12 Adımda Sağlıklı Bir Cilt

12 Adımda Sağlıklı Bir Cilt
28 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 336 kez okundu.

Canlı, pürüzsüz ve güzel bir cilt için pahalı kremlere ya da güzellik salonlarında saatlerce beklemeyin. Hayatınızda yapacağınız değişiklikler ile ışıltılı ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler ile cildinizi yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı da koruyabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sivilce, siyah nokta ve cilt lekelerinden arınan bir cilt her zaman güzel ve pürüzsüz görünümde oluyor. Kozmetik ürünlere yüklü miktarda para harcamak yerine evde doğal yollardan sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Nemlendirici

Cildinizi yaz ya da kış mevsimlerinde nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle soğuk hava koşulları cildin kurumasına ve pul pul dökülmesine sebep olacaktır, cildinizi avokado, okaliptüs ve zeytinyağı ile nemlendirebilir, sağlıklı bir cilt için ilk adımı atabilirsiniz

Arındırma ve Temizleme

Makyajınızı silmeden kesinlikle uyumayın, kozmetik ürünleri cildin gözeneklerini tıkar, hava akışını engelelr ve siyah noktalara sebep olur. Yüz yıkama jelleri ve tonik ile cildinizi temizleyin ve uyuyun. Arındırma aşamasında sıcak su kullanımından kaçının.

Bakteriler

Gün içinde en çok ve çabuk kirlenen bölgeler, ellerdir. Mümkün olduğu kadar yüzünüzle oynamayın ve sivilcelerinizi sıkmayın. Pürüzsüz bir cilt için hijyen sağlamayı ihmal etmeyin.

Dudak Nemlendiricileri

El ve yüzünüzü hatta vücudunuzu nemlendirdikten sonra dudaklarınızı da ihmal etmeyin. Özellikle soğuk havalarda dışarı çıkarken dudaklarınızı nemlendirin ve koruyun. Kuruyan dudaklar, cildin neme ihtiyaç duyduğunun en önemli göstergesidir.

Beslenme Alışkanlıkları

Antioksidan içeren yiyecekler ile cildinizin pürüzsüz bir görünüme sahip olacaktır. Cilt bakımı için sadece dışardan uygulamalar yeterli olmayabilir, badem, ceviz, somon ve omega – 3 içeren besinleri sıklıkla tüketin. Beyaz undan yapılan ekmeği ve pirinci azaltın bu sayede sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Uyku Düzeni

Yeterince uyumadığınız zamanlarda gözleriniz şişecek ve yorgun bir cilt görünümü kaçınılmaz olacaktır. En az 6 saat en fazla 8 saatlik uyku düzeni oluşturun.

Makyaj Fırçaları

Cildinizi güzelleştirmek için kullandığınız makyaj fırçaları, yüksek oranda kir, toz ve bakteri içerebilir. Makyaj fırçalarınızı en az haftada bir kere doğal sabun ve soğuk su ile temizleyin ve kurutun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git

Hürriyet | Sabah | Kanal D | Mahmure | Star TV | Posta |