Aşkİlişkiler

Aşktan Korkuyor Muyum?Korkularınızın Üstesinden Gelin

aşktan korkuyor muyum

şimdi bir saniye ayırıp aşk hayatınızı analiz etmek ve nerede olmak istediğinize, oraya nasıl gideceğinize karar vermek ve kendinize aşktan korkuyor muyum diye sormak için mükemmel bir zamanlama.

Kendinize şunu sorun:

Hayatınızdaki romantizmden memnun musunuz? Pandeminin geçmesini mi bekliyorsunuz? Sizi arzuladığınız aşka giden yola götürmek için yönünüzün değişmesine mi ihtiyacınız var?

Bu soruların cevapları bir eylem veya değişiklik ihtiyacını gösteriyorsa, şimdi harekete geçmenin tam zamanı.

Kendinize bu bahaneleri mi söylüyorsunuz?

Bir şeyleri ertelemenin ve aynı durumda kalmaya devam etmenin ne kadar kolay olduğunu çok iyi biliyorum. Kendinize bir pandemi sırasında bunun çok riskli olduğunu söyleyebilir veya sürece başlamadan önce kilo verme veya kendinize daha fazla güvenme gibi diğer uygun bahanelere güvenebilirsiniz.

Bunların hiçbiri ertelemek için gerçekten meşru sebepler değildir. Dünyamız sürekli değişiyor.Evet, benzersiz zamanlarda yaşıyoruz, ancak bugün potansiyel kişileri güvenle karşılamak için atabileceğiniz adımlar var. Ve pek çok kadın, kiloları ve güven eksiklikleri konusundaki endişelerine rağmen flört ediyor ve partner buluyor.

Bu veya diğer nedenlerden dolayı flört etmeyi veya gerçek aşkı bulmayı erteliyorsanız, belki de flört ile ilgili bazı temel korkularınza değinmenin zamanı gelmiştir.

Hepimiz Reddedilmekten Korkarız Ama Bazıları Bununla Nasıl Başa Çıkılacağını Öğrendi

Gerçek şu ki, beklentileri karşılamamak için bu bahaneleri kullanan insanların çoğunun, bilinçli olmayabilecek flört korkusu vardır.Ve hepsi aşktan korkuyor muyum diye kendilerine sorarlar. Randevular arasında son derece yaygın olan korku, reddedilme korkusudur. Ve bu anlaşılabilir bir durumdur: kimse reddedilmeyi sevmez, özellikle de potansiyel kişiye nasıl hissettiğini söyleyerek savunmasızlık gösterdikleri durumlarda.

Ancak reddedilme, flört sürecinin bir parçasıdır ve önlenemez. Eşinizle tanışana kadar tanıştığınız herkes ya sizi reddedecek ya da onları reddedeceksiniz. Nasıl başa çıkılacağını bilirsen acı çekmen gerekmez.

Geçmişinizde acı verici bir reddedilme veya terk edilme yaşadıysanız, reddedildiğinizi hissettiğinizde olmanız gerekenden daha hassas olabilirsiniz. Bu senin için bir sorunsa, bu duyguları bir terapist veya koçla keşfetmek çok faydalı olabilir. Bu bilinçsiz korkuları ortaya çıkardığınızda, onları çok daha az sorunlu hale getirmeye yardımcı olabilir.

İlişkiden Korktuğunuzda

İster inanın ister inanmayın, harika biriyle tanışmak ve aşık olmak konusunda bilinçsiz bir korkunuz da olabilir. İlk başta çılgınca gelebilir. Sonuçta, bir partner istiyorsunuz ve kendinizi oraya koymaya çalışıyorsunuz.

Ancak, bu tür bir bağlılığa hazır olmayan bir parçanız olabilir. Belki hala eski sevgilinize takılıyorsunuz veya belki de ailenizden biri başka birini daha öncelikli hale getirirseniz bundan hoşlanmayacaktır. Bu bilinçli zihninize tamamen uzak görünse bile, duygusal olarak ulaşılamayan ya da sizin için öyle olmayan partnerlerinizle bir ilişki modeliniz varsa, bunun sizin için bir sorun olabileceğinin farkında olmak önemlidir. Size uygun olmayan insanları seçiyorsanız, nedeni bu olabilir.

Değişim Asla Kolay Değil

Elbette çoğumuz hayatlarımızdaki değişimden korkarız. Bekar olduğunuzda, bir partner hayatınızın her alanı için büyük bir değişikliktir. Değişim, sırf tanıdık olmadığı için korkutucudur. Öyleyse, kendinize şunu sorun: Bu tür bir değişime gerçekten hazır mısınız yoksa bekar hayattan biraz daha uzun süre keyif almayı mı tercih edersiniz?

Yeni sezonla yeni başlangıçlar ve fırsatlar başlar. Ancak, sizi geride tutan şeye yakından bakmazsanız, aşk hayatınızda ilerlemek zor olacaktır.

Bu korkulardan herhangi biri, istediğiniz aşk hayatına giden yolda ileriye dönük hareketinizi sabote ediyor olabilir. Neyden korkuyorsun? Aşağıda bize bir yorum bırakın veya Aşk kısmından daha fazla ilgili içeriğimize göz atın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu