihinde Giyilebilecek Spor Ayakkabı Modelleri

Kaban giyiminde bazı klişeleşmiş detaylar vardır. Bu detayların başında ayakkabı tercihi olarak bot veya çizme giyilmesi klişesidir. Bu geçerliliği koruyan bir detay olmakla birlikte isteyen bayanlar doğru kombin ile spor ayakkabı da giyebilirler.

Açık renk veya salaş bir görünüme sahip kabanlar bu tarz için uygun olacaktır. İçine giyilebilecek ince bir kazak veya bluz tercihi yapılabilir. Pantolon tercihi kot veya keten olarak seçilebilir. Ardından renk tercihinize göre spor ayakkabı tercihinizi yaparak kombini tamamlayabilirsiniz. Bu size harika bir görünüm kazandırmasının yanında rahatlığınızdan ödün vermemiş olacaksınız.

Peluş Kabanlarla Nasıl Kombin Yapılır?

Peluş kaban tercihleri genelde iddialı giyinmeyi seven bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Boyun kısmında gösterişli, kabarık tüylerin olmasını isteyenler doğru kombin eklemeleri ile harika bir görünüme sahip olabilmektedir.

Kaban Kombin Önerileri

Sadece yaka kısmında pelüş olanlar tercih edilebileceği gibi etek kısmında, kol kısmında ve farklı noktalarda kürk isteyen bayanlarda olabilmektedir. Basit bir tercih olmamasının yanında dikkatli kombin yapılmak zorundadır. Belden kemere sahip kabanlar, uzun dize kadar gelen çizmeler, küçük bir çanta ve güzel bir gözlük ile kombin tamamlanabilir. Hem zarifliğinizi koruyabilir hem de iddialı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Renk Tercihine Göre Kaban Kombini Nasıl Yapılı?

Kaban tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta renk tercihinizi yapmak olacaktır. Doğru renkler ile şık, zarif ve özel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Doğru renk tercihleri yapılmadığında ortaya boğucu ve karışık bir görüntü çıkabilir.

Soğuk kış günlerinde hem soğuktan korunmak hem de kendinizi ifade etmek için genelde nötr renkleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Bu renkler arasında kırmızı, pembe, zümrüt yeşili, beyaz, gri, siyah renkler bulunmaktadır. 5-6 renk ile ortaya özel bir kaban kombini çıkarmanız mümkündür. Çanta ve ayakkabı ile bu detaylara dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

Kombin Tercihine Uygun İdeal Alt ve Üst Giyim Parçaları

Kombin tercihinizi yaparken kendinizi ifade etme tarzınıza göre alt giyim ve üst giyim parçalarına özen göstermeniz gerekmektedir. Üst kısmına giyilebilecek kıyafetler arasında gömlek, gri renk kazak, yelek, bluz ve boğazlı kazak doğru tercihler olacaktır. İsteyenler kabanın altında renkli tek tip elbise tercihini de yapabilir.Etekle birlikte tayt tercihi yapılabilir, Etek tercihinde sade renkleri tercih edebileceğiniz gibi canlı bir görünüm için çiçek desenli etekler tercih edilebilir. Rahatlık için pantolon tercihini kot olarak yapabilirsiniz. Kot tercihinde renk olarak mavi ve siyah ideal tercihler olacaktır. Ayakkabı tercihinizde renkli çizgiler, diz üstü çizmeler, düze parlak ayakkabılar, topuklu zarif stiller en doğru seçenekler olarak öne çıkmaktadır.

Kaban Kombininde Tercih Edilebilecek Aksesuar Parçaları

Kaban kombini yaparken giyim seçeneklerinin yanında aksesuar tercihlerine de dikkat etmek gerekmektedir. Bu tercihler geniş bir yelpaze ile birlikte sizlere sunulmaktadır. Atkı başta olmak üzere bileklik, saat, kolye ve renkli çantalar tarzınız için dikkat edilmesi parçalardır. Gözlük tercihini yaparken siyah olanları tercih etmeniz önemli olacaktır.

Rocker Tarz Kaban Kombini

Asi görünümü tercih eden bayanlar için rocker tarz her zaman ideal tercih olarak öne çıkmaktadır. Hem salaş bir görünüme sahip olurken doğru kombinler yaparak cool ve şık bir görünüme sahip olmanız mümkündür. Giyeceğiniz botlar, siyah güneş gözlüğü ve beyaz bluz tercihi ile harika bir tarza bürünmeniz mümkün olacaktır. Basit aksesuar ve giyim tercihleri ile seksiliğinizi öne çıkarmanız da bu tarzda mümkündür.

Şişme Kaban Kombini

Kış ayları geldiğinde etrafınızda çok sayıda şişme kaban giyen kadın gelmektedir. Bu kabanlar kaba gibi dursa doğru dokunuşlar ile harika bir görünüme sahip olabilmektedir. Bu kabanların en büyük özelliği sıcak tutmaları olarak öne çıkmaktadır.

Kaban Kombin Önerileri

Günümüzde bu kabanlar neredeyse tüm kadınların dolaplarında yer alıyor. Tabi sıcak tutan bu kabanların en büyük dezavantajı giyen kadını biraz olduğundan şişman göstermesidir. Pantolon ve kazak tercihi ile kombinlenecek olan bu kabanlar için topuklu botlar kombin içerisinde mutlaka değerlendirilmelidir.

En Şık Kaban Kombinleri

Şık bir kaban kombini yapabilmek için beyaz gömlek, lacivert kaban, siyah kot ile kombin yapabilirsiniz. Ayakkabı tercihi olarak da baskılı düz ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz. Sade, aynı zamanda iddialı bir görüntü için bu doğru tercih olacaktır.

Kısa bit etek ile kombinlemek yapmak mümkündür. İçinize giyeceğiniz beyaz kazak ve altında olacak kısa eteği kahverengi çizmeler ile tamamlamanız mümkündür. Beyaz ve lacivertin uyumu size havalı bir görüntü sunacaktır.

Kaban Kombin Önerileri

Deri giyim tarzından vazgeçemeyenler kaban kombini yaparken de bunu kullanabilirler. Siyah deri pantolon, üzerine güzel uzun bir atkı, siyah deri çanta ile güzel ve iddialı bir kombin yapabilirsiniz. Alt tarafa giyeceğiniz topuklu ayakkabılar ile tam olması gereken kombini ortaya çıkarabilirsiniz.

Kabanların kenarlarında işlemeler ve farklı renkler olmasını tercih eden bayanlar yırtık kot ile güzel bir kombin yapabilirler. Beyaz gömlek ile başlayıp, siyah güneş gözlükleri ve topuklu ayakkabılar ile kombini tamamlamak mümkündür.

Kısa kaban ile sade bir görünüme sahip olmak mümkündür. Dar kot ve ince bir üst tercihi ile doğru birlikteliği uygulamak daha rahat olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu