GüzellikSaç Bakımı

Bob Saç Modeli Hangi Saç Tipine Göre?

Bob saç modeli 2022 yılının trend saç kesimlerinden biridir. Saçlarınıza biraz nefes aldırmak ve kırıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız bob modeli tercih edebilirsiniz.

Bob saç modeli nasıl olduğunu bilmiyorsanız, açıklayalım. Bob saç kesimi, 1909 yılında Paris’teki Antoine de Paris salonunda keşfediliyor. En kısasının ensede bittiği, kısa ya da orta uzunlukta seyreden bir saç kesimi. Genellikle omuz hizasında bitiyor; bu yüzden de toplanabilir ve kullanışlı. Aynı zamanda kolaylıkla şekillendirebileceğiniz bir model.

Bob Saç Modeli Hangi Saç Tipine Göre?

Neden bob saç kesimi?

Bob ile size ağırlık yapan gür ve dolgun saçlarınızı hafifletebilir ya da eğer saçlarınız inceyse, katlı bob yardımıyla onları daha dolgun gösterebilirsiniz. Bu da, bob’un size sunduğu özgürlüklerden. Örneğin konu kısa saç modelleri olduğunda, bob kesim kesinlikle ilk sıralarda yer alır.
Kendi içinde birçok farklı modele sahip. Küt, A-Line, dalgalı asi, pixie, ters ya da kısa asimetrik gibi bob saç kesimleri mevcut. Ancak hangi bob’u denerseniz deneyin öncelikle saç tipinizin bob’u kabul edip etmeyeceğini gözden geçirmeniz gerekiyor. 

Bob Saç Modeli Hangi Saç Tipine Göre?

Kalın telli saçlara göre bob saç modeli 

Bob saç kesiminin her varyasyonu kalın telli saçlar için ideal. İster katlı ister düz olsun, kalın telli saçların yarattığı ağırlık bob’ı hizaya sokuyor. Nitekim çok kısa bob’larda saçınız olması gerekenden daha kabarık görünebilir. Eğer kalın telli saç tipiniz varsa bob kesiminizin uzunluğuna dikkat etmenizi öneriyoruz. Fazla uzun tutmayın.

Bob Saç Modeli Hangi Saç Tipine Göre?

İnce telli ve düz saçlara göre bob saç kesimi 

İnce telli saçların elektriklenmeye nasıl yatkın olduğunu biliyorsunuz! Bu durumdan kurtulmak için katsız bob kesime yönelebilirsiniz. Ayrıca bob kesimle kakülü de birleştirebilirsiniz. İnce telli saçların kakülle baş etmesi çok daha kolay.

Bob Saç Modeli Hangi Saç Tipine Göre?

Dalgalı saçlara göre bob saç kesimi

Eğer saçlarınız dalgalıysa, bob kesimin sağladığı özgürlüklerden yararlanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Doğal dalgalarınız bob kesimin daha da öne çıkmasına yardımcı olacak. Ancak eğer yeterli bir dokuya sahip değillerse dalgalı saç telleri kontrolü kaybedebilir.

Dalgalı saçlarınıza ihtiyacı olan dokuyu kazandırmak için TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Sprey’i saçlarınıza sıkın ve parmaklarınızla yedirin. Bob saç kesiminizin hakkını bu şekilde vereceksiniz.

Bonus:

Bob saç kesimini saçlarınıza uyum sağlayacak küpelerle tamamlamayı unutmayın. Çünkü bu saç modeli, takılarınızı daha fazla öne çıkarır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu