GüzellikSaç Bakımı

Evde Saç Boyamak İçin 5 Uzman Önerisi

Evde Saç Boyamak bir salona gitmekten daha az maliyetli ve daha kullanışlıdır, ancak saç boyamak konusunda sıfırdan başlıyorsanız, nereden başlayacağınızı bulmak herkes için kolay değildir.Ancak, biraz uzman görüşleri ile saçınızı evde bir profesyonel gibi istediğiniz şekle getirebilirsiniz.

evde saç boyamak
evde saç boyamak

Evde saç boyamak için doğru ürünü seçin.

Çok basit, kullanmak istediğiniz ürünün türü, elde etmek istediğiniz son hale bağlıdır.

” Gri saçınızı tamamen kapatmak ve daha açık hale getirmek istiyorsanız, kalıcı saç rengi kullanmanız gerekecek”

Michael Douglas

O zaman bile kalıcı bir saç renginin şimdiki halini üç tondan daha fazla açmasını ummamalısınız.

Aynı zamanda, saçınızın daha çok koyulaşmasını istiyorsanız, kalıcı veya yarı kalıcı bir ton arasından seçim yapmalısınız. Yarı kalıcı saç boyası aynı derinlikte kalabilir, koyulaşır veya renk katabilir. Daha yumuşaktır ve saça zararı daha azdır.Ancak köklü bir renk değişikliği arayışındaysanız,salona gitmenizin sizin için en iyi seçenek olabileceğini söyleyebiliriz.

Beğendiğiniz bir formül bulun.

Bir losyon, jel veya krem,boya ​​seçimleriniz tamamen kişisel tercihlerinizle alakalıdır..Salon ile evdeki saç rengi arasındaki en belirgin fark, uygulamadır.Bir saç uzmanı yüksek ihtimalle daha başarılı sonuçlar yaratır, ancak biraz alıştırmayla yapılması kolay bir formül keşfederseniz, salon sonuçlarına ulaşmanız en olası durumdur.

Evde saç boyarken güzel bir ton seçin.

Mükemmel saç renginizin teninizin soğuk veya sıcak tonlu olmasıyla çok alakası bulunur.Genel bir kural olarak soğuk tonlar kül, bej, soğuk kahverengi ve mavi tonlu kırmızı tonlara yapışmalıdır. Oysa sıcak tonlar kumral, karamel ve sıcak kırmızı tonlara uygundur.

Hangi aksesuarların size uyumlu olduğuna bakarak cilt tonunuzu keşfedin. Soğuk tonlar gümüş takılara, altın ise sıcak ten tonlarına uyma eğilimindedir.

Renkli saçlara ekstra TLC verin.

Kalıcı tonlar sık ​​banyo yapsanız bile kalıcıyken, yarı kalıcı renkler yumuşak bir yaklaşıma ihtiyaç duyar.Her şampuan, yarı kalıcı renginizden bir miktar götürür, bu sebeple saçınızı yıkama süresi arasında ne kadar fazla bir zaman dilimi bırakırsanız, renk o kadar uzun süre duracaktır.Renginizi kalıcı tutmak için her zaman renkli veya zarar görmüş saçlar için tasarlanmış şampuan ve saç kremini tercih edin. Çünkü bunlar daha yumuşak olma halindedir..Çoğu saç boyası markasının kutusunun üzerinde saçınızın rengi için yapabilecekleriniz hakkında detaylı tavsiyeler bulunur.

Evde Saç Boyarken Başarı için 7 hazırlanma aşaması.

  • Boyamadan en az 1 gün önceden saçınızı yıkamaktan kaçının.
  • Rengi kontrol etmek için daima farklı bir alanda test yapın.
  • Kirlenmeyi önlemek için banyonuzun zeminini çöp torbalarıyla örtün.
  • Çıkarması kolay eski bir gömlek veya sabahlık giyin.
  • Vazelin saç çizginizin etrafının kirlenmesini önlemek için sürebileceğiniz en iyi seçenektir.
  • Tüm eşyaların yanınızda olduğundan emin olun, arkayı kontrol etmek için bir tarak ve bir el aynası dahil
  • Herhangi bir yanlışı silmek için elinizde bir paket yüz mendili bulundurun.

Saçınız zaten boyanmışsa, tekrar bu işe kalkışmadan önce en az 1 ay ara vermeniz gerekir.

Evde Saç Boyamak İçin Organik saç boyası var mı ?

Kesinlikle bir hayal! Saç boyasının her zaman tamamen doğal veya organik olması mümkün değildir. Ancak bu, kullanılan kimyasal maddelerin sakıncalı olduğu ve çevreye kötü etki edeceği anlamına gelmez. Saç boyasının bitkisel olduğunu iddia eden markalar bile, bazı işler için renklendiriciler, boyalar ve koruyucular gibi sentetik maddeler kullandığı için söyledikleri tamamen doğru diyemeyiz.

Kına nedir?

Evde saç boyarken bitkisel olarak kınayı önerebiliriz. Ancak bu yöntemi kullanmanın hem faydalı hem de zararlı tarafları bulunur..Kınanın iyi yanı, saçınızın halini daha sağlıklı, daha sağlam hale getirmesi ve hatta saç derinizdeki pH seviyelerini dengede tutmaya yardımcı olmasıdır..Olumsuz kısımları da düşünebileceğiniz gibi, saçınızın rengini değiştirmek oldukça zahmetlidir. Kına, aslında saç telleri üzerinde koruyucu bir perde görevi görür. Bu sebepten dolayı, saç boyandıktan sonra hızlı bir şekilde geri eski durumuna getirilebilecek bir boya türü değildir.

Evde saç boyarken kaçınılması gereken malzemeler

Dikkat edilerek uzak durulması gereken bileşenlerden biri olan Hidrojen Peroksitinin saçı yıpratarak doğal saç rengini bozduğu bilinmektedir. PPD çok zehirlidir ve kömür katranından elde edilir ve çoğunlukla koyu renkli saç boyalarında bulunur. DMDM Hydantoin bir raf ömrü koruyucusudur ve bakterileri yok etmek için kullanılır. Parabenler, resorsinol ve amonyağın da irritabla sebep olduğu bilinmektedir.

Buradan benzer yazılarımıza erişebilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu