Cilt BakımıGüzellik

Göz Kremi Nasıl Kullanılır?

Göz kremi kullanımı göz çevresi sağlığımız için çok önemli. Hepimiz, her yaşta sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyoruz. Doğal olarak da iyi bir cilt bakım rutiniyle erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Eğer sizin de erken yaşlanma konusunda endişeleriniz varsa özellikle göz çevrenizdeki cilde dikkat ederek başlayın. Göz çevresindeki cilt çok hassastır, bu nedenle yaşlanma belirtilerini ilk gösteren bölgedir. Kırışıklıklar, sarkmalar ve koyu halkalar gibi sorunlar ilk olarak bu bölgede ortaya çıkar. Göz çevresindeki cildi sağlıklı ve genç tutmak için göz kremini kullanmayı düşünün. Göz kremleri, formüllerine bağlı olarak, yaygın cilt sorunlarını tedavi ederken cildi sıkılaştırabilir ve nemlendirebilir. Henüz genç olsanız bile göz kremini kullanabilirsiniz. Hatta göz kremini ne kadar erken uygulamaya başlarsanız, etkilerinden o kadar uzun süre faydalanabilirsiniz. Ancak tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi, göz kremini de doğru şekilde uygulamanız önem taşıyor. Bu sadece bölgeyi korumakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizin faydalı bileşikleri tamamen emmesini sağlayacak. Göz kremi nasıl sürülür, öğrenmek için okumaya devam edin.

Göz Kremi Nasıl Sürülür? Ne Sıklıkla Kullanılır?-1 - Saç Bakım Güzellik

Göz kremi nasıl sürülür?

Göz kreminizden en iyi şekilde yararlanmak için doğru uygulamanız gerektiğini söylemiştik. Peki göz kremi nasıl uygulanır? Doğru uygulama için şu adımları izleyin:

 • Kremi uygulamak için yüzük parmağınızı kullanın. Yüzük parmağı en zayıf parmağınızdır, bu nedenle doğal olarak yumuşak bir dokunuşa sahip olur.
 • Üründen bezelye büyüklüğünde bir parça alın.
 • Gözlerinizin altındaki küçük noktalara, en iç köşeden başlayıp dışa doğru hafifçe vuruşlar yapın.
 • Kremi alt kirpiklerinize çok yakın ​​​​uygulamaktan kaçının.
 • Ürünü cildinize yedirin.
 • Sürüklemekten veya sürtünmeden kaçının.
 • Kremin tamamen emilmesi için 2 dakika bekleyin.
 • Sıradaki cilt bakım ürünlerini ve makyajınızı uygulayın.
 • Çok fazla göz kremi kullanmamaya çalışın. Aksi takdirde krem ​​gözünüze girebilir ve tahrişe neden olabilir. Ayrıca, talimatlar güvenli olduğunu söylemediği sürece göz kapaklarınıza göz kremi sürmeniz önerilmez.
 • Göz kremi, genellikle gündüz, nemlendirici ve güneş koruyucudan önce uygulanmalı. Bunun nedeni, göz kreminin hafif olması ve daha ağır formüllerin en son uygulanması gerekliliği.
Göz Kremi Nasıl Sürülür? Ne Sıklıkla Kullanılır?-3 - Saç Bakım Güzellik

Göz altı kremi nasıl sürülür?

Göz altı kremi nasıl sürülür, artık biliyorsunuz. Göz çevrenize iyi bakmak için diğer cilt bakım ipuçlarını ise şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Bölgeye masaj yapın: Dolaşımı iyileştirmek ve göz şişliğini azaltmak için göz çevrenizdeki cilde nazikçe masaj yapmayı unutmayın.
 • Göz makyajınızı çıkarın: Göz makyajınızı çıkarmadan uyumaktan kaçının. Göz makyajını çıkarmak için ise göz çevresinde kullanımı güvenli olan nazik bir makyaj temizleyici kullanın. Bu noktada size önerimiz Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi. İki fazdan oluşur; B5 vitaminli saflaştırılmış su ve vitamin E’li özel yağ. Çalkalandığında bu fazlar karışarak suya dayanıklı makyajı bile çözer ve cildinizi nemlendirir. Suya dayanıklı göz makyajını çıkarır. Kirpiklerinize daha sağlıklı bir görüntü verir.
 • Güneş gözlüğü kullanın: Ultraviyole A ve B (UVA ve UVB) ışığını engelleyen güneş gözlükleri kullanmayı unutmayın. Bu, bölgedeki kırışıklıkları ve cilt kanseri riskini azaltır.
 • Şapka takın: Gözlerinizi ve göz çevrenizi daha fazla korumak için şapka takın. Şapka kenarlarının en az 7 cm genişliğinde olmasına dikkat edin.
Göz Kremi Nasıl Sürülür? Ne Sıklıkla Kullanılır?-5 - Saç Bakım Güzellik

Göz kremi ne zaman sürülmelidir?

Göz kremi nasıl kullanılır, detaylıca açıklamaya devam ediyoruz. Göz kremini günün çeşitli saatlerinde uygulayabilirsiniz. Ayrıca günün farklı saatlerinde kullanmak üzere farklı nitelikle göz kremlerine ihtiyacınız olabilir:

 • Sabah: Makyajınızın altında daha rahat hissettirecek hafif bir formül kullanın. Göz kremi seçimi konusunda kırışıklık riskini azaltmak için SPF’li bir ürün arayın.
 • Akşam: Akşamları uyguladığınızda, bileşenler gece boyunca cildiniz tarafından emilebilir. Bunun için nemlendirici içerikli ve SPF içermeyen daha zengin bir krem ​​seçin.
 • Sabah ve akşam: Yukarıdaki tüm avantajlardan yararlanmak için her iki durumda da göz kremini kullanın. İki farklı formüle ihtiyacınız olacak, bu nedenle ürün alışverişi yaparken bunu aklınızda bulundurun.

Kısaca, göz kremi için ideal zaman tercihlerinize ve hedeflerinize bağlı. Ancak saat kaç olursa olsun, sadece 12 saatte bir uygulamalısınız. Aynı ürünü gün boyunca veya gece boyunca tekrar uygulamaya gerek yok.

Göz kremini nereye sürülmeliyiz?

Göz kreminizi uygularken gerçekten dikkatli olun. Göz çevresine nazik davranın ve tahrişe neden olabileceği için uygulama sırasında gözünüze çok yaklaşmaktan kaçının.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu