Astroloji

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu burç grubunun su grubundadır. Rengi kırmızıdır. Akrep burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz… Akrep Burcu olanlar 24 Ekim- 23 Kasım tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Akrep burcunun elementi nedir? Akrep burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Akrep burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Akrep burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Akrep burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim. 

AKREP BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Su
Niteliği: Sabit
Rengi: Kırmızı
Şanslı günü: Salı
Yönetici gezegeni: Mars 

Güçlü yönleri:Esnek, cesur, ateşli, inatçı, özverili yol arkadaşı.
Zayıf yönleri: Başkalarına güvenmez, kıskanç, agresif, gizemli.

AKREP BURCU OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1. İyi bir dost: Her zaman iyi bir dosttur. Eğer onunla bir yola çıktıysanız sizi asla yarı yolda bırakmaz. Akrep burcu ile bu yüzden ortaklaşa bir iş yapabilirsiniz. Siz vazgeçmek istediğinizde bile o sizin elinizi asla bırakmaz. Onun dostluğunu kazandıysanız her zaman sadık sonsuz bir dost kazandınız demektir. 

2. Çekici ve tutkulu: Her zaman tutkuludur. Bu işi olsun, arkadaşlığı olsun veya aşk hayatı olsun onun hayatında tutku yoksa Akrep burcu da yok demektir. Tutku olmazsa olmaz hayat bağlarından biridir. 

3. İnatçı: Kafasına koyduğu her şeyi yapar. İşin sonunda kazanmak veya kaybetmek olsun eğer bir Akrep istediğini yapmak istiyorsa onu durduramazsınız. Kaybetse bile onu yapacaktır çünkü onun için önemli olan şey kazandığı deneyimlerdir. 

4.Gözlem yeteneği: Akrep burcunun en iyi özelliklerinden biri gözlem yeteneğinin en iyi seviyelerde olmasıdır. Eğer bir Akrep burcuysanız sezgileriniz ve gözlem yapma yeteneğinizle öne çıkan hep siz olacaksınız.

5. Sabırlı: Her zaman sabırlıdır. Bu bir işi devam ettirmekte olabilir veya beklemesi gereken bir durum da. Her zaman akışta kalmak ister ne kadar da kendi dediği olsun istese de ki bunun her zaman bir yolunu bulacaktır Akrep burcu kadar sabır konusunda iyi olan bir burç sayılı vardır. 

AKREP BURCU OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ 

  1.  Başkalarına kolay kolay güvenmez: Dostluk konusunda 1 numara olsa da başkalarına kolay kolay güvenmez bu yüzden etrafındaki insan sayısı oldukça kısıtlıdır. Bu yüzden Akrep burcunun kalbini kazanmak zordur. 
  2. Kıskanç: Kıskanç bir burçtur bunu kolay kolay belli etmese de içten pazarlık yaparak kıskanabilir. Kıskandığını kolay kolay dışarıya belli etmez ama her zaman kıskanç bir tarafı vardır.
  3.  Agresif: Akrep burcunun agresif bir tarafı her zaman vardır. Bu dış görünüşü ile de olabilir davranışlarıyla da olabilir. Bir Akrep burcuna kolay kolay yanaşmanız zordur. Eğer dışarıdan çekindiğiniz biri varsa bu mutlaka Akrep olacaktır.
  4. Gizemli: Görüp görebileceğiniz en gizemli kişilik olabilir. Bir Akrep burcuna ne kadar yakın olursanız olun onun mutlaka sır gibi sakladığı durumlar veya sırları olacaktır. Çok hızlı düşünme yetisinden kaynaklanan özelliğinden dolayı çok şey düşünecek ancak ne yazık ki bunu size söylemeyecektir. 
  5. İş kolik: İnanılmaz derecede iş kolik olabilir. Bu yüzden sosyal hayatını her zaman geri planda bırakacaktır. Eğer bir Akrep burcu ile sevgiliyseniz veya yakın arkadaşsanız o zaman Akrep burcunun işine öncelikle saygı göstermeniz gerekir çünkü iş onun en hassas noktasıdır. Acımadan kalbinizi kırabilir. 

AKREP BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR

Boğa Burcu
Oğlak Burcu
Başak Burcu
Aslan Burcu

AKREP BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Koç Burcu
Yay Burcu
Kova Burcu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu