Cilt BakımıGüzellik

Göz Çevresi Kırışıklık ve İnce Çizgileri Nasıl Önleyebilirim?

Göz çevresi kırışıklık ve ince çizgileri ortaya çıkaran ilk yüz bölgesi olacaktır. Vücudunuzun başka yerlerinde bulunan cilt kalınlığının sadece 1/10’u ile göz cildi hasara karşı açık bir şekilde savunmasızdır. Bu, yıllarca göz çevrenizdeki cildi son derece dikkatli bir şekilde tedavi etmeniz söylendiği için bilebileceğiniz bir gerçektir.

Önleme, özellikle yaşlanma belirtileri söz konusu olduğunda, tedaviden her zaman daha iyidir. Bu 3 adım, göz çevrenizi bu erken ‘deneyim’ çizgilerinden korumaya yardımcı olacaktır.

Cilt bakımı sonuçları yalnızca doğru ve tutarlı kullanımla garanti edilir ve sizi özenli uygulamaya bağlamak için kırışıklık tehdidi gibisi yoktur. Hangisi şu soruyu akla getiriyor: Gözlerinizin etrafındaki ince çizgileri ve kırışıklıkları nasıl önleyebilirsiniz?

Ve daha fazla sorunuz olabilir: Hangi ürünleri ne zaman kullanmak daha iyidir? Göz çevreme güneş kremi sürmeli miyim ? Tüm göz kremleri yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur mu?

Kırışık önleme rutini için üç tip göz bakım ürünü öneriyoruz:

  1. Güneş koruması
  2. Nemlendirici göz kremleri
  3. Kırışıklık önleyici aktifler içeren göz kremleri
Göz Çevresi Kırışıklık
Göz Çevresi Kırışıklık

Göz çevrenizi tedavi etmek için bazen  yüz ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak, istememenizin nedenleri olabilir.

1. Güneşten korunma, göz çevresi kırışıklık için son derece önemlidir.

Yaşlanma belirtilerini önleme konusunda ciddiyseniz, cilt bakım rutininiz özenle güneş koruması kullanımını içermelidir . Kontrolünüz altındaki ciltle ilgili yaşlanmanın 1 numaralı nedeni UV radyasyonudur.

Üç UV ışığı türünden UVA, cildin en derin katmanlarına verilen hasardan sorumludur. UVA, güneş yanığı gibi ani hasarlara neden olmaz. Bunun yerine, derin hasar meydana gelir ancak yıllar sonra ortaya çıkar. Günlük güneş koruyucu kullanarak göz çevrenizdeki cildin erken yaşlanmasını önleyebilirsiniz .

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda formül olmasına rağmen, özellikle mineral bazlı güneş kremleri öneriyoruz. Gözleri çevreleyen ince cilt özellikle hassastır ve mineral güneş koruması bu bölgeyi hafif koruma ile şımartır.

Göz Çevresi Kırışıklık
Göz Çevresi Kırışıklık

2. Nemlendirici göz kremleri, göz bölgesindeki kırışık önlemeyi destekler.

Etkili kırışıklık önleme, yaşla birlikte doğal olarak meydana gelen değişiklikleri durdurarak veya geri sararak çalışır. Böyle bir doğal değişiklik, hidrasyon kaybıdır. Cilt susuz kaldığında esnekliği azalır ve mikroskobik sarkma artar . Bu teknik terimler, kırışıklıkların ilerleyici gelişimine eşittir.

Göz çevresindeki cildi nemlendirmek için yüz nemlendiricisi kullanabilirsiniz, ancak aşağıdaki nedenlerden dolayı özel olarak formüle edilmiş bir göz kremi öneriyoruz:

  1. Hızlı emilen formüller cildin daha az ovulmasını gerektirir.
  2. Göz kremleri son derece nazik olacak şekilde tasarlanmıştır.
  3. Göz tedavileri özellikle koyu göz altı halkalarını ve şişkinliği hedefler .

Ayrı bir göz bakımı seçmek, hafif bir formülde etkili kırışık önleme sağlar, böylece içerik listelerini taramanıza gerek kalmaz.

3. Hedeflenen yaşlanma karşıtı aktifler, oluşan çizgileri tedavi etmek için göz bölgesindeki hasarı tersine çevirir.

Mineral bazlı güneş koruyucu ve nemlendirici göz kremleri her yaş için önerdiğimiz ürünlerdir. Genetiğinize ve birikmiş güneş hasarına bağlı olarak, 30’lu yaşlarınızın bir noktasında yaşlanma karşıtı aktifler içeren göz kremleri ekleyin.

Daha Fazla Göz Atın Güzellik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu