GüzellikSaç Bakımı

Gri Saç Rengi Hakkında Her Şey

Gri saç rengi son dönemlerde neredeyse herkes tarafından çok seviliyor. Her cilt tipine ve saç şekline uyum sağlayan gri saçın kullananlara oldukça havalı ve çekici bir görünüm verdiği de bir gerçek. Özellikle son birkaç yıldır oldukça fazla tercih edilen gri saç önümüzdeki sezonlarda da trend saç renkleri arasında olmaya devam edecek. Eğer siz de saçınızı gri yapmayı düşünüyorsanız, grinin birçok tonu olduğunu söyleyelim. Kendiniz için en iyi gri tonunu seçerek işe başlayabilirsiniz. Tabii sadece sizin için doğru tonu seçmekle de kalmıyoruz. Birbirinden farklı saç boyama tekniklerini kullanarak griyi saçlarınızda nasıl kullanabilirsiniz, gri saç nasıl elde edilir ve gri saç bakımı nasıl yapılır gibi soruların cevabı da yazımızda.

Gri Saç Rengi Hakkında Her Şey

Gri saç renkleri nelerdir?

Gelelim birbirinden farklı gri saç renklerine, tonlarına ve uygulamalarına.

Küllü gri rengi

Gri tonları arasında soğuk bir renk olan küllü gri, platine yakın bir açıklıkta gri tonlardandır. Eğer buğday, esmer gibi koyu ten rengine sahipseniz, küllü gri size çok yakışacak. Soğuk bir alt tona sahip küllü gri içindeki mat yansımalar ile oldukça marjinal bir görünüm yaratabilir.

Gri ombre saç rengi

Saçın üst kısımlarının kendi renginde kaldığı, boy ve uç kısımlarının ise daha farklı renkler ile boyandığı trend bir saç uygulaması olan ombreyi de denemeyi düşünebilirsiniz. Özellikle kendi saçlarınız siyahsa, siyah ile bir araya geldiğinde harika görünen gri ile ombre yaptırarak saçlarınıza canlılık ve enerji getirebilirsiniz. Bunun için saçınızın siyah tonuna uygun tonda bir gri seçmeniz yeterli. Eğer canlı, içinde kızıllık barındıran bir siyah saçınız varsa koyu tonlar, mavi siyah gibi saç renginiz için açık gri tonlar tercih edebilirsiniz.

Gümüş gri rengi

Lavanta, mavi ve grinin bir araya geldiği gümüş gri, parlak saç renkleri arasında. Hazır yaz mevsimi geliyorken, ışıl ışıl görünmek için gümüş gri rengini de deneyebilirsiniz. Saçınızın tamamını yapmak istemiyorsanız, saçınızın ön kısımlarını, kulağınızın arkasından bir tutamı da boyatabilirsiniz. Bu da görünüşünüze ayrı bir hava katacak.

Koyu gri rengi

Siyah rengin daha baskın olduğu koyu gri rengi başlangıçta tercih edeceğiniz renklerden biri olabilir. Eğer keskin bir değişikliğe henüz hazır değilseniz, ilk sefer için koyu bir gri tercih edebilirsiniz. Özellikle saçlarınız uzunsa koyu gri size çok yakışabilir. Saçınızın tamamını boyatmak yerine koyu saçlarınız arasına yaptıracağınız röfle ya da balyaj ile de farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Gri Saç Rengi Hakkında Her Şey

Gri rengi nasıl elde edilir?

Gri saç rengi siyah, beyaz, mavi, yeşil gibi kontrast renklerin bir araya gelmesi ile elde edilir.

Eğer saçınızı ilk defa griye boyatacaksanız mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. İstediğiniz tonu elde etmek için boyama öncesi saçınızda farklı işlemler yapılabilir. Yani saçlarınız çok koyu bir renkteyse, açık bir renk olan griyi elde etmek için önce saçınızın kendi renginin açılması gerekebilir. Bu açılma için kullanılan özel ürünler ile saçınızın rengi akıtılır ve üzerine istediğiniz renkte boyama yapılır. Tüm bu işlemlerin saçınıza zarar vermemesi için profesyonel bir yere yaptırmanız önemli.

İlk boyamadan sonra, evde kendiniz de saçlarınızı boyamaya devam edebilirsiniz. Tabii hazır boyalar arasından doğru rengi bulduktan sonra.

Gri saç rengi kimlere yakışır?

Koyu kestane, koyu kahve, siyah kadar keskin olmayan, sarı kadar da canlı olmayan gri soğuk ve sıcak tonları bir arada barındırdığı için aslında herkese çok yakışır. Sadece kendiniz için doğru gri tonunu seçmeniz gerekiyor. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz. Eğer sarışınsanız, yani açık bir cilt renginiz varsa, koyu gri tonları cildinizin ve hatta gözlerinizin de ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Esmer, buğday gibi koyu bir cilt renginiz varsa, daha beyaza kaçan açık tonlar tercih edebilir ya da içinde siyahlar da barındıran kırçıllı bir renk de size çok yakışabilir.

Sarı saç griye boyanır mı?

Eğer saçınız dore yani canlı tonlarda bir sarı ise üzerine doğrudan gri uygulamak istediğiniz rengi tam olarak almamanıza neden olabilir. Bu yüzden canlı ve enerjik sarı saçlarda da genellikle açma işlemi uygulanarak gri renk elde edilir. Eğer platin küllü sarı gibi soğuk ve açık tonlarda sarı saçlarınız varsa doğrudan gri uygulayarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Özellikle sarı saçlarınız doğal bir sarıysa istediğiniz tona daha kolay şekilde sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu