Astroloji

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Zodyak’ın altıncı burcudur. Rengi turkuazdır. Başak burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz… Başak burcu olanlar 22 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Başak burcunun elementi nedir? Başak burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Başak burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Başak burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Başak burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.

BAŞAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Toprak
Niteliği: Değişken
RenkMavi ve gri 
Şanslı günü: Çarşamba
Yönetici gezegeniMerkür

Güçlü Yönleri: Analitik zekası yüksek, titiz, işkolik, pragmatik, dikkatli 
Zayıf Yönleri: Eleştirel, mükemmeliyetçi, stresli, sivri dilli, egosu yüksek olabilir. 

BAŞAK BURCU OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1.Analitik zekası yüksektir: Başak burçlarının analitik zekası oldukça yüksektir. Bu yüzden Başak burçlarına güvenerek işinizi teslim edebilirsiniz. Ayrıca bir Başak burcu her zaman işi konusunda da ön plana çıkar bu da analitik zekasının yüksekliğinden kaynaklanır.

2. Titiz: Başak burcu kadar titiz başka burç olabilir mi orası biraz tartışamaya açık. Başak burcunun titizliği nam salmıştır. Sadece evinde değil işinde de her zaman titizlikle hareket eder. Başak burcunun ev düzeni de oldukça titiz ve topludur. 

3. İşkolik: Her zaman her koşulda tam bir işkoliktir. Kendi işinde veya bir başkasının yanında da çalışsa her zaman işkolikliği ile bilinir. Başak burcu için bu hayatta en önemli şey iştir. Başak burcuna göre iş bir görev değil yaşam biçimidir bu yüzden işine gereken önemi her zaman her koşulda gösterir.

4. Dikkatli: Çok risk alabilen bir burç değildir. Adımlarını hep sağlam yere atmak ister. Risk alacaksa da önce kendi güvenliği sağlar da ve risklerini ona göre alır. Ayrıca dikkat gerektiren işleri de Başak burcuna teslim edebilirsiniz. Her zaman farklı yerden bakacak olan sizin görmediğiniz her ayrıntıyı görebilir. 

BAŞAK BURCU OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

 1.Eleştirel: Mükemmeliyetçiliği gereği herkesi eleştirebilme kabiliyetine sahiptir. Eğer beğenmediği kusur gördüğü en ufak bir ayrıntı varsa bunu direk eleştirecektir. Başak burçlarını memnun etmek oldukça zordur bu yüzden onlar için bir şey yaparken bir kaç kez düşünmelisiniz yoksa gereksiz eleştirilere maruz kalabilirsiniz. 

2.Mükemmeliyetçi: Başak burçları mükemmeliyetçi bir burçtur. Bir şey yapacaksa veya bir şey alacaksa bunun mükemmel olmasını ister. Bu yüzden bazen yaptığı şeyin mükemmel olduğunu düşünmüyorsa ya mükemmel olana kadar devam eder ya da o işi yapmaktan vazgeçer. Mükemmeliyetçilik kötü bir özellik olmasa da Başak burçları için bu ileri derecede olduğu için anın keyfini çıkarmak yerine detaylarda boğulmak gibidir. 

3.Stresli:Her zaman stres içindedir. Bir yere gidecekse bir şey yetiştirecek ise bunu yapana kadar stresi asla bitmez. Başak burcunun öğrenmesi gereken bir özellik stresi yönetebilmedir. Bazen o kadar stres içinde kaybolur ki etrafına da bunu hep yansıtır. 

4. Sivri dilli: Birini kırmaktan asla korkmaz. Bu konuda asla detaylıca düşünmez eğer bir şey istediği gibi değilse veya beğenmediyse bunu direk karşısındakine söyler. Özellikle kavga ettiği zaman Başak burcunun dilinin ayarı olmayabilir. 

5. Ego: Ego ile savaş verebilir. Aslan burcu gibi egosu yüksek olmasa da Başak burçları da ego ile bilinebilir. Aslında bu egoları kendilerini beğendiklerinden değil her şeyi mükemmel yapmak istediklerinden kaynaklar ve bu yaptıklarıyla her zaman gurur duyarlar. 

BAŞAK BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

Boğa Burcu
Oğlak Burcu
Akrep Burcu
Balık Burcu

BAŞAK BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Kova Burcu
Yengeç Burcu
Koç Burcu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu