Dekorasyonlarda En Sık Yapılan Hatalar

Dekorasyonlarda En Sık Yapılan Hatalar
24 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 211 kez okundu.

Evinizin ya da iş yerinizin şık, rahat ve konforlu olması için yaptığınız dekorasyonların kötü bir etki yaratmaması için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Satın alınan birbirinden güzel eşya ve aksesuarların birbiriyle uyum içinde olması ve göz yormaması gerekiyor. Eşyalarınızın daha şık gözükmesi ve rahat bir yaşam alanı edinmeniz için dekorasyon konusunda bazı hatalardan kaçınmalısınız. Dekorasyonda en sık yapılan hatalar yazısı ile evinizi güzelleştirebilir, farklı bir ortam kazanabilirsiniz.

Renk Uyumu

Renk skalasında aynı bölgede bulunan, birbirine yakın iki ya da üç rengi kullanmak en sık yapılan hatalardan biridir. Şık ve canlı bir yaşam alanı elde etmek için birbirinden farklı renklerde aksesuarlar kullanmalısınız ya da renk skalasında farklı yerlerde bulunan üç rengi evinizin renkleri olarak seçebilir, uygun aksesuarlarla evinize canlılık ve hareket katabilirsiniz.
Renkler, bir evin huzur dolu ve canlı olmasını sağladığı gibi kasvetli ve gergin bir ortam da yaratabilir. En sevdiğiniz renkleri kullanırken zıt renkleri de tercih etmelisiniz.

Aydınlatma

Evlerde genelde tek bir noktadan aydınlatma sağlanır ancak bu evin bazı bölgelerinde koyu renk oluşumuna ve gölgelere sebep olur. Bu ortamlar eve kasvet ve huzursuzluk getirecektir. Evinizi birkaç farklı noktadan aydınlatarak, her yerin eşit derecede aydınlanmasını sağlamalısınız. Örneğin, tavan merkezinde yer alan aydınlatmanın dışında spot ve lambader gibi aydınlatmaları da kullanabilir, şık bir görüntü kazanabilirsiniz.

Fazla Eşya Kullanımı


Evini ve ev aksesuarlarını çok seven kişiler, tüm yaşam alanını daraltabilir. Mümkün olduğu kadar az eşya kullanımı ise ferah, aydınlık ve rahat bir ortam kazanmanızı sağlayacaktır. Özellikle evin bazı odalarını fazla eşya ile doldurmak odanın içinde nefes almanızı zorlaştıracaktır.
Geniş tasarımlara sahip olan mobilyalar yerine altı açık ve dar alanlara sahip mobilya kullanımı ile eviniz olduğundan daha büyük gözükecek ve şıklığı ile göz kamaştıracaktır.

Perde Seçimi

Yüksek tavanlı bir evde yaşıyorsanız tavandan yere kadar olan perdeleri tercih edebilirsiniz ancak normal bir apartman dairesi için en iyi tercih yarıda kesilen petek üstü perdeler olacaktır. Bu sayede evinizin genişliğini ve yüksekliğini arttırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |