Cilt BakımıGüzellik

Face Lifting Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

Hakkında:

 • Face Lifting, yüz ve boyundaki yaşlanma belirtilerini iyileştirmeye yardımcı olabilecek bir ameliyattır.

Emniyet:

 • İşleminizi gerçekleştirmek için eğitimli, kurul onaylı bir plastik cerrah bulun. Bu, belirli bir uzmanlık, eğitim ve sertifika düzeyi sağlamaya yardımcı olur.
 • Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, anestezi riskleri, enfeksiyon, uyuşukluk, yara izi, kan pıhtıları, kardiyak komplikasyonlar ve kötü sonuçlar dahil olmak üzere farkında olunması gereken olası riskler vardır. Bunun sizin için doğru olup olmadığı konusunda bilinçli bir karar vermek için doktorunuzla ameliyatın riskleri ve yararları hakkında konuşun.

Kolaylık:

 • Coğrafi konumunuz, eğitimli, kurul onaylı bir sağlayıcı bulmanın ne kadar kolay olduğunu belirleyebilir.
 • İşlem bir cerrahi merkezde veya hastanede yapılır ve aynı gün eve gidebilirsiniz.
 • İyileşme süresi genellikle 2-4 haftadır.

Maliyet:

Etki:

 • Bazen istediğiniz sonuçlara ulaşmak için birden fazla işlem gerekir.
 • Şişlik ve morluklar geçtikten sonra, işlemin tam sonuçlarını görebileceksiniz.
 • Cildinize özen göstermek ve genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek işleminizin sonuçlarını uzatabilir.

Face Lifting Nedir?

Yaşlandıkça, cilt ve dokular doğal olarak elastikiyetlerini kaybeder. Bu sarkma ve kırışıklıklara yol açar. Ritidektomi olarak da bilinen face lifting, bu yüz dokularını kaldıran ve sıkılaştıran cerrahi bir işlemdir.

Fazla cildi çıkarmayı, kıvrımları veya kırışıklıkları düzeltmeyi ve yüz dokusunu sıkılaştırmayı içerebilir. Aynı anda yapılabilse de, kaş veya göz kaldırma içermez .

Face lifting , yalnızca yüzün alt üçte ikisine ve genellikle boyuna odaklanır. İnsanlar birçok farklı nedenden dolayı yüz gerdirme yaptırırlar. Yaygın bir neden, yaşlanma belirtilerini gizlemeye yardımcı olmaktır.

Face lifting için iyi adaylar şunları içerir:

 • yara iyileşmesini veya ameliyattan iyileşmeyi engelleyebilecek tıbbi durumları olmayan sağlıklı bireyler
 • sigara içmeyenler veya maddeleri kötüye kullanmayanlar
 • Ameliyatın neleri gerektirdiği konusunda gerçekçi beklentileri olanlar
Face Lifting
Face Lifting

Face Lifting maliyeti nedir? 

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’ne göre , bir yüz gerdirmenin ortalama maliyeti 2017’de 7.448 dolardı . Buna hastane veya cerrahi merkez maliyetleri, anestezi veya ilgili masraflar dahil değildir, bu nedenle nihai maliyet daha yüksek olabilir.

Bireysel maliyetiniz, istediğiniz sonuçlara, cerrahın uzmanlığına ve coğrafi konumunuza bağlı olarak değişecektir.

MALİYET

2017 yılında, bir Face Listing ameliyatının maliyeti, hastane ücretleri hariç, ortalama 7.500 dolar civarındaydı.

Face Lifting nasıl çalışır?

Face lifting sırasında cerrahınız deri altındaki yağ ve dokuyu şu şekilde yeniden konumlandırır:

 • kırışıklıkları düzeltmeye yardımcı olun
 • “ Gıdılara ” neden olan fazla cildi çıkarın
 • yüz derisini kaldırın ve sıkın

Face Lifting için prosedür nedir? 

Face lifting, istediğiniz sonuçlara bağlı olarak değişir.

Geleneksel olarak, şakakların yakınındaki saç çizgisinde bir kesi yapılır. Kesi, kulağın önünden, önünden aşağıya ve kulak memesine sarılarak, ardından kulakların arkasındaki alt kafa derisine geri döner.

Yüzdeki yağ ve fazla deri çıkarılabilir veya yeniden dağıtılabilir. Altta yatan kas ve bağ dokusu yeniden dağıtılır ve gerilir. Minimum cilt sarkması varsa “mini” face lifting yapılabilir. Bu daha kısa kesiler içerir.

Bir ederse boyun germe da yapılacak gidiyor, aşırı cilt ve yağ kaldırılan olacaktır. Boyun derisi gerginleşerek yukarı ve geriye doğru çekilir. Bu genellikle çenenin hemen altındaki bir kesi ile yapılır.

Kesilerde genellikle çözülebilir dikişler veya cilt yapıştırıcısı bulunur. Bazı durumlarda dikişlerin alınması için cerraha geri dönmeniz gerekebilir. Kesiler saç çizginiz ve yüz yapınızla uyum sağlayacak şekilde yapılır.

Ameliyattan sonra genellikle bir cerrahi drenaj tüpünüz ve yüzünüzü saran bandajlarınız olacaktır.

Face Lifting
Face Lifting

Herhangi bir risk veya yan etkisi var mı? 

Face Liftingde dahil olmak üzere herhangi bir tıbbi işlemin riskleri vardır. Riskler şunları içerebilir :

 • anestezi riskleri
 • kanama
 • enfeksiyon
 • kardiyak olaylar
 • kan pıhtıları
 • ağrı veya yara izi
 • kesi yerlerinde saç dökülmesi
 • uzun süreli şişlik
 • yara iyileşmesi ile ilgili sorunlar

Prosedürün sizin için doğru olduğundan emin olmak için face lifting ile ilgili tüm riskler hakkında doktorunuzla konuşun.

Face Lifting sonrası ne beklenir

Ameliyattan sonra doktorunuz muhtemelen ağrı kesici ilaç yazacaktır. Şişme ve morarma ile birlikte biraz ağrınız veya rahatsızlığınız olabilir veya olmayabilir. Bunların hepsi normal.

Doktorunuz herhangi bir pansuman veya dreni ne zaman çıkaracağınız ve ne zaman bir takip randevusu alacağınız konusunda size talimat verecektir.

Şişlik azaldığında, görünüşünüzdeki farkı görebileceksiniz. Cildiniz normal “hissetiyorsa”, bu genellikle birkaç ay sürer.

Tipik olarak, normal bir günlük aktivite düzeyine devam etmeden önce kendinize yaklaşık iki hafta verin . Egzersiz gibi daha yorucu aktiviteler için yaklaşık dört hafta bekleyin. Yine de herkes farklıdır, bu nedenle olağan faaliyetlerinize ne zaman devam edebileceğinizi doktorunuza sorun.

To yardımıyla uzatmak , senin facelift sonuçlarını günlük yüzünü nemlendirmek, güneşten korumak ve genel olarak sağlıklı bir yaşam yaşamak.

Yüz gerdirmenin sonuçları garanti edilmez. Tek bir ameliyattan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bazen bir sonraki ameliyat gereklidir.

Başarılı bir face lifting sağlamak için neler yapabileceğiniz ve ameliyattan makul olarak neler bekleyebileceğiniz konusunda doktorunuzla konuşun.

Face Lifting için hazırlanmak

Yüz gerdirme için hazırlanmak, başka herhangi bir ameliyat için hazırlanmaya benzer. Ameliyattan önce doktorunuz kan tahlili veya ameliyat öncesi değerlendirme isteyecektir. İşlemden önce sizden bazı ilaçları almayı bırakmanızı veya dozu ayarlamanızı isteyebilirler.

Doktorunuz ayrıca sizden şunları da isteyebilir:

 • Sigara içmeyi bırakın.
 • Kanama ve morarma riskini azaltmak için aspirin, iltihap önleyici ağrı kesiciler ve herhangi bir bitkisel takviyeyi kullanmayı bırakın.
 • İşlemden önce yüzünüze özel ürünler uygulayın.

İşleminiz ister cerrahi bir merkezde isterse hastanede gerçekleşsin, genel anestezi altında olacağınız için sizi ameliyata götürecek ve ameliyattan çıkaracak birine ihtiyacınız olacaktır. Ameliyattan sonra da bir veya iki gece yanınızda kalacak birini ayarlamak iyi bir fikirdir.

Face Lifting Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey Adlı Yazımız Hoşunuza Gittiyse Güzellik Kategorisinden Daha Fazla Benzer İçeriğe Göz Atabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu