Astroloji

Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Zodyak’ın on ikinci burcudur. Rengi mavidir. Balık burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz… Balık Burcu olanlar 19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Balık burcunun elementi nedir? Balık burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Balık burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Balık burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Balık burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim. 

BALIK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Su
Niteliği: Değişken
Renk: Mavi ve Yeşil
Şanslı günü: Perşembe
Yönetici gezegen: Neptün

Güçlü Yönleri: Merhametli, sanatsal, sezgisel, düşünceli, evcimen.
Zayıf Yönler: Saf, hayalperest, kurban rolünde, korkak. 

BALIK BURCU OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

 1. Merhametli: Oldukça merhametlidir. Ona kötülük yapanlara dahi bile merhamet besleyebilir. Kalbi çok hassastır bu yüzden en ufak bir olayda bile merhametiyle hareket edebilir. 

2. Sanatsal: Balık burçlarının sanatsal yönü oldukça zengindir. Bir Balık burcuysanız o zaman sanatla aranız, sanat gözünüz ve sanatsallığa yatkınlığınız yüksektir. Belki bir sanatsallık gerektiren bir işle bile uğraşıyor olabilirsiniz. Ayrıca hayal kurmak onların işi bu yüzden onlar sanat için yaratılmıştır. 

3. Sezgisel: Balık burcunun sezgilerine güvenin. Onlar sezgileriyle hareket ederler ama sezgileri de onları asla yanıltmaz. Balık burcu her ne yaparsa yapsın önce sezgilerini dinler sezgileri onları rahatsız ediyorsa o işi yarım bırakmaya da meyillilerdir. 

4. Düşünceli: İnce detayları düşünmekle bilinir. Onlara göre estetik ön plandadır bu yüzden ince işler her zaman Balık burcundan sorulur. Ayrıca Balık burcu her zaman etrafındaki insanları düşünür ve hep onların iyiliği için çalışır. 

BALIK BURCU OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

 1. Saf: Su grubu olduğundan dolayı saftır. Kendileri her zaman temiz kalplidir bu yüzden etrafındaki insanlarında her zaman öyle olduğunu düşünür ve her söylenene inanır. Balık burçları söylenenlerin arkasındaki nedeni irdelemez bu yüzden kim ne derse ona inanır. 

2. Kurban rolü: Balık burcuna biçilmiş kaftan bir özellik diyebiliriz. Balık burçları her zaman kurban rolündedir veya kurban rolünde olmaya meyillidir. Onlar etrafı için çalışır bu yüzden kim ne derse onu yapabilir bazen bu durum abartıya kaçar.

3. Hayalperest: Her zaman hayal kurabilir öyle ki hayallerine kapılıp gider fakat gerçekleri göremez. Bu da gündelik hayatta onları zorlayabilir. Hayalleri sayesinde her şeyi başarmak ister fakat bazen hayalleri abartı da olabilir. 

4. Korkak: Korkaklığı yüzünden genelde risk alamaz. Her olayı ince eleyip sık dokur ve her yapılanın ve her olayın arkasındaki nedeni araştırır. Farklı ortamlara girince gerginleşebilir. Farklılığa açık bir kişiliği yoktur.

BALIK BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

Akrep Burcu
Koç Burcu
Aslan Burcu

BALIK BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Başak Burcu
Boğa Burcu
Oğlak Burcu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu