GüzellikSaç Bakımı

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalgası (Afrika dalgası), son yıllarda giderek daha popüler olan bir saç trendi olarak karşımıza çıkıyor. Bu saç stili için kişinin kendi saçı örülür, ardından dalgalı sentetik saçlar eklenir ve böylece oldukça hacimli bir görünüm elde edilir. Afro dalgası, tüm saç uzunluklarına uygulanabilir ve istenen renklerle süslenebilir. Genellikle sönük ve zayıf saçları olan kişiler tarafından tercih edilir.

Afro saç hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalgası nasıl yapılır?

Su dalgası olarak da bilinen afro dalgası için kişinin saçı örgü tekniği ile ince tutamlar halinde örülür. Saçı daha hacimli göstermek için üzerine dalgalı sentetik saçlar eklenir. Afro saç yapımı için yapıştırıcı ve benzeri kimyasal ürünler kullanılmaz. Tamamen doğal yollarla profesyoneller tarafından uygulanan bu işlemi siz de sorunsuz şekilde ve uzun süre kullanabilirsiniz.

Afro dalgası doğal görüntüsüyle öne çıkan bir uygulama. Bu nedenle genelde kişinin kendi saç rengiyle aynı tonda saç eklemesi ile gerçekleştirilir. Elbette farklı renk tonlarıyla da afro dalgasını yaptırabilirsiniz ama saçlarınız uzadıkça bunun hoş görünmeyeceğini bilmelisiniz.

Afro dalgası ve perma arasındaki fark

Afrika dalgası sırasında herhangi bir yapıştırıcı veya kimyasal ürün kullanılmaz. Tamamen doğal saçlarınıza bir ön hazırlık yapılarak saç eklenmesi ile yapılır. Permada ise bunun aksine istenen buklelerin türüne göre saç çubuklara yerleştirilir, ardından bu silindirlerin üzerine bir perma solüsyonu uygulanır. Bu işlem saç yapısını değiştirir ve saçı yerleştirildiği silindirin kıvrılma boyutunu alacak şekilde yeniden şekillendirir. Özetle afro saç doğal bir işlemken, perma saç için saça kimyasal uygulanması söz konusu.

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalga modelleri

Saç yoğunluğu, kişinin isteğine göre ayarlanabilir. Böylece hafif kabarık ya da yoğun kabarık saç modelleri elde etmek mümkün. Ayrıca yüz şekliniz ve yine istekleriniz doğrultusunda saçınız için uygun uzunluk ve modele karar vererek yeni bir saç kesimi de yaptırabilirsiniz.

Ne kadar kalıcıdır?

Profesyoneller tarafından yapılırsa uzun süre kalıcılık sağlar. Doğru yapılan bir uygulama ile yaklaşık 2-3 ay boyunca saç stilinizi koruyabilirsiniz. Afro dalgasının kullanım süresi dolduğunda ise yine bir profesyonel tarafından saç eklemelerinin çıkarılması gerekiyor. Böylece kişi kendi saçını doğal haliyle kullanmaya devam edebilir.

Saça hacimli ve hoş bir görünüm kazandıran afro saç sayesinde saçlarınızda bir süreliğine hayal ettiğiniz değişikliği yaratabilirsiniz. Doğru tekniklerle uygulanan bu saç modeli saçlarınıza kesinlikle zarar vermez. Ancak amatör kişiler tarafından yapılan afro dalgası saçlarınızın yıpranmasına neden olabilir.

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalgası saç bakımı nasıl olmalı?

Afro dalgası yapımının ardından saçlarınızı normalde nasıl yıkıyorsanız aynı şekilde yıkamaya devam edebilirsiniz. Tek dikkat edilmesi nokta, durulama işlemi sırasında saçların iyice durulanması. Ayrıca genelde kremsiz şampuan kullanılması öneriliyor. Kuaförünüz uygulamanın ardından bu konuda size en doğru tavsiyeleri verecektir. Bu nedenle stilistinize aklınızdaki soruları sormayı unutmayın.

Saç bakımında doğru şampuanı seçin

Afro dalgası ve benzer stiller ile ara sıra saçlarınızda değişiklik yapmayı sevdiğinizi biliyoruz. Ama kadınların saç derisi kurumaya ve kepeklenmeye daha yatkın olduğu için kimyasallarla saç bakımı yapmak bazen bu durumu daha da kötüleştirebiliyor. Buklelerinizin güzelliğini korumak için yıpranan saçları onarmak, beslemek ve nemlendirmek için formüle edilmiş bir ürün kullanmanız son derece önemli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu