Cilt BakımıGüzellik

Gua Sha Taşı ile Masaj Nasıl Yapılır?

Yüz için Gua sha: Adımlar ve teknik

Gua sha taşı ile masaj uzun zamandır burada. Bilim ve kültür, yüzün güzelliğini iyileştirmenin, korumanın ve geliştirmenin yollarını aradı. Çoğu çare ve cilt bakımı rutini, cildin görünümüne ve netliğine odaklanır. Kadim Yüz Gua Sha Tekniğinin de bu kozmetik sonuçları zahmetsizce elde ettiği bilinmektedir.

Gua sha taşı ile masaj uygulaması vücut için Teşhis ve yüz tedavisi için kozmetiktir. Yüzümüz, tüm vücudumuzun minyatür bir temsili gibi davranır. Yüzün farklı bölümleri, vücudun çeşitli organlarının ve meridyenlerinin temsilidir. Vücudun belirli bir meridyeninde bir sorun/rahatsızlık varsa, yüzde aşırı duyarlılık olarak ortaya çıkması muhtemeldir. Bu, vücudun etkilenen bölgelerine kazıma yaparak tedavi edilebilir. Doğal olarak gençleşmiş ve parlak bir görünümle sonuçlanır.

Gua Sha Taşı ile Yüze Masaj

Yüz Gua Sha tedavisi, doğal kozmetik sonuçlarını sergileyen birçok sosyal medya fenomeni nedeniyle son zamanlarda biraz dikkat çekti. Net ve canlı bir yüze sahip olmak, birçok insanın arzu ettiği bir şeydir.

Yüz için Gua sha, taştan yapılmış künt bir alet almayı ve onunla yüze nazikçe masaj yapmayı içerir. Gua Sha vücut kazımasından çok farklıdır. Gua Sha yüz bakımı yaparken, cildi belirli yönlerde sıkıca okşayarak nazikçe masaj yapmamız gerekiyor. Buradaki fikir, nazikçe masaj yapmak için kazımak ve zedelemek için kazımak değil. Uygulanan basınç aynı zamanda cildin hassasiyetine de bağlıdır.

Gua sha taşı ile yüz tekniği

Yüz için guatr, bir taştan yapılmış künt bir tokmak almayı ve bununla yüzünüze nazikçe masaj yapmayı içerir. Büyüleyici gövdeden çok farklıdır.

Bir Gua shа fасіаl tеаtmеnt dаnаn арryуіn оруііn оруа саn fасіаl tеаtmеnt, biz onu nazikçe mаѕѕаgе yapmalıyız, ѕресіfіс dіrесtіоn Buradaki fikir, nazikçe masaj yapmanız ve zarar vermemeniz gerektiğidir.

Gua sha Facial’ı ilk kez alıyorsanız, süreç ve teknikler konusunda iyi eğitilmiş bir mesleğin hizmetinden yararlanın. İdeal bir senaryoda tedavinin yüzünüzle nasıl sonuçlandığını ölçmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, süreç çok karmaşık değildir ve zamanla öğrenilebilir ve günlük cilt bakımı rutininize dahil edilebilir.

Gua sha Yüz bakımı yapmak için neye ihtiyacınız var?

 1. Yüz Sisi
 2. Nemlendirici
 3. Yüz yağı

Bu işlem için tercihen Yeşim, Gül kuvars veya Bian’dan yapılmış Gua sha yüz masajı Taşı kullanın. Ayrıca listelenen malzemelerin bir Stoneface silindirini de kullanabilirsiniz.

Gua sha taşı ve yüz haritası

Yüz haritaları kullanıcılara iki şekilde yardımcı olur. İlk harita, yüzün farklı bölümleri için vuruşların nasıl uygulanacağını gösterir.

gua sha taşı
gua sha taşı

Yüz Gua Sha vuruşlarının doğru ve doğru yönde yapılması gerçekten çok önemlidir. Bu, yüz dokularında Qi’nin yeterli akışına yardımcı olur.

Vuruşlar, cildin sarkmasını ve katlanmasını azaltacak ve daha yüksek kan akışını kolaylaştıracak yönde olmalıdır.

Sağdaki ikinci Gua Sha yüz haritası, yüzdeki vücudun farklı kısımlarını bulur. Gua Sha’nın bir refleksoloji tekniği olmadığını, ancak etkilenen bölgelere biraz rahatlama sağladığını unutmayın. Daha çok, ilgili vücut parçalarının iyileştirilmesinden ziyade iyi sağlık ve en yüksek performansın sağlanması içindir.

gua sha taşı
gua sha taşı

Gua Sha masajı Qi ve stresi serbest bırakır ve bu vücut kısmı için iyidir. Farklı yüz haritalarında bazı varyasyonlar mevcuttur. Ancak yüzdeki vücut bölümlerinin vuruşları ve temsili konusunda genel bir uygunluk vardır.

Bu nedenle, yüz bakımı için bir Gua Sha seçtiğinizde, iç organlarınız için de iyi bir dönüş yapmış olursunuz. Vücudun genel sağlığı iyi değilse, yüzün ışıltısı ve ışıltısı mümkün değildir. Parlak bir görünüme sahip hasta bir vücut oldukça zor bir çağrıdır.

Yüz bakımı veya gua shа alırken, tekrarlayan bir süre veya sorun varsa, bu, organın performansına tekabül eden bir uyarı olabilir.

Özetle, yüz Gua Sha sadece yüz için iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli iç vücut organlarına ince ayar yapar. Sağlıklı bir vücut, taze, parlak ve ışıltılı bir görünümü yansıtır.

Yüze masaj için uygun adımlar

Temel adımlar aşağıdaki gibidir

Başlamadan önce yüzünüzün temiz, iyi nemlendirilmiş olduğundan emin olun (kuru lekeler yok). Deride morluk, kesik veya hasar olmamalıdır.

 1. Yüz cildinizi nemlendirmek için bir yüz sisi kullanın.
 2. Yüzünüze bir yüz yağı/serum uygulayın. Isıtmak için ellerinizi ovun ve ardından yüzünüze ve boynunuza yayın.
 3. Gua Sha taşını sıkıca tutun, hafif ila orta basınç aralığında düz bir açıyla (yaklaşık 15 derece önerilir) cildinize karşı kullanın.
 4. Her vuruşu en az beş kez tekrarlamayı unutmayın. Vaktiniz varsa daha fazlasını yapabilirsiniz. Tempoyu yavaş tutun ve her vuruştan sonra salladığınızdan ve taşla masaj yaptığınızdan emin olun.
 5. Boyun bölgesinde çok fazla gerginlik tuttuğumuz için öncelikle bu bölgeyi gevşetmek hayati önem taşır. Taşı çentikli kenarı aşağı bakacak şekilde tutun
 6. Boynun arkasından başlayın ve kafatasının tabanındaki kemiğe ulaşana kadar yukarı doğru okşayın.
 7. Her vuruşun sonunda taşı kıpırdatmak ve bastırmak esastır.
 8. Boynunuzun yanlarına doğru hareket edin ve her iki kulağın arkasındaki ilgili kemiklere ulaşana kadar yukarı hareketi tekrarlayın. Bunun için taşın uzun kenarını aşağı çevirin. Her vuruşun sonunda kıpırdamayı unutmayın.
 9. Boynun önüne doğru hareket edin. Çenenize ulaşana kadar köprücük kemiğinden başlayın. Bunun için de aynı uzun düz kenarı kullanın.
 10. Boynun ortası için taşın çentikli kenarını aşağı doğru tutun ve çene kemiğine ulaşana kadar yukarı doğru vurun. Hareketi en az beş kez tekrarlayın
 11. Taşın çentikli tarafını kullanarak yüzünüzün sağ tarafına doğru hareket edin, çenenizden başlayın ve kulağınıza ulaşana kadar çene çizginizi okşayın.
 12. Yanağın üzerinde yukarı doğru hareket etmek için taşın uzun düz tarafını kullanın. Taş yanağınıza sürtmelidir. Dudağın kenarından başlayarak kulağınızın hemen üstüne yukarı doğru bir şekilde başlayın.
 13. Göz altı bölgesine gidin ve taşın çentikli tarafını gözün hemen altına (yukarı bakacak şekilde) burnunuzun üst kısmına yakın bir yere yerleştirin. Ardından çok hafif bir basınçla göz altı bölgesini okşayın. Buraya çok sert basmayın.
 14. Taşın çentikli kenarını kaşınız boyunca geçirin ve uçtan yukarı ve dışa doğru hareket ettirin.
 15. Taşın düz tarafını kullanarak, taşın uzun tarafı tarafından kapatılan kaştan başlayarak alnın üst kısmına ulaşana kadar yukarı doğru hareket edin.
 16. Daha sonra taşın kısa düz kenarını kullanın, kaşlarınızın ortasının biraz sağından başlayın ve sonuna kadar yukarı doğru hareket edin.
 17. Aynı şeyi yüzün diğer tarafında da yapmayı unutmayın.

Şimdi, yüzünüzü başarılı bir şekilde kazıdıktan ve aynada kendinizi güzelleştirdikten sonra, en az 30 dakika boyunca içeride kalmanız ve herhangi bir aktiviteye ışık tutmamanız önemlidir. İşlemden sonra ne kadar rahat hissettiğinize bağlı olarak bir fincan çay içmek, kitap okumak veya sadece uyumak için harika bir zaman olabilir.

Uygulamanızın çoğunu yapmak için yapmanız gerekenler

 • Her şeyi 90 derecelik bir mesafeden hemen hemen aynı seviyede (yaklaşık 15 derece) sabitleyin.
 • Aracınız sürüklemeye veya cildinizi geri çekmeye başladığında, daha iyi bir slayt için biraz daha fazla yağ ekleyin.
 • Yüzünüze en uygun olanı deneyimlemek.

Gua sha taşı ile yüz germe

Yüz Gua sha işlemini düzenli olarak gerçekleştirdikten sonra, yüz kasları beslenir, gevşer ve eşit şekilde tonlanır. Dolaşımı iyileştirdiği bilinen bu eski Çin tıbbı, gerçek teninizi ortaya çıkarır ve yorgunluk ve stres nedeniyle ciltteki birikintileri giderir.

İşlem doğal olarak yüz kaslarını eski haline getirir ve kırışıklık ve kıvrım sayısını azaltır. Artık dünya çapında yüz germe yaptırmak için doğal, sağlıklı ve uygun fiyatlı bir alternatif haline geldi.

Yüz için Gua sha taşı

Yüz Gua Sha’dan daha fazla ve tam fayda elde etmek için uygun araçları kullanmak hayati önem taşır. Aletlerin malzemesi de aynı derecede önemlidir. Her elementin kendine özgü özellikleri vardır ve bunlar Gua Sha terapisine belirli bir şekilde yardımcı olur.

Antik çağlardan beri, Gua Sha Tools’u şekillendirmek için yarı değerli taşlar ve çeşitli doğal malzemeler kullanılmıştır.

Gua sha taşı ve yüze faydası

gua sha taşı
gua sha taşı

Gua sha cilt sıcaklığını ve yüzdeki kan akışını arttırır. Birçok faydalı etkiyi tetikler. En belirgin ve somut olanlar şunlardır:

 1. Yüz Gua Sha’nın yaşlanma karşıtı bir etkisi vardır. Yaşla birlikte ciltteki kolajen üretimi azalır. Kurutma ve buruşma ile sonuçlanır. Ancak Gua Sha sayesinde cilt rengi açılır ve parlaklık hissedilir hale gelir. Artan kan akışı nedeniyle, cilt daha iyi sıçrama ve esnekliğe sahiptir. Aynı zamanda sağlıklı ve iyi beslenmiş görünüyor.
 2. Gua Sha sayesinde ciltteki kolajen artar.
 3. Aynı zamanda ince çizgilerden de uzaklaştırır. Gua Sha kazıma, kanla birlikte lenf ve diğer sıvıları hareket ettirmeye devam eder. Bu tür artan sıvı hareketleri ile cilt gergin ve sıkı kalma eğilimindedir.
 4. Yüz Gua Sha, yüzün şişkinliğini giderir. Tuzlu yemekler veya biraz alerji, yüzü şişirir (aşırı ağlama da bunu yapar). Yüzdeki lenf sıvılarının birikmesi şişliklerin sebebidir. Yüzün, özellikle boynun Gua Sha, lenflerden akar ve keskin görünümü geri getirir.
 5. Beyaz noktaların, siyah noktaların ve sivilcelerin saldırısını ortadan kaldırmaya veya en azından azaltmaya yardımcı olur. Başlangıçta, Facial Gua Sha ile başladığınızda, bunlar artacaktır. Ancak sık ve sistematik bir yüz bakımı olan Gua Sha ile bir süre sonra tüm toksinler atıldığından, salgınlar durur veya önemli ölçüde azalır.
 6. Yüz Gua Sha, hiperpigmentasyonun etkilerini azaltır. Herhangi bir mikro yara veya yara izi, cildin renginin çevredekinden farklı olduğu hiperpigmentasyona neden olur. Cilt, aşırı melanin birikintileri nedeniyle koyulaşır.
 7. Artan kan akışı, daha fazla besin ve oksijen getirir. Toksinler etkili bir şekilde dışarı atılır ve cilt orijinal rengine ve dokusuna geri dönmeye çalışır. Yavaş yavaş hiperpigmentasyon verir.
 8. Gözler daha parlak ve canlı görünür. Göz çevresindeki cilt sağlıklı, tonlanmış ve gergin olduğu için gözler gerekli belirginliği ve canlılığı alır.

Tüm fizyolojik faydalarının yanı sıra, yüz Gua Sha harika bir stres kırıcıdır ve gerginliği ve kan basıncını sınırlar içinde tutar. İyilik ve coşku hissini artırır. Terapi sırasında kişi zihnin ve ruhun hafifliğini hissedebilir.

Özet

Gua Sha Facial, zararlı kimyasallara veya pahalı kozmetiklere ihtiyaç duymadan güzel ve ışıltılı bir yüze sahip olma olasılığını ortaya çıkardı. Dünya çapında çok popüler hale geldi. Kişi her zaman bu terapiyi deneyebilir ve sağlıklı yüz cildinin tadını çıkarabilir.

‍Gua Sha Taşı ile Masaj Nasıl Yapılır? Adlı Yazımız Hoşunuza Gittiyse Güzellik Kategorisinden Daha Fazla Benzer İçeriğe Göz Atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu