Yaşam

Aşk Hayatınızı Yeniden Canlandırmak İçin 5 Romantik Tatil Önerisi

Aşk hayatınızdaki o kıvılcımı yeniden canlandırmak için romantik tatil önerisi hakkında fikir arıyorsanız, doğru yolda olabilirsiniz.

Çalışmalarını, yeni ve heyecan verici deneyimlerini partnerleriyle paylaşan çiftlerin daha sağlıklı ve uzun ilişkilere sahip olduğu büyük bir gerçektir.

Dürüst olmak gerekirse, istediğim kadar seyahat etmiyoruz. Kocam seyahat etmekten nefret ediyor ve her gittiğimizde onu zorlamam gerekiyor. Oraya vardığımızda harika vakit geçiriyor ve her zaman ilk etapta gitmek istemediğine pişman oluyor. 

Bu yıl, romantik tatil önerisi hakkında biraz araştırma yapmak istedim ve geçen hafta tam da bunu yaptım! Herkes ilişkilerine biraz kıvılcım katmak için heyecan verici bir kaçamaktan yararlanabilir, değil mi?

İlişki durumunuz ne olursa olsun, böyle bir şey planlamak mükemmel bir çözüm olabilir. 

Bunu unutulmaz kılmanın birçok yolu ve yeri var , ancak sizin için birkaç yerden bahsedebilirim. Her iki durumda da harika bir tatil kesinlikle aşk hayatınızı yeniden canlandıracak!

Aşağıda aşk hayatınızı yeniden canlandırmak için birkaç güzel ve romantik yer bulacaksınız. Çocuklarınız varsa ve onları yanınızda getirmeniz gerekiyorsa, orada da çok eğlenecekler! Pek çok otel, çocuklar için harika hizmetler sunar, böylece harika zaman geçirebilirsiniz! 

Maldivler

maldivler

Sri Lanka’nın güneybatısındaki Hint Okyanusu’nda yer alan Maldivler’in gün geçtikçe popülaritesinin arttığı büyük bir gerçek. Buraya seyahat etmek diğer yerlerden size biraz daha maliyetli olacaktır, ancak buna değdiğini gittikten sonra göreceğinize kesinlikle eminiz.

2019 için planlanan ek açılışlarla geçen yıl daha fazla lüks tatil köyü açıldı. Maldivler parlak mavi lagünlere, mercan resiflerine ve bozulmamış beyaz kumlu plajlara sahiptir ve aşk hayatınızı yeniden canlandırmak için harika bir seçenektir.

Maldivler birinci sınıf kaplıcalara sahiptir. Maldivler’de mevcut villa sayısının çok olması ve burayı romantik kaçamakları için biraz daha mahremiyet arayan çiftler için en iyi yer haline getiriyor.

Japonya

japonya

Romantik tatil kaçamakları ararken Japonya’yı düşünürseniz, kiraz çiçekleri hayal ediyor olabilirsiniz, ancak bu çiçekleri görmek önceliğiniz olacaksa bahar aylarında gitmeniz gerekmektedir. Bunun kötü bir yanı olmadığını ve kesinlikle yanlış bir zaman dilimi olmadığını söyleyebilirim.

Tokyo gibi büyük metropol alanlarının karmaşasından dağlara sakin bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kyoto antik kenti romantizm ve kültür sunar.

Yakındaki bambu ormanıyla birlikte, bir ziyaretçi harika kaplıcaların ve kaliteli yemeklerin tadını çıkarabilir. Daha maceracı gezginler, balıkçılık, yürüyüş ve kano gezileri için Fuji Dağı çevresindeki beş gölü ziyaret edebilir.

Geleneksel bir Japon hanı olan Ryokan’da kalmanızı öneririm. Birçoğu küçük ve aileye aittir ve yolculara Japon kültürünün otantik bir tadı verir.

Saint Lucia

saint lucia

Doğu Karayipler’de yer alan ada, Barbados’un kuzeybatısında yer almaktadır. Beyaz kumlu plajlara ek olarak, adanın iç kısmında yemyeşil tropikal yağmur ormanları, şelaleler ve yürüyüş yapmanız için bazı harika alanlar bulunur.

Havaalanı adanın güney tarafında yer alır, ancak Saint Lucia’nın kuzey tarafını görmezden gelmemelisiniz.

Ulaşılması biraz daha zor olabilir, ancak adanın turizm sitesi, Rodney Körfezi’ndeki gece hayatından eski kale kalıntıları gibi tarihi yerlere kadar sunabileceği çok şey olduğundan bahsediyor.

Bu adaya gitmek sizin cebinizi biraz yakabilir. Bu yüzden bu adaya bir gezi düşünüyorsanız, biraz araştırma yapın.

İzlanda

izlanda

Aklınızdaki şey tropikal bir balayı değilse, ateş ve buz diyarı İzlanda sizin için tam isabet olabilir. Çiftler Kuzey Işıkların’ı görebilir, İzlanda’nın Mavi Lagünü’ne gidebilir. Orada bir tatil rezervasyonu yapmayı çok isterim. İnanılmaz görünüyor!

Lagünün yüzme alanındaki su ortalamaları 99 ile 102 derece arasındadır. Evet, İzlanda’da. Bu nokta, özellikle daha maceracı çiftler için, birkaç yıldır balayı yerinden sonra çok aranan bir yer olmuştur.

Bu ada ülkesi yürüyüş, buz tırmanışı ve ata binme fırsatlarının yanı sıra buzulları, lav sahalarını ve jeotermal kaynakları görme imkanı sunar. 

Hawaii – Büyük Ada

hawaii

Balayınızı Amerika Birleşik Devletleri’nde geçirmek istiyorsanız, Hawaii Büyük Adası, balayı çiftlerine nasıl davranılacağını bilme konusunda uzun süredir devam eden bir üne sahiptir.

Karayipler’in beyaz kumlu plajlarının aksine Hawaii, siyah ve yeşil gibi çeşitli tonlarda plajlara sahiptir.

Adanın iç kısmında Kilauea ve Mauna Loa olmak üzere iki aktif volkanın bulunduğu Volkanlar Ulusal Parkı vardır. Adanın batı tarafı daha kurak, doğu tarafında ise bol miktarda şelale ve botanik bahçesi bulunur.

Okyanustan havaya, ziyaretçiler şnorkelli yüzme ve sörften doğal helikopter gezintilerine kadar her şeyin tadını çıkarabilirler.

Bu nedenle, ister romantik tatil kaçamakları ister balayı için seyahat yapmak istiyor olun, uzaklaşmanın aşk hayatınızı yeniden canlandırmanıza yardımcı olabileceğini unutmayın. 

Bu yazıyı okumak, resmi bir çift olarak birlikte önemli bir zaman geçirmek için ilk adımınız olabilir veya sitemiz üzerinden yaşam kategorisi bölümünden daha fazla benzer içeriğimize göz atabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu