Astroloji

2022 Astroloji Olayları Nelerdir?

2022 astroloji, yılın ilk iki ayını atlattıktan sonra sevginin yükseleceği bir zamana gireceğiz. Bu dönemle birlikte kalbimizi başkalarına açacağımız ve kendimize önem vereceğimiz değişimleri beklemeye başlayabiliriz. Dört Merkür gerilemesini düşündüğümüzde elbette yolda birkaç tümsek olacak, ancak genel olarak bbu yıl iyi hisleri de beraberinde getiriyor.

2022 Astroloji Venüs Retrosu

2022 astroloji, Venüs retrosunun ortasında başlıyor. Aşk ve para gezegeni 19 Aralık 2021’de geri dönüşüne başlayacak ve 29 Ocak 2022’ye kadar Oğlak burcunda ilerleyişine devam edecek.

Venüs, Dünya’nın ters yönünde hareket ettiğinden, bu gezegensel yavaşlama hepimizi kalp ve para konularında fazla düşünceli yapabilir. Bu da 2022’ye girerken bitkinlik, kalp kırıklıkları, güven sıkıntıları ve finansal yükler ekleyebilir.

Venüs gerilemesi sırasında her şeyin o kadar da kötü olmadığını unutmayın. İlişkiler arasında daha derin bağlar kurma şansı olabilir. Elbette bu ortak bir çalışmayı ve emek vermeyi gerektiriyor.

2022 Astroloji Venüs Yıldız Noktaları

Venüs yıldız noktaları, güneş ve Venüs gökyüzünde hizalandığında ve beş köşeli bir yıldız oluşturduğunda meydana gelir. Bu, duygularımızı ve arzularımızı yükselten, bizi başkalarıyla daha verimli, aynı zamanda destekleyici ilişkiler kurmaya teşvik eden mistik bir enerjidir.

2022’nin ilk Venüs yıldız noktası, 8 Ocak’ta Venüs retrosu sırasında Oğlak burcunda gerçekleşecek. Bu, romantik anlara veya meditasyon gibi kişisel bakım aktivitesine yer açmak için harika bir zamandır. Aynı zamanda sosyal bir dönem işaret ettiği için de 1 Ocak’tan sonra bile kutlamalara devam edebilirsiniz.

2022’deki ikinci Venüs yıldız noktası ise 22 Ekim’de, sonbahar ekinoksu sırasında Terazi’de gerçekleşecek. Bu Venüs yıldız noktası, anaretik derece olarak adlandırılan hassas 29 Terazi derecesinde gerçekleşir.

Terazi’nin bu açısı astorolojik tabirde Yanık Yol olarak da bilinir ve 15 derece Terazi ile 15 derece Akrep arasında kalan bir grup yıldıza denk gelir. Duygularımız da tutkularımız gibi yoğundur. Meseleleri aceleye getirmek isteyebilir veya ilişkiler konusunda düşünmeden hareket edebiliriz.

Venüs ve Mars Buluşması

Hassas Venüs’le aksiyonu seven Mars, 2022 yılında iki kez kavuşuyor. Dünya’ya en yakın olan iki gezegen tek burçta birleştiğindeyse romantizm ve finansal konular ivme kazanır. Ortaklıklarımızı geliştirmek, romantik yemeklere çıkmak, arkadaşlarla sosyalleşmek istediğimiz kadar finansal sorumluluk da almak istiyoruz. Buna ek olarak kendimize güvenimiz de oldukça yükselecek.

Bunlardan ilki 12 Şubat’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek. Bu kombinasyonda Mars, Oğlak burcunda yükseldiği için daha güçlü olacak. Ortaklıkların geleceği ve finansal planlama hakkında kararlar almak isteyeceğiz. Kendimizi gelecekte nerede görüyoruz? Birlikte olduğumuz kişi doğru kişi mi? Para yatırmanın en kazançlı yolu nedir? Tüm bu sorular, bu belirleyici dönemde cevap bulacak.

İkinci Venüs ve Mars kavuşumuysa 12 Mart’ta Kova burcunda gerçekleşecek. Bu sefer kendimizi akışa bırakacağız. Hem finansal hem de ilişkiler konusunda artık kararlar verilmiş, adımlar atılmış olacak. Bu yüzden bu kavuşum sakin kalıp başardıklarımıza şükrettiğimiz bir dönem olacak.

2022 Astroloji Merkür Retrosu

2022 yılında bizi dört tane Merkür Retrosu bekliyor. Bu, iletişim problemlerinin, seyahat sorunlarının ve teknolojik aksaklıkların normalden daha fazla olacağı anlamına geliyor. Duygularınızı doğru ifade edebilmek için size söylenilenlere dikkat edin. Teknolojik cihazlarınızdaki bilgileri de yedeklemeyi unutmayın.

14 Ocak – 3 Şubat Kova ve Oğlak burcundaki ilk gerilemeyi işaret ediyor. Bu gezegensel geri dönüş, Venüs retrosunun ortasında başladığı için, eski sevgililer geri gelebilir veya aşk ya da para konusunda geçici endişelerimiz olabilir.

10 Mayıs – 3 Haziran tarihleri ​​arasında İkizler ve Boğa burcunda ikinci retro hareketi gerçekleşecek. Yeni düşünceler ve yeni adımlar atmak konusunda korkularımız olacağı için anda kalmak zor olabilir. Ayrıca bilgi akışına karşı da algılarınızı açık tutun.

Üçüncü retro, 9 Eylül – 2 Ekim tarihleri ​​arasında Terazi burcunda gerçekleşecek ve geriye doğru Başak burcuna geçecek. Bu gerilemeyle birlikte başkalarıyla iletişimimizde daha açık ve net olacağız.

Dördüncü ve son retro 29 Aralık’tan 18 Ocak 2023’e kadar Oğlak burcunda gerçekleşecek. Yapmak istediğimiz şeyler için yeterli zamanımız olmadığı düşüncesine kapılabiliriz ki bu da yeni bir planlamayı beraberinde getirebilir.

2022 Astroloji Olayları Nelerdir?

Jüpiter ve Neptün Bağlantısı

Şanslı Jüpiter ve hayalperest Neptün, 12 Nisan’da Balık burcunda buluşuyor. Bu aşk için önemli bir gün. Bununla birlikte romantik vizyonumuz değişecek ve kalbimizi koşulsuz sevgiye açacağız.

Jüpiter

Genişleme gezegeni Jüpiter, yıla Balık burcunda başlıyor. Daha sonra 10 Mayıs’ta Koç burcuna girecek ve 28 Ekim’e kadar orada kalacak. Bu geçiş bizi biraz bencil yapabilir, ancak hedeflerimize ulaşmamıza da izin verecek. Jüpiter, 28 Ekim’den 20 Aralık’a kadar Balık’a yeniden giriyor. Bu dönem mistisizm ve şefkati beraberinde getirecek. Ardından, Jüpiter 20 Aralık’tan 16 Mayıs 2023’e kadar Koç’a geri dönüyor.

Ay Düğümleri Değişiyor

Ay Düğümleri her bir buçuk yılda bir burç değiştirir. Bu, tutulmaları belirlediğinden, bize getirilen enerjide de rol oynar. Her düğüm bize kaderimizde olan deneyimleri ve hisleri gösterir.

Ay Düğümleri 18 Ocak’ta Boğa-Akrep aksına geçecek ve önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca bu iki burçta kalacak. Bu da başkalarıyla aramızdaki duvarları yıkmamızı sağlayabilir.

Kuzey Düğümü, hayatımıza neleri çektiğimizi gösteren Boğa’da olacak. Bu ortaklıklar kurmak için doğru bir zaman olabilir. Hayatın keyfine varın ve hoşgörülü olun. Ayrıca bu dönem yaratıcılığınız da artacak. Geçmişi bırakın ve bugünü yaşayın.

Güney Ay Düğümü ise Akrep’e geçecek. Bu da başarmak istediğimiz konularda biraz daha taktiksel ilerleme ihtiyacımızı artırabilir. Ayrıca daha materyalist bir odak geliştirebiliriz.

Uranüs ve Kuzey Düğümü Bağlantısı

Devrimci gezegen Uranüs ve Kuzey Düğümü 31 Temmuz’da bağlantı kuruyor. Bu durum ekonomide, politikada, gıdayı tedarik etme şeklimizde ve çevrede radikal bir değişim yaşatabilir. Ayrıca bu dönemler dünyanın geleceğe doğru hareket ettiği zamanlardır.

2022 Astroloji Tutulmalar

2022’de dört tane tutulma var. Tutulmalar, meseleleri gün ışığına çıkardıkları ve daha önce görmediğimiz şeylere ışık tuttuğu için zamanın işaretleyicileridir. Tutulma meydana geldikten hemen sonra harekete geçmek gerekir, bu da onları önemli olayların kahramanı haline getirir. Güneş tutulmaları güçlü yeni aylara benzerken, ay tutulmaları daha çok yoğun dolunaylara benzer.

30 Nisan’da Boğa burcunda bir güneş tutulması meydana geliyor. Bu tutulma, ilişkileri geliştirmek, istediğimiz hayatı kurmak ve yenilikler inşa etmek için yeteneklerimizi destekliyor.

16 Mayıs’ta Akrep burcundaki ay tutulması bazı iletişimsizliklere neden olabilir, bu yüzden duygularımız konusunda açık ve net olmamız hepimiz için çok önemli.

25 Ekim, Akrep burcundaki güneş tutulmasını getirerek bizi değişmeye, dönüşmeye ve gelişmeye teşvik edecek. Bu, beklediğimiz büyüme anı.

8 Kasım’da Boğa burcundaki ay tutulmasıysa bizi egolarımızı bir kenara bırakmaya ve sonuç ne olursa olsun sevdiğimiz her şeye adanmaya itiyor.

Mars Retrosu

Mars retrosu iki yılda bir gerçekleşir. Bu yakıcı gezegen, dürtülerimizi, enerjimizi, tutkumuzu ve kendimizi savunma şeklimizi temsil eder. Geri giderken ise titreşimi bizi yorar ve normalden daha pasif hale getirir.

Geri hareket 30 Ekim’de İkizler’de başlıyor ve 12 Ocak 2023’te bitiyor. Mars gerilemesi İkizler’de olduğu için sözlerimizi doğru kullanamayabilir ve konulara karşı daha az duyarlı olmayı tercih edebiliriz. Kaygılar bir artıp bir azalacak, ama uğraştıklarımızı ve üstlendiğimiz projeleri akıllıca seçersek gelişebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu