Moda

Gözlük Trendleri 2022

Gözlük trendleri her yıl sürekli değişmektedir. Artık yaz kış demeden kullandığımız ve tarzımızı tamamlamaya yardımcı güneş gözlükleri en sevdiğimiz aksesuarlardan biri haline geldi. Çantamıza atmadan ya da yanımıza almadan evden çıkmadığımız güneş gözlükleri de her yeni sezonda karşımıza farklı modelleri ve seçenekleri ile çıkıyor.

Sahil kenarında yürürken, plajlarda güneşlenirken, seyahatlerimizde şehri keşfederken kullandığımız güneş gözlükleri 2022 sezonunda bazı değişiklikler ve yeni modeller ile alışveriş listelerinde yerini aldı.

Siz de yeni bir güneş gözlüğü almayı düşünüyorsanız, güneş gözlüğü modelinizi yeni sezonun trendleri arasından seçebilirsiniz. İşte 2022 ilkbahar yaz gözlük trendleri:

Gözlük Trendleri 2022

Kadın Gözlük Trendleri

Aslında artık çoğu güneş gözlüğü unisex bir tasarımda olsa da yine de sanıyoruz ki taşlı ve kedi stilde bir güneş gözlüğünü erkekler kullanmak istemeyecektir. O yüzden listemizde kadın güneş gözlüğü trendleri ile başlayalım.

Kedi modeller

Son 5-6 yıldır her sezonun trend modelleri arasında olan kedi gözlük modelleri bu sezon da hayatımızın içinde yer alacak. Üst kısımlarının kıvrımlı ve sivri olduğu bu modeller neredeyse her gözlük markasının koleksiyonunda yer verdiği modeller arasında. Eğer siz de bir kedi gözlüğü istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yüzüne yakışan bir seçeneğe yönelmeniz olabilir. Kedi güneş gözlüğü modellerini denediğinizde gözlüğün üst kısmı eğer kaşlarınızı kapatıyorsa, bu model sizin için uygun olacaktır.

Marka logolu modeller

Özellikle lüks markaların koleksiyonlarının en önemli parçaları arasında sayılan logolu gözlükler de yeni sezonun trendleri arasında. Tüm çerçevenin aldığınız markanın logosuyla kaplı olduğu bu model ünlülerin de en çok tercih ettiği güneş gözlüklerinden.

Matrix gözlükler

Kylie ve Kendal jenner’ın gözünde sık sık gördüğümüz bu gözlükler, zamanında matrix filminden sonra fırtınalar estirmiş modeller arasında girmişti. Şimdilerde yeni tasarımları ile karşımıza çıkan matrix gözlükleri de bu yaz sokaklarda çok görecek gibi duruyoruz. Burun hizanızdan daha kalın formda başlayıp kulağınıza doğru incelerek gelen ve kalın kenarlardan oluşan bu güneş gözlüğü modelini satın almadan önce mutlaka yüzünüze yakışıp yakışmadığını deneyerek satın almanızı öneririz. Genellikle ince yüzlere çok yakışsa da, birbirinden farklı birçok model arasından size en uygun seçeneği deneyerek daha net anlayabilirsiniz.

Büyük ve desenli modeller

Zebra, leopar gibi seçenekler de son yıllarda olduğu gibi bu sezon da trendler listesinde. Özellikle leopar deseninin modasının asla geçmemesinden ötürü bir tane edinerek uzun yıllar daha kullanabilirsiniz. Bu desenlerde olan gözlükleri büyük ve kemikli modellerden arasından seçmeniz her türlü stilinize de uyum sağlayacaktır.

Taşlı yuvarlak modeller

Geçen sene çok fazla görmeye alışık olmadığımız bir model de şimdiden sık sık karşımıza çıkıyor. Büyük yuvarlak camlar altına eklenmiş taşlarla cool bir görünüm yaratan bu modeller de şık giyindiğiniz zamanlarda tarzınızı tamamlayacak modeller arasında yer alacak.

Gözlük Trendleri 2022

Erkek Gözlüğü Trendleri

Klasikleşmiş modeller bu sezon da erkek güneş gözlüğü trendleri arasında yerini koruyor

Aynalı camlar

Sarı, mavi, yeşil renklerde aynalı camlara sahip güneş gözlükleri çoğu erkeğin en sevdiği gözlük modellerinden. Birkaç sezondur sık sık gördüğümüz bu aynalı güneş gözlüğü modellerine sahip değilseniz, bu yaz için kendinize hemen bir tane edinebilirsiniz.

Klasik dikdörtgen formlar

Siyah camlı, kemikli gözlükler de her sezonun vazgeçilmez güneş gözlüğü modellerinden. Dikdörtgen camlara sahip bu gözlükler spor ya da şık giyime de uyum sağlamasıyla günlük kullanıma da oldukça uygun. Ayrıca her yüz şekline uygun boyutlarda tasarlanmış olmaları da kendinize yakışacak bir model bulmanızı kolaylaştırıyor.

İnce kenarlar

Kalın kemikli çerçevelerin yanında incecik gold renkte güneş gözlükleri de sezonun trendleri arasında öne çıkıyor. Kahverengi camlı, kenarları altın sarısı bir model edinerek dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Özellikle kumral bir ten renginiz ve açık renk saçlarınız varsa, kahve tonlardaki gözlükler size çok yakışacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu