Moda

Jartiyer Nasıl Giyilir ve Nedir?

Jartiyer nasıl giyilir? sorusu herkesin merak ettiği bir soru. Jartiyer kemerleri muhtemelen piyasadaki en seksi iç giyim eşyasıdır ve yine de en korkulanıdır. Birlikte yasaklamanın ve jartiyer kemerlerini, nasıl giyileceğini, nereden satın alınacağını ve neden küçük kara baştan çıkarma kitabınızda bulunması gereken harika bir öğe olduklarını öğrenmenin zamanı geldi.

Jartiyer Nasıl Giyilir ve Nedir?

Jartiyer olarak da bilinen jartiyer kemerleri, bir kadının çoraplarını dik tutmak için giydiği özel bir kemer türüdür. Sade ve basit – bu kadar. Bu tamamen harika aksesuar çeşitli malzemeler, stiller ve renklerde olabilirken, çoğunlukla jartiyer kayışları yaklaşık 2-4 inç uzunluğunda dört (veya daha fazla) kayışa sahiptir. Kayışlar, çoğu durumda, herhangi bir bacak uzunluğuna uyacak şekilde ayarlanabilir. Her kayışın sonunda, çorap takmak için bir klips bulunur. Kemerin arkasında bir dizi tutturucu vardır – ve tıpkı bir sütyen gibi, bu tutturucuların bir kadının bedene göre ayarlanmasını sağlar. Aşağıdaki resimlerle Garterbelt’inizi tanıyın.

Jartiyerin Kısa Tarihi.

Jartiyer Kemerleri 14. Yüzyıldan beri var ve hem Erkekler hem de Kadınlar tarafından çoraplarını tutmak için kullanıldı. Çok uzun bir süre boyunca, dikiş yerinde bir kumaş parçası dikilerek bayan çorapları yapıldı. Bu dikiş genellikle bacağın tam arkasındaydı. Bir kadının çoraplarını bacağında tutmasına izin verdiği için jartiyer kemerleri gerekliydi. 1939’da Du Pont ilk naylon külotlu çorap çiftini yarattı – külotlu çorapların icadından sonra jartiyer kayışlarının artık gerekli olmadığını varsaymak adil olabilir, ancak durum böyle değildi. Jartiyer kayışları 1940’larda oldukça popüler hale geldi – bu çorapları giymek modaydı! Ve bu moda bir jartiyer kemeri gerektiriyordu.

Jartiyer Nasıl Giyilir
Jartiyer Nasıl Giyilir

5 kolay adımda Jartiyer Nasıl Giyilir?

Jartiyer giymek biraz pratik gerektirebilir. Öğrenmekten korkma. İşte size yol gösterecek beş kolay adım:

  • Adım 1:  Jartiyer kemerini belin etrafına sarın. Kayışların bacağınıza düştüğünden emin olun.
  • Adım 2:  Kancaları sabitleyin – bunlar bir sutyen gibi kanca ve gözlerdir. Hayatı kolaylaştırmak için kemeri öne arkaya ve arkaya önde olacak şekilde kaydırın, aslında bağlantı elemanları karnınızda olmalıdır. Kemeri rahat bir oturuşa ayarladıktan sonra jartiyeri ters çevirin. Kancasız tamamen elastik jartiyer kayışları yaptıklarını unutmayın.
  • Adım 3:  Çorapları giyin. Geleneksel olarak jartiyer kemerleri, moda çoraplarla (eğlenceli kumaş desenleri, stilleri ve renkleri) veya silikon bant içermeyen çoraplarla giyilir. Bu çorap stili, en üstte bir şerit ve bir gölge şeridi ile yapılır. Bununla birlikte, jartiyer kemerleri yüksek uyluklarla da giyilebilir (üstte silikon veya elastik bir bant bulunur). Silikon veya elastik bant stili, bulunması en kolay olanıdır.
  • Adım 4:  Jartiyer kemerini çoraplara takın. Şimdiye kadar, bu sürecin en zor kısmı! Başlamak için, silikon ucu halkadan kaydırarak klipsi açmanız gerekir. Ardından, çorabınızın kenarını silikon uç ile ilmek arasına yerleştirin. Kenarın amacı jartiyer kemer klipslerini takmak içindir; bu nedenle çorabın bu kısmı çift katlı veya naylondan yapılmıştır. Hazır olduğunuzda, çıkıntıyı daha küçük halkaya sığacak şekilde kaydırın. Ardından, diğer tüm klipler için bunu üç kez tekrarlayın. Not: Çoraplara herhangi bir klips takmanız gerekmediğinden, uyluk yüksek çorap giymenin avantajı buradadır. Ama dürüst olalım, yine de yapacaksın çünkü bu büyük ve lezzetli bir seksi görünüm.
  • Adım 5:  Kayışlarınızı ayarlayın. Sutyen askısına benzer şekilde, jartiyer kayışının uzunluğu ayarlanabilir. Çok oturacaksanız, boyunu biraz daha uzun yapmak isteyebilirsiniz. Fotoğraf çekimleri için askıların biraz daha kısa olması daha iyi olabilir. Buradaki ipucumuz, sizin için en rahat olan uzunluğu ayarlamaktır.

Jartiyer kemerleri, harika bir çift uyluk ile giyildiğinde inanılmaz derecede seksi. Bu baştan çıkarıcı görünüm, daha sonra ortaya çıkacak kıyafetlerin altına giyilebilir veya giydiğiniz tek şey olabilir! En iyi yanı, bu tarzın tadını çıkarmanın birçok farklı yoluna karar verebilmenizdir.

Maksimum Harikalık için Jartiyerinizi nasıl şekillendirirsiniz.

Jartiyer kemerleri, seksi bir çift uyluk yüksekliği ile harikadır. Siyah, bulunması en kolay renktir – ancak çok çeşitli renk ve stillerde olduklarını unutmayın. Bir jartiyer kemerini uyluk yüksekleriyle eşleştirmek sizi sevdikleriniz için karşı konulmaz kılacaktır. Bu konuda bana güven.

Büyük trendler, arka bacakta siyah veya kırmızı dikiş, geleneksel küçük ağda balık ağları veya YENİ süper sıcak büyük ağdır ve dantelle asla yanlış gidemezsiniz. Görünümü tamamlamak için BÜYÜK bir ayakkabı unutmayın.

Jartiyer kemerleri ve yüksek kalçalar, özel oda fotoğraf çekimleriniz, kostüm partileriniz (havalı bir korse ile) veya özel bir macera gecesi için mükemmeldir. İş kıyafetlerinizin altına jartiyer ve uyluk bile giyebilir ve kendinizi biraz tehlikeli ve çok yaramaz hissedebilirsiniz. Bu görünümü giymenin birçok yolu var, en önemli şey eğlenmek! 

Hello Boudoir portre stüdyosunda, çekimleriniz sırasında nasıl yapılır dersi konusunda size yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyarız. Stüdyo dolabımızda denemeniz için birkaç jartiyer stoklarız ve seans rezervasyonu yaptığınızda alışveriş yapabileceğiniz yerlerin bir listesini sağlarız. 

Jartiyer Nasıl Giyilir ve Nedir? Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Moda Bölümünden Daha Fazla Benzer İçeriğe Göz Atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu